Bitcoin Haberleri

Boğalar Bu Yönde Hareket Etmeden Önce Bu Fiyat Seviyesine mi Bakıyor?

Korku ve açgözlülük endeksi, yatırımcılar arasında korku göstermeye devam etti ve Bitcoin’in fiyatı, Coinmarketcap.com’dan alınan verilere göre 36.000 dolar seviyesinin altında kaldı. Fiyat grafiğine göre fiyat, geçen hafta sonundan sonra 33 bin dolar seviyesine geri döndü . Yatırımcıların gözü, son iki haftadır sürekli olarak negatif olan fonlama oranlarını izliyor.

Negatif fonlama oranları, fiyat eğilimine dayalı istikrarlı bir ralli öncesinde konsolidasyon gerektiriyor. Bununla birlikte, büyük cüzdanlar 2021 yazında yatay fiyat hareketine bakıyor. Fonlama oranları söz konusu olduğunda Binance, Deribit, OKEx, Kraken hepsi olumsuz. Bu, aşağı yönlü bir devam sinyali verdi.

Bitcoin boğaları neden bu yaz yeni bir ATH'den önce 25000 dolara bakıyor?

Yatırımcıların sürekli açık pozisyonları varsa, arbitraj fırsatları vardır. Bununla birlikte, Bitcoin’in bu hafta aşağı yönlü bir eğilime girmesiyle ilgili birkaç çekince var . Burada paylaşılan fiyat grafiğine göre, son 30 gün içinde fiyat 10 günden kısa bir sürede 32500$ seviyesinin altına düştü. Toparlanma açısından, neredeyse tüm durumlarda 35.000 $ veya daha yüksek bir değere ulaşan düşüşten kurtulan fiyat, kârlılığı varlığın toparlanmasından daha iyi yansıtan birkaç gösterge var.

Düşüşten daha yüksek fiyatlardan alım yapan yatırımcılar için toparlanma yalnızca pozitif yatırım getirisi ile eşitlenebilir. Göstergeler açısından, Rezerv Riski, Bitcoin’in uzun vadede karlılığını belirlemek için bakılması gereken ilginç bir göstergedir .

Bitcoin boğaları neden bu yaz yeni bir ATH'den önce 25000 dolara bakıyor?

Rezerv Riski sürekli düşüyordu ve bu, Rezerv Riski (Fiyat/HODL bankası), daha fazla sayıda HODLer ve yüksek hacimli Bitcoin HODL’nin düşük bir rezerv risk değerine yol açacağı ve onu kazançlı hale getireceği için bu, tüccarlar için kazançlı hale getiriyor. satın almak. Bu aynı zamanda, önceki ATH’ye veya yeni bir ATH’ye geçmeden önce fiyat konsolide olurken, bu yaz daha fazla alım olacağı anlamına geliyor.

Analistlerin Bitcoin’in karlılığını ve uzun vadeli yatırım getirisini tahmin ederken dikkate aldığı, arza göre ayarlanmış uyku hali ve bozuk para günleri gibi birkaç başka ölçüm daha var  ancak, karlılık büyük ölçüde giriş fiyatına bağlıdır. Çoğu büyük cüzdan yatırımcısı, düşüşler sırasında girmiş ve birikmiştir. Kârlılıkları, bir düşüşten kurtulmak yerine, uzun vadede rezerv riskine ve piyasa duyarlılığına dayanır.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 3 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu