Anasayfa Sektörel BNB Chain Geliştiricileri, Layer 2 Çözümünü Tanıttı!

BNB Chain Geliştiricileri, Layer 2 Çözümünü Tanıttı!

Sektörel

Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir Layer 2 çözümü olan opBNB'nin lansmanı yapıldı.

BNB Chain Geliştiricileri, Layer 2 Çözümünü Tanıttı!

BNB Chain geliştiricileri, 1,5 ay süren titiz testlerin ve Ağustos ayının ortasındaki kısmi ana ağ lansmanının ardından nihayet opBNB'yi halka açtı.

Binance'in opBNB'si, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir Layer 2 çözümüdür. Optimism'in OP Stack'i kullanılarak geliştirilmiştir ve Optimism'in optimistic rollup teknolojisinden tam olarak yararlanacaktır.

BNB Smart Chain'in ölçeklenebilirliğini artırmak için oluşturuldu. Optimism en iyi seçim gibi görünüyor, ikincisi ise maliyet etkinliğiyle biliniyor.

Geçtiğimiz Haziran ayında yapılan testler, ağın 7 milyondan fazla zincir üstü işlem kaydettiğini ve işlem sürelerinin ortalama bir saniye civarında olduğunu ortaya koydu. Ağ saniyede 4.000 işlemle en yüksek seviyeye ulaştı. Bir sonraki adım bu 4.000 TPS'nin korunmasıdır.

Bunun dışında opBNB'nin test ağı, yalnızca Binance'in tescilli BNB'sini değil aynı zamanda Binance USD (BUSD), Tether (USDT) ve DAI gibi yaygın olarak tanınan stablecoin'leri de kapsayan bir dizi tokeni destekleme kapasitesini ortaya koydu.

Son olarak Optimism'in teknolojisinin kullanımı, BNB Chain'in kendi güvenlik sorunlarını potansiyel olarak çözebilir, çünkü zincir geçmişte birkaç pahalı istismara maruz kalmıştır.

BNB Chain Geliştiricileri, Layer 2 Çözümünü Tanıttı!

Binance, Potansiyel Hizmetlerini Genişletiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, potansiyel hizmetlerini genişletmeyi hedefliyor. opBNB, böyle bir girişim olarak ön plana çıkıyor. BNB Chain, şu anda BSC ekosistemi üzerine inşa etmek isteyen potansiyel geliştiriciler için hibe ve kurucu programları başlatıyor.

Öte yandan Optimism, Bedrock güncellemesinin piyasaya sürülmesiyle Layer 2 çözümleri sektörünün ön saflarında yer aldı.

Bu, işlem hacmindeki büyük gelişmeler nedeniyle Layer 2 sektöründe bir tür devrim başlattı, ancak önemli ölçüde daha düşük ücretlerle. Optimism, birlikte çalışabilir ve bağlantılı birçok zincir arasında yalnızca biri olan "süper zincir" yaratma hedefinde de benzersizdir.

OpBNB'nin halka açılması, kripto topluluğunun daha fazla katılımına yönelik bir başka adımdır ve geliştiricileri ile kullanıcıları arasında daha yakın bir köprü kurmaktadır.

BNB Chain Geliştiricileri, Layer 2 Çözümünü Tanıttı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik