Anasayfa Bitcoin Borsanın Bitcoin İşlem Hacmi Fırladı! Wash Trading Şüphesi Var

Borsanın Bitcoin İşlem Hacmi Fırladı! Wash Trading Şüphesi Var

Bitcoin

Kripto para borsası HashKey'in Bitcoin işlem hacmi büyük ölçüde arttı. Bu artış, wash trading ihtimaline dair endişeleri artırdı.

Borsanın Bitcoin İşlem Hacmi Fırladı! Wash Trading Şüphesi Var

Kripto para borsası HashKey, 24 saatlik Bitcoin işlem hacminin şaşırtıcı bir şekilde 3,48 milyar dolara yükselmesi ve toplam hacmin 4,21 milyar dolara ulaşması nedeniyle mercek altına alındı. Bu kayda değer artış, Hashkey'i sektör devi Binance ile yakın rekabete soktu.

Wash Trading Şüpheleri Ortaya Çıktı

Ani artış, piyasa yapıcılar tarafından platform coin'lerini biriktirmek için düzenlenen wash trading olasılığına ilişkin endişeleri artırdı. Wash trading, etkinliği artırmak için aynı tokenlerin sık sık alınıp satılmasıdır.

İşlem hacmindeki önemli artış, bu faaliyetlerin meşruiyeti ve Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından belirlenen kripto düzenlemelerine uygunluğu hakkında sorulara yol açtı.

Derinlemesine analiz, saygın bir kripto veri toplayıcısı olan CoinGecko'nun HashKey'e oldukça güvenilmez bir BTC/USD ve ETH/USD güven puanı verdiğini vurgulamaktadır. Güven puanı, likiditeyi tahmin edebilmek için rezerve edilen emir veya işlem sayısının ölçüsüdür. Bu da borsanın alım satım uygulamalarına ve genel güvenilirliğine ilişkin bir başka şüphecilik katmanı oluşturuyor.

Ağustos ayında HashKey, perakende yatırımcılara kripto varlıkları sunmak için lisans alan ilk Hong Kong merkezli kripto para borsası oldu. Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), Kasım ayında İsviçre kripto bankası SEBA'ya bölgedeki müşterilere kripto ile ilgili farklı hizmetler sunmasına izin veren bir lisans verdi.

Borsanın Bitcoin İşlem Hacmi Fırladı! Wash Trading Şüphesi Var

HashKey Yöneticisi: Adil ve Şeffaf Bir Ticaret Ortamını Koruyacağız!

HashKey Exchange'in Operasyon Direktörü Livio Weng, etkinlik sırasında beklenmedik ve anormal işlemlerin meydana gelmesine değindi. Weng, HashKey Exchange'in adil ve şeffaf bir ticaret ortamını sürdürmeye kararlı olduğunu da sözlerine ekledi. Herhangi bir hile veya manipülasyon vakası, platformun bütünlüğünü korumak için kapsamlı bir şekilde araştırılacak ve ortadan kaldırılacaktır.

Weng, aynı zamanda mevcut sıfır oranlı ücret ve HSK faaliyet teşviklerinin uygulanmasını da paylaştı. Bu girişimler, yalnızca işlem hacminde kayda değer bir artışa yol açmakla kalmadı, aynı zamanda platformdaki handikap likiditesinin önemli ölçüde artırılmasında da önemli bir rol oynadı.

Weng, HashKey topluluğundan gelen olumlu tepkiden duyduğu heyecanı dile getirdi. Weng, usulsüzlükleri ele almanın yanı sıra borsanın, kullanıcılar için sorunsuz ve ödüllendirici bir deneyim sağlamak üzere etkinlik politikalarını optimize etmek için aktif olarak çalıştığını paylaştı.

Kaynak: CoinGape

Borsanın Bitcoin İşlem Hacmi Fırladı! Wash Trading Şüphesi Var içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar