Anasayfa Altcoin Borsalardaki Hacim Artışı, Bu Coin'in Fiyatını Aniden Fırlattı!

Borsalardaki Hacim Artışı, Bu Coin'in Fiyatını Aniden Fırlattı!

Altcoin

Güney Kore borsalarındaki işlem hacimlerinde yaşanan ani artış, IMX fiyatını bu sabah yüzde 30'un üzerinde artırdı.

Borsalardaki Hacim Artışı, Bu Coin'in Fiyatını Aniden Fırlattı!

CoinGecko verilerine göre; NFT platformu Immutable'ın tokeni IMX, Perşembe sabahı sadece birkaç saat içerisinde yüzde 38,1'lik kayda değer bir artış gösterdi ve 0,55 dolardan 0,76 dolara yükseldi.

Fiyat artışı, son 24 saatte 453,6 milyon dolar işlem gören Güney Kore borsaları BW.com ve Upbit'teki önemli hacim artışlarına bağlanabilir.

Bu artış, toplam günlük işlem hacmini 664 milyon dolara çıkardı. Bu, IMX'in genellikle 109 milyon dolar civarında olan 30 günlük ortalama işlem hacminin altı katından fazla.

Rakam, IMX'in 24 saatlik işlem hacmini, BNB, Litecoin ve Solana dâhil olmak üzere piyasa değerine göre en iyi 10 tokenin çoğunun üzerinde gösteriyor.

Kripto analiz firması Jarvis Labs kurucu ortağı Benjamin, Upbit ve diğer Kore borsalarından gelen büyük hacimlerin "Binance ile Bitget ve OKX gibi diğer borsalardaki spot ve türev hacimlerinin takip edilmesine yol açtığını" söyledi.

Borsalardaki Hacim Artışı, Bu Coin'in Fiyatını Aniden Fırlattı!

IMX Fiyatı için Kademeli Düşüş Uyarısı Geldi

Benjamin, IMX fiyatının "Kore borsalarındaki pump tamamlanır tamamlanmaz kademeli bir düşüşe" tanık olabileceği konusunda da uyardı. Söz konusu isim, IMX'e yönelik açık pozisyon hacimlerinin "artmaya devam ettiğini" ve potansiyel olarak bunu kısa vadeli riskli bir ticaret haline getirdiğini belirtti.

CoinGlass verileri, trader'ların IMX türevleri için agresif bir şekilde kısa emirler verdiklerini gösteriyor. Bu, kalıcı swaplardaki negatif fonlama oranlarındaki artışla da belirtiliyor. Fonlama oranı, uzun pozisyonlara karşı kısa pozisyonlara yönelik göreceli talebe dayalı olarak sürekli swap sözleşmesi sahipleri tarafından ödenen faizi temsil eder. Kısa pozisyonlara olan talep, uzun pozisyonlara olan talebi aştığında, kısa pozisyona sahip olanlar prim öderler ve bunun tersi de geçerlidir.

Şu anda IMX sözleşmelerinin fonlama oranı sekiz saatlik bir aralık için -%0,25'tir ve yıllık %275 faize eşdeğerdir. Bu, trader'ları primi yakalamak için uzun pozisyon almaya ve fiyatlar yükseldikçe kısa pozisyonları tasfiye etmeye motive eder. Bu, kısa pozisyon sıkıştırması olarak bilinen bir olgudur.

IMX fiyatı, düne göre yaklaşık yüzde 25 artışla 0,68 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Decrypt

Borsalardaki Hacim Artışı, Bu Coin'in Fiyatını Aniden Fırlattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu