Anasayfa Bitcoin Bloomberg Analisti ''Bitcoin ETF'' Onayı İçin Tahminini Açıkladı!

Bloomberg Analisti ''Bitcoin ETF'' Onayı İçin Tahminini Açıkladı!

Bitcoin

Bloomberg'in kıdemli ETF analisti Balchunas, son dönemi kasıp kavuran Bitcoin ETF onayının 6 ay içersinde tamamlanacağını tahmin etti. İşte detaylar...

Bloomberg Analisti ''Bitcoin ETF'' Onayı İçin Tahminini Açıkladı!
Hızlı İçerik

Bloomberg'in kıdemli ETF analisti Balchunas, kazanç çağrısını Galaxy Digital'in CEO'su Mike Novogratz ile aktarıyor. Novogratz, sırayla BlackRock ve Invesco'daki kaynaklarına atıfta bulundu.

Balchunas, SECin kararının bu hafta gelmesini bekliyor. Bu sayı, başvuruları takip eden 45 gün içinde SEC'İN yanıt verme süresinden düşülür.

Ancak CNBC, SEC'in son teslim tarihini en fazla 240 güne uzatabileceğini bildiriyor. Cevap tarihini Ocak ayına getirebilir. 15 Mayıs 2023 tarihli dosyalama tarihine göre 10 Aralık 2024. Benzer şekilde, SEC, geçen ay türünün ilk örneği olan fiziksel karbon ödenekleri ETF'sini listelemek için kural değişikliği önerisine ilişkin kararını erteledi.

Balchunas ayrıca spot Bitcoin ETF'lerinin de aynı süreçten geçtiğini ve benzer gecikmelerle karşılaşabileceğini kaydetti.

Bu inkar, karbon ETF süreci spot Bitcoin etf'leriyle “tamamen aynı” olduğu için spot Bitcoin ETF umutluları için bir paralellik anlamına gelebilir. Bu, en azından ara sıra sektör için potansiyel olarak kötü haberler olabileceği anlamına geliyor.

Yoğun Rekabet Mevcut!

Bloomberg Analisti ''Bitcoin ETF'' Onayı İçin Tahminini Açıkladı!

Bir takip tweetinde Eric Balchunas, bu duyurunun ortaya çıkacak olan pazar hakimiyeti için yoğun rekabet mücadelesine eşit önem vermesi gerektiğini vurguluyor.

Ark Invest'in CEO'su Cathie Wood'dan alıntı yaparak şunları söyledi;

"Pazar payı için kediler ve köpekler gibi savaşacağız.”

Yakın zamanda Cathie Wood tarafından vurgulanan bu kavram, tüm bu etf'lerin esasen Bitcoin'i elinde tutmak için aynı amaca hizmet edeceği gerçeğinin altını çiziyor. Bu, hem önemli hem de potansiyel olarak açıkça iddialı ve ağır olması beklenen pazarlama kampanyalarının rolünü artıracaktır.

SEC daha önce tüm spot Bitcoin ETF tekliflerini reddetmişti. Düzenleyici, “spot Bitcoin ile ilgili önemli boyutta düzenlenmiş bir pazarla kapsamlı bir gözetim paylaşım anlaşmasının bulunmadığına dair endişelere işaret etti.” Ancak SEC, Haziran ayı itibariyle Bitcoin ETF vadeli işlemlerini onayladı.

BlackRock ile başlayan uygulama dalgasının, Nasdaq ve Cboe gibi yerleşik borsalarla “gözetim paylaşımı” için bir düzenleme getirmesi nedeniyle farklı olduğuna inanılıyor.

Bloomberg Analisti ''Bitcoin ETF'' Onayı İçin Tahminini Açıkladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar