Bitcoin Haberleri

Bloomberg Raporu Bitcoin’e Ne Dedi?

Bitcoin fiyat hareketi, mütevazi bir düşüşün ardından şu anda toparlanıyor ve tüccarlar yukarı yönlü hareketi destekliyor. Bitcoin (BTC) 4 Haziran’da Elon Musk’ın kaynak olduğu başka bir düşüş ile kısa süre önce tahmin edilen bir taban seviyesinden sıçradı.

Bitcoinciler Elon Musk ile dalga geçti

Bitcoin 4 Haziran Cuma günü 39.289 dolara kadar çıktıktan sonra 35.555 dolara kadar düştü. Bu hafta 40.000 dolara doğru devam eden bir yükseliş hareketini ELon Musk’ın başka bir şifreli tweeti atmasının ardından aniden düşüş ile sonuçlandı. Tesla CEO’su tweetinde, Bitcoin’den başka bir alternatife geçtiğini öne sürdü.

Piyasa ise bu tweete satış tepkisi ile cevap verdi ancak bu sefer en büyük kayıpları altcoin tüccarları yaşadı. Bitcoin sadece 2.000 dolar düştü, bu genel olarak Elon Musk’ın eski tweet’lerinin yarattığı düşüşlere göre önemli ölçüde daha azdır.

Bitcoin’in 35.555 doları görmesinden sonra popüler tüccar Crypto Ed 36.000 dolarlık Bitcoinb’in dip seviyesinde olduğunu söyledi. Cuma günü piyasa analizinde tüccar; “Sadece bazı seviyeleri geri almamız gerekiyor ve tekrardan yukarı yönde gitmekte fayda var.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Uzmanlara göre Bitcoin’de düşüş kapıda! İşte dikkat edilmesi gereken seviyeler

Bununla birlikte, Bitcoin kullanıcıları arasındaki çoğu tepki, Elon Musk’ın Bitcoin’in üzerinde hiçbir bir gücü kalmadığını hatırlattı. Yine de toparlanmanın önündeki kısa vadeli engeller devam etti. Tüccarlar için özellikle ilgi çekici olan, günlük fonlama oranları oldu. Bu oranlar daha önce uzun vadeli aralığı tercih ettikten sonra pozitife döndü.

İronik bir dönüşle Elon Musk’ın favori tokeni Dogecoin (DOGE), piyasa değerine göre ilk 50 kripto para birimi arasında en büyük düşüşü yaşadı. Dogecoin fiyatı 4 Hairan Cuma günü yaklaşık %14 düşüş yaşadı.

btc

Bloomberg Bitcoin tahmininde 20.000 dolar değil 100.000 dolar diyor

Her zaman olduğu gibi, deneyimli piyasa katılımcıları Bitcoin hakkında daha uzun vadeli bir bakış açısı çağrısında bulundu. Mevcut koşullar altında 21.000 doların BTC/USD için nihai taban olacağını söyleyen kıdemli tüccar Peter Brandt, kesin olarak yükselişin devam etmesinden yana olduğunu söyledi.

Peter Brandt; “Piyasa zaten en kötü durum içinde, %80’lik bir düşüş yaşandı, neden kaldıraçlı uzun vadeli pozisyonlar kapatılsın?” dedi. En son aylık raporunda kripto para birimlerini toplu olarak “indirimli ve yenilenmiş” olarak tanımlayan Bloomberg Intelligence ise halka açık bir şekilde yeni yükseliş görüşü yineledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ''Bitcoin değer saklama aracı olmayacak, bunu iddia edenler sahtekar!''

Bloomber, Bitcoin’in 20.000 doların altında kalmaktan ziyade 100.000 dolarlık direnci takdir etmeye devam etmesi daha muhtemel dedi. Bitcoin temelleri de hala sabit durumda, hash oranı yani madenciler Elon Musk’a cevap vermedi.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu