BlockchainNZ: Yeni Zelanda’da yenilikler yapmak istiyoruz

1 Dakikada Okunabilir


BlockchainNZ, Yeni Zelandalı işletmelerin yanı sıra bireylerin yanı sıra muhasebe teknolojisi, ademi merkeziyetçilik ve kripto para biriminde bilgi sağlamak amacı ile oluşturulduklarını iddia eden bir organizasyondur.

Yerel bir haber kaynağı olan Scoop, 22 Mayıs 2019’da, kuruluşun, Yeni Zelanda’nın diğer ülkelere ayak uydurabilmesini ve hızlanmasını sağlamak için blok zincirine dayalı bir ulusal strateji uygulamak için ülkenin yetkilileriyle birlikte çalışacağını açıkladı.

DLT ile İlerleme

Konuyla ilgili kaynaklara göre, Yeni Zelanda’nın blok zinciri endüstrisinin büyüme hızını artırmak amacıyla BlockchainNZ, ülkede hükümetten bazı destekler isteyebilir ve kripto paralar başta olmak üzere Blockchain gibi konularda çalışmalar yapılmasını öneriyor ve istiyor.

BlockchainNZ’nin genel müdürü olan Mark Pascall’ın 30 Mayıs 2019’da Wellington’da düzenlenen Yeni Zelanda Parlamentosu ekonomik gelişme, bilim ve yenilik seçme komitesine ifade verecek olduğunu birkaç gün önce açıklayarak gündeme damgasını vurdu.

Krpto para ve benzer bazı DLT gibi önemli olan ancak pek fazla henüz bilinmeyen yeni teknolojilerin gelecekte Yeni Zelanda halkına faydası olacak. Ülke hükümetinin bu konuda yapılması gereken çalışmalarda en öncelikli konuyu kripto para yatırımcılarına ve bu tür oluşumlara vermesi öneriliyor.

BlockchainNZ, bu konuda ülkede en dikkat çeken organizasyonlar arasında olduğunu ve yakın zamana kadar ülkede yapılacak olan tüm çalışmalarda kendilerinin diğerlerine göre daha iyi çalışmalarla birlikte kısa sürede Yeni Zelanda’nın hükümetine ve devlet kurumlarına da katkı sağlamayı amaçlamakta.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!