Blockchain Haberleri

BlockFi Kripto Para Kredilerinde Patlama Oldu

2020’deki ekonomik türbülans, kripto para tabanlı CeFi kredilerinde patlamaya yol açtı. Kripto tabanlı merkezi finans (CeFi) platformlarının son mali çeyrekte görülen ekonomik olaylardan faydalanmakta olduğu görüldü.

Son üç aylık güncellemeye göre, popüler CeFi platformu BlockFi, 2020 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 100 gelir artışı kaydetti. CeFi’nin yükselişi, kripto piyasalarının son zamanlarda şahit olduğu devam eden merkezi olmayan finans (DeFi) patlamasıyla da örtüştü.

Bu iki sektör tarafından görülen büyüme eğilimleri, muhtemelen kurumlara karşı artan güvensizliğin neden olduğu finansal manzaradaki bir değişime işaret etmektedir.

kripto para blockchain

BlockFi İnternet Sitesi: https://blockfi.com/ 

Kripto para kredisi platformu BlockFi, gelirinde %100 artış gördü

Popüler bir kripto para kredisi platformu olan BlockFi, üç aylık güncellemelerinde, son üç aylık gelirde %100’lük artış gördüklerini bildirdi. Bu artış, platforma giren yeni kullanıcılardan kaynaklanmakta. Gönderiye göre, Bitcoin’in madencilik ödüllerinin yarıya indiği haftada toplam 7,000 yeni fon hesabı açıldı ve böylece kripto para kredisi platformu gelecek yıl içerisinde toplam 50 milyon dolar gelir elde edeceğini tahmin ediyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İsviçreli medya şirketinden Bitcoin hamlesi

Bu büyüme hakkında konuşurken, BlockFi CEO’su ve kurucu ortağı Zac Prince, bunun dijital finansın geleneksel finansı geride bıraktığı bir paradigma değişikliğine işaret ettiğini açıkladı.

“Kripto finansal hizmetler alanı olgunlaşıyor ve bugünlerde dijital finansın geleneksel finansı geride bıraktığı açık bir dönüm noktası görüyoruz.”

BlockFi’nin bu büyümesi, mobil uygulamalarının son sürümü ve Three Arrows Capital ve Poolin de dahil olmak üzere çeşitli stratejik ortakların katılımıyla da desteklendi. Önümüzdeki aylarda BlockFi, bünyesine daha fazla kurumsal kredi sağlayıcı dahil etmeyi ve ABD içerisindeki varlığını genişletmeyi planlıyor.

DeFi, CeFi ile birlikte büyüyor

Kripto endüstrisi içerisinde, CeFi’ye karşı DeFi’nin esası hakkında uzun süredir devam eden bir tartışma var. Veriler, iki sektörün birlikte büyüdüğünü gösteriyor.

CryptoSlate’in tescilli verilerine göre, DeFi sektöründeki kripto varlıklarının artık 3,17 milyar dolarlık toplam pazar değeri var. Son yedi gün içinde, bu tokenlerin çoğu yüzde 20’nin üzerinde işlem görüyor.

BlockFi kripto para

Bu büyüme, Compound, Maker ve diğerleri gibi birçok merkezi olmayan kredi protokolünün artan kullanımından kaynaklanmaktadır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Güney Kore Blockchain ile Bir Serbest Ticaret Alanı Oluşturacak

Ekonomiyi sarsan ve benzeri görülmemiş bir işsizliğe neden olan son küresel olayların, bireylerin geleneksel finanstan uzaklaşmakta ve gelişim halindeki kripto temelli finansal ekosisteme doğru yönelmekte olduklarını görülmektedir.

“Binance 50 Kat Kaldıraç ile Compound Sürekli Vadeli İşlemleri Ekledi” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/binance-compound-surekli-vadeli-islemleri/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu