Bosch, Ethereum blok zincirini kullanacak

2 Dakikada Okunabilir


Almanya merkezli dünyanın en büyük üreticileri arasında olan şirket Bosch, araba şarj istasyonlarında Blockchain teknolojisini ve akıllı sözleşmeleri uygulamak için Ethereum ile ortak bir çalışma yapmak için yeni bir çalışma grubu kurdu.

Halen test aşamasında olmasına rağmen, Bosch, blok zinciri tabanlı araç şarj istasyonları prototipini test etmek için Almanya merkezli elektrik şirketi EnBW ile ortaklık kurmaya hazır.

Daha önce  bildirildiği gibi, bir Bosch yetkilisi şöyle açıklama yaptı:

Fikir, tüm süreci müşterilerin ihtiyaçlarına göre düzenlemek ve buna uygun olarak uygulamaktan geçmektedir, böylece hizmetleri uygun gördükleri şekilde seçebilir, rezerve edebilir ve ödeyebilirler. İşlemin tamamı, rezervasyon ve ödeme, tam otomatik bir blok zinciri işleminden geçerek kayıt edilir.

Bu hizmet diğer müşteri tercihlerini de denklem içine alabilir. Örneğin, küçük çocukları olan ve kahve seven bir müşteri, yakındaki oyun alanı ve kafeleri olan şarj istasyonunu tercih edebilir ve bunlara kolaylıkla bu zincir üzerinden ulaşma imkanı bulabilir.

Ayrıca, mühendislik devinin  web sitesi  de Ethereum’un sunduğu esnekliğe işaret ederek, kripto para birimleri arasında en iyi seçenekler arasında Bosch için Ethereum’un iyi bir seçenek olduğunu ifade etmektedir.

Ethereum platformu, örneğin Bosch uygulamaları söz konusu olduğunda, otonom olarak şarj olan ve araç puanlarını kullanmaya ve görmeye izin veren bizim için uygun bir yapıdadır.

Bununla birlikte, Bosch, Ethereum’un blok zincirini bu şekilde kullanan ilk şirket olarak tarihe geçmiş veya geçecek değil, daha önce benzerleri yapıldı ve gelecekte de Bosch tarafından olduğu gibi benzerleri yapılmaya devam edecektir. Henüz olmasa da gelecekte Ethereum blok zincirinin dünya devlerince kullanılmasında hiçbir sakınca olmadığı ve olmayacak olduğu tahmin edilmektedir.

Siemens dahil!

Benzer bir durumda, enerji şirketi RWE’nin bir şubesi olan Innogy Innovation Hub, Almanya’da her biri Ethereum’un halka açık blok zinciri ile çalışan 1.000 elektrik şarj istasyonu kurmuş ve Alman kripto para basınında uzunca bir süre boyunca ilk gündem sırasını korumuştu.

Ayrıca, Ethereum’un blok zinciri aynı zamanda Siemens tarafından yürütülen araştırma çalışmalarında araştırma merkezi tarafından da dikkatle kontrol ediliyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
121
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Lol Lol
242
Lol
Harika Harika
121
Harika
Korkunç Korkunç
80
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!