Brave İnternet Tarayıcısı Zorluklarla Karşılaşabilir

2 Dakikada Okunabilir


Dijital para dünyası  çeşitlilik ve yeniliklerle dolu. Geleceği parlak ve benzersiz bir platform olarak BAT ise kendine yer oluşturmaya başladı. Yine de, başarının garantisi olmadığından dolayı  platformu ilerleyen zamanlarda zorluklar bekliyor.

BAT, blockchaini kullanarak reklamları ve İnternet paylaşımlarını geliştirmeyi hedefliyor. Takımı Google Chrome’a benzer bir İnternet tarayıcısı olan Brave’i çıkarttı. Brave kullanıcıları İnternet’te gezerken reklam izleyerek platformun ana kripto parası olan Basic Attention Token kazanıyor.

Çalışan bir ürün ve rekabetçi bir takım sayesinde BAT günümüz kripto para dünyasının çiçeği oldu. Şubat ayından itibaren tokenin değeri  0.10 dolardan 0.40’a yükselerek 4 kat değer kazandı. Nisan ayının sonlarına doğru çoğu değerlendirmelerin olumlu olduğu Brave İnternet tarayıcısı kullanıcılara sunuldu.  Fakat, platform en büyük zorluklardan biri olan işe yarar iş modeli olup olmadığını kanıtlama aşaması ile karşı karşıya.

Brave ve BAT ne kadar düzgün çalışıyor gibi görünse de uzun süreli dönemde bunun bir garantisi yok. Tokenin kendisi değer kazanmak için sadece İnternet tarayıcısı ödülü olmak dışında kendine kullanım alanı bulmak zorunda. Ve kripto para dünyasında rekabet çok yüksek olduğundan dolayı bu aşama hiç de kolay olmayacaktır. Ayrıca Brave açık kaynaklı olduğundan dolayı taklitçi projelerle karşı karşıya kalabilir.

Brave tasarlandığı gibi çalışsa ve rekabeti kazansa bile BAT tokenini alan kişilerin tokeni kullanarak zengin olmaları neredeyse imkansızdır. Bir ayda saatlerce İnternet gezinmesi ile Brave kullanıcıları sadece 5 dolar değerinde Bat kazanabiliyor.

İşletmelerin ve kurumların yarı merkezi yönetim sistemine sahip blockchain teknolojisine geçmeyi hedeflediklerini herkes biliyor.  BAT konusunda ise token önemsiz olup tokenin arkasında ki şirket ve takım önemlidir.

BAT’ın geleceği net olmasa da tokenin başarısı bir çok kişiye umut sağladı. Aynı zamanda platform kurumsal olarak benimse(n)me açısından gerçekten işe yarar bir ürüne sahip. BAT’ın ve İnternet tarayıcısının kendini kanıtlamasının zamanı geldi de geçiyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!