Anasayfa Bitcoin Bomba Tahmin! Bitcoin, ETF Onayı ile Bu Seviyeyi Geçebilir...

Bomba Tahmin! Bitcoin, ETF Onayı ile Bu Seviyeyi Geçebilir...

Bitcoin

Matrixport, SEC'in spot ETF'leri onaylaması halinde Bitcoin (BTC) fiyatının 50.000 doların üstüne çıkabileceğini dile getirdi.

Bomba Tahmin! Bitcoin, ETF Onayı ile Bu Seviyeyi Geçebilir...

Kripto para yatırım firması Matrixport, SEC'in Bitcoin ETF'lerini onaylaması halinde Bitcoin fiyatlarının Ocak 2024 sonuna kadar 50.000 doları aşabileceğini öngörüyor.

Yakın tarihli bir raporda Matrixport; CME Group borsasında Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılmasının, vadeli işlemlerin ilk gününe kadar geçen altı ila yedi hafta içinde Bitcoin için yaklaşık yüzde 200'lük bir fiyat artışından önce geldiği 2017 ile paralellikler kuruyor.

Spot Bitcoin ETF'leri de Benzer Bir Artışı Tetikleyebilir

Bomba Tahmin! Bitcoin, ETF Onayı ile Bu Seviyeyi Geçebilir...

Matrixport, spot ETF'lere verilecek bir SEC onayının da benzer bir talep artışı yaratabileceğine inanıyor. Vadeli işlemlerin aksine spot ETF'ler, ana akım hisse senedi yatırımcılarının türev sözleşmeler yerine Bitcoin'in kendisine maruz kalmalarına izin verecektir.

Matrixport, "8 Aralık'tan potansiyel olarak yıl sonuna kadar bir konsolidasyon dönemi öngörürken şimdi Bitcoin'in patlayabileceğini bekliyoruz." diyor.

Matrixport, geçmiş verilere dayanarak Noel ve Yeni Yıl arasında yüzde 3'lük mütevazı artışlar görülebileceğini, hatta fiyatların kısa bir süre içinde yükselişe geçeceğini tahmin ediyor.

Daha da önemlisi Matrixport, BTC fiyatlarının tatil döneminde yüzde 20'nin üzerinde yükseldiği 2011, 2013 ve 2020 gibi geçmiş yılların altını çiziyor.

Çok sayıda ETF adayı arasında yoğunlaşan rekabet de Noel'de fiyatları artırabilir. Firmalar, ETF'ler piyasaya çıktığında yatırımcıların ilgisini çekmek için şimdiden TV reklam kampanyaları başlattı. Söz konusu firmalar, yakında piyasaya çıkacak spot ETF alanında baskın oyuncular olmayı hedefliyor.

SEC'in spot ETF'leri reddetmesi ya da geciktirmesi ise kısa vadede fiyatları düşürebilir. Lansman sorunsuz geçse bile ETF'leri çevreleyen teknik ticaret yönleri dalgalanma yaratabilir. Fakat Matrixport, SEC'in spot Bitcoin ETF ticaretini yakında onaylayacağından emin.

Bomba Tahmin! Bitcoin, ETF Onayı ile Bu Seviyeyi Geçebilir... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar