Kripto Para Borsaları

Binance TR İşlem Hacmi

Binance TR İşlem Hacmi Ne Kadar?

Binance TR işlem hacmi ne kadar sorusunun cevabı, CoinGecko ve Coinmarketcap sitelerinde yer almıyor. Binance TR işlem hacmi ne kadar sorgulaması yaptığımızda CoinMarketcap sitesinde karşımıza Hacim verileri izlenmiyorsonucu çıkıyor. CoinGecko sitesinde ise Binance TR ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Binance TR’nin kendi sitesinde yer alan verilere baktığımızda 15 Eylül 2021 itibariyle 24 saatlik Binance TR işlem hacminin yaklaşık 2,000,000,000 dolar olduğunu görüyoruz. Aşağıda verdiğimiz sayfada Binance TR üzerinde TRY, USD ve BUSD para birimleri kullanılarak yapılan son 24 saatteki işlem hacimleri yer alıyor. Bunların kabaca toplamı bize yaklaşık işlem hacmini veriyor. Buradan yararlanarak en fazla alım-satımı yapılan işlem çiftlerini görebilirsiniz.

Binance TR işlem hacmi sorgulaması için bu sayfaya göz atabilirsiniz.

Binance TR İşlem Hacmi - Koinbox.Net

Binance TR İşlem Hacmi Kaç TL?

Binance TR işlem hacmi, yaklaşık olarak 16,000,000,000 TL’dir. Buradaki Binance TR işlem hacmi, 15 Eylül itibariyle son 24 saatlik verileri sunuyor. Bu da Binance TR borsasındaki bütün alım ve satım işlemlerinin toplamını gösteriyor.

Binance TR İşlem Hacmi Neden Yok?

Binance TR işlem hacmi neden yok sorusuna, bu borsanın daha çok para transferi işlemleri için kullanıldığı cevabını verebiliriz. İşlemlerini daha çok Binance Global üzerinde gerçekleştiren yatırımcılar, kolay ve ücretsiz para transferi için Binance TR borsasını kullanıyor. Türk yatırımcılar, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan ücretsiz şekilde Binance TR’ye para yatırıp çekebiliyor. Binance TR’den Binance’a ücretsiz ve kolay şekilde para transferi yapan kullanıcılar işlemlerini genellikle Binance Global borsasında yapıyor. Peki neden?

Bunun cevabı, Binance TR’de kripto para işlem çifti sayısının az olmasıdır. Binance TR’de sadece 43 işlem çifti yer alıyor. Binance Global’de ise yüzlerce işlem çifti bulunuyor. Kripto para yatırımlarında TRY (Türk Lirası) kullanmak isteyen Binance kullanıcıları, Binance TR’yi kullanıyor. Ancak birçok işlem çiftinin yer almaması nedeniyle yatırımlar için genellikle Binance Global tercih ediliyor. Saydığımız su sebepler Binance TR işlem hacmi neden yok sorusuna cevap olarak verilebilir.

Binance İşlem Hacmi Ne Kadar?

Peki Binance işlem hacmi ne kadar? Binance, 2017’de kurulduktan sonra yıllar içinde işlem hacmi en yüksek olan kripto para borsası haline geldi. Binance işlem hacminin Coinmarketcap sitesine göre 84,135,475,219 dolar olduğunu görüyoruz. Bu işlem hacmi verisi, 15 Eylül günü son 24 saat içinde Binance üzerinde yapılan tüm alım ve satım işlemlerinin toplamını gösteriyor.

Binance işlem hacminin ne kadar olduğunu anlık olarak bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Binance TR İşlem Hacmi - Koinbox.Net

Binance İşlem Hacmi Kaç TL?

Binance işlem hacmi 710,501,371,653 TL olarak hesaplanmıştır. Buradaki Binance işlem hacmi, son 24 saatlik veriler göz önüne alınarak hesaplanmıştır. 15 Eylül itibariyle Binance, işlem hacmi bakımından en büyük borsa olmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir: Binance Giriş

İşlem Hacmi Nedir?

İşlem hacmi, bir kripto parayla ne kadar işlem yapıldığını ve söz konusu varlığın ne kadar el değiştirdiğini gösteren ölçüdür. Kripto paranın işlem hacmi, alım ve satımlarının toplam değerini ifade eder. Dolayısıyla işlem hacmi, bir varlığın ne kadar rağbet gördüğünü gösteren önemli göstergelerden biridir. 

İşlem hacmi; günlük, haftalık, aylık ya da yıllık zaman diliminde hesaplanabilir. Genellikle dikkate alınan ise 24 saatlik işlem hacmidir. Bu değer, bir varlığın son bir gündeki alım ve satımlarının toplam değeridir.

Binance TR İşlem Hacmi - Koinbox.Net

İşlem Hacmi Nasıl Hesaplanır?

İşlem hacmi, bir kripto paranın belirli bir süredeki işlem miktarı ile fiyatının çarpılmasıyla hesaplanır. İşlem hacmi, sadece alımla ilgili bir kavram değildir. Bir varlığın alım ve satım işlemlerinin toplamı bize işlem hacmini verir. İşlem hacminin yüksek olması, söz konusu kripto paranın çok fazla el değiştirdiğini gösterir. Şayet düşükse bu da o varlığın alım ve satımının düşük olduğunu ifade eder.

İşlem Hacmi Düşerse Ne Olur?

İşlem hacmi düşerse, bir kripto paranın alım satımı da azalmış demektir. İşlem hacmi, bir varlığın ne kadar popüler olduğunu gösteren önemli bir ölçüdür. Piyasada bir işlem emrinin  gerçekleşmesi için o işlem emrinin tersinin de bulunması gerekir. Örneğin siz 2 BTC satmak istiyorsunuz. Eğer piyasada en az 2 BTC alım emri varsa bu emirler karşılaşır ve böylece satış yapabilirsiniz.

Binance TR İşlem Hacmi - Koinbox.Net

İşlem hacmi düşerse, söz konusu varlığın alım ve satımı da azalmış demektir. Dolayısıyla o varlığa olan rağbet düşmüştür. Fiyat hareketleri ve piyasa trendleri incelenirken işlem hacmine de kesinlikle bakılır. İşlem hacmi, piyasa trendlerinin teyit edilmesi bakımından önemli bir göstergedir. Düşüş trendindeki bir kripto paranın işlem hacmi de aynı oranda azalıyorsa, o kripto paranın daha da düşeceği öngörülebilir. Bir kripto paranın işlem hacminin artması ise şayet yükseliş eğiliminde ise “yükseliş trendinin kanıtı” olarak gösterilir. Bu nedenle hacimli yükseliş ve hacimli düşüşlere dikkat etmek gerekir.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 100 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün