Anasayfa Bitcoin Bomba ETF Tahmini Geldi! 5 Yılda Devasa Bir Rakam Görebiliriz

Bomba ETF Tahmini Geldi! 5 Yılda Devasa Bir Rakam Görebiliriz

Bitcoin

Yatırım devi Bitwise, spot Bitcoin ETF'lerin önümüzdeki 5 yıl içinde yönetim altındaki varlıklarda 72 milyar doları geçmesini bekliyor.

Bomba ETF Tahmini Geldi! 5 Yılda Devasa Bir Rakam Görebiliriz

BitMEX araştırmasına göre; ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından gelmesi beklenen spot Bitcoin ETF onayının, kripto para piyasasında potansiyel bir değişime işaret ettiği kaydedildi. Bu gelişme, potansiyel olarak mevcut ETF'leri etkileyebilir ve yeni yatırımcıları kripto alanına çekebilir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde spot Bitcoin ETF'lerinin onaylanmasına yönelik beklenti artmaya devam ederken, kripto yatırım firmaları Bitwise ve VanEck, bu finansal ürünlerin potansiyel başarısı hakkında zıt tahminlerde bulundu.

Bitwise Tahmini

Bomba ETF Tahmini Geldi! 5 Yılda Devasa Bir Rakam Görebiliriz

Önde gelen kripto yatırım fonu Bitwise, 14 Aralık'ta spot Bitcoin ETF'lerinin şimdiye kadar piyasaya sürülen en başarılı ETF ürünü olarak ortaya çıkacağını öngördü. Firma, ETF'lerin önümüzdeki beş yıl içinde yönetim altındaki varlıklarda 72 milyar doları geçmesini bekliyor. Bitwise; ETF'lerin, mevcut pazar büyüklüğünün iki katından fazlasına ulaşacağını öngörüyor.

VanEck Tahmini

Bomba ETF Tahmini Geldi! 5 Yılda Devasa Bir Rakam Görebiliriz

Öte yandan, küresel fon yöneticisi VanEck, 2024'ün ilk çeyreğinde spot Bitcoin ürünlerine yaklaşık 2,4 milyar dolar akacağını tahmin ederek daha muhafazakar bir duruş benimsedi.

Bitwise'ın iyimser tahmininden önemli ölçüde daha düşük olmasına rağmen bu rakam, hala potansiyel spot Bitcoin ETF'lerine önemli miktarda sermaye akışını yansıtıyor. ABD henüz bir spot Bitcoin ETF'ini onaylamamış olsa da Kanada, Avustralya ve Almanya gibi diğer ülkeler, yatırımcıların bu tür ETF'lerden hisse satın almalarına zaten izin veriyor.

1,6 Milyar Dolarlık Net Giriş Görüldü

ETF araştırma firması ETFGI'nin 21 Aralık tarihli bir raporu, dünya çapında listelenen kripto ETF'lerinin yılbaşından bugüne 1,6 milyar dolarlık net giriş çektiğini ve bunun önemli bir bölümünün (1,31 milyar dolar) yalnızca Kasım ayında arttığını açıkladı. Bu kümülatif yatırımın, 2022'de kripto para borsasında işlem gören ürünlere (ETP'ler) yönelik 750 milyon dolarlık net girişi neredeyse iki katına çıkarması dikkat çekicidir.

150 kripto fonu arasında en büyük 20 ETF, 2023 yılı boyunca toplam 1,3 milyar dolarlık yatırım payı ile aslan payını aldı. Ekim 2021'de bir kripto boğa piyasasında başlatılan ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO), bireysel girişlerde öncü olarak öne çıktı ve 2023'te ek 278,7 milyon dolar elde etti.

Kaynak: Cryptonews

Bomba ETF Tahmini Geldi! 5 Yılda Devasa Bir Rakam Görebiliriz içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar