Blockstream Satellite: Ağ kesintilerini engelleyebiliriz

1 Dakikada Okunabilir


Blockstream Satellite, kullanıcıların İnternet bağlantısı olmadan Bitcoin [BTC] işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlayan benzersiz özelliği nedeniyle kripto para sektöründe son derece ilgi görüyor.

Blockstream’in Baş Stratejisi Sorumlusu olan Samson Mow, Max Keizer’ın konuştuğu son Keizer Raporu tartışmasında kendisine yer buldu ve açıklamalar yaptı. Uydu hakkında açıklama yaparken, Mow Blockstream uydusunun amacının Bitcoin [BTC] ağı için artıklık sağlamak olduğunu açık bir şekilde söyledi.

Dünyanın dört bir yanındaki insanların internet bağlantısı olmasa bile Bitcoin [BTC] gönderebilmelerine olanak sağlayacak olan konuların insanlık adına faydalı olacağı açıklandı.

Blockstream bir internet ağı bağlantısı kesilse bile tüm ülkede aynı anda kripto para işlemlerinin sürmesini sağlamak istiyor. İnternet olmasa da kripto paraların gelecekte kullanılabilmesi ve bu sayede fiat para biriminden bir adım daha öne çıkmasını istiyor. Normal paraların bugün internet olmasa bankalar çökecek olduğu için küresel krize sebep olması öngörülüyor. Blockstream ise kripto para birimlerinin internet olmasa da anlık olarak kullanılmasını istiyor.

Blockstream Satellite, kullanıcıların herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan, mesaj gönderme kuruluşu olan GoTenna ile ortaklık kurmayı düşündüklerini ve bunu değerlendirmeyi kısa zamanda istedikleri açıklamasında bulundu. GoTenna, kullanıcıların internet olmasa da birbirlerine mesaj gönderebilmelerine 1 mil içerisinde olmaları durumunda olanak veriyor.

Bu tür yeni çalışmalar kripto paralar için asıl yararı bulunan çalışmalar oluyor. İnsanların gelecekte bu tür özelliklerden faydalanarak kripto para birimlerini daha fazla kullanması öngörülüyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!