Brezilya Blockchain teknolojisinde liderliğe mi gidiyor?

1 Dakikada Okunabilir


Brezilya büyük nüfusa sahip, potansiyeli yüksek, askeri savunma gücü konusunda başarılı olan ülkeler arasında. Washington ile iyi ilişkileri olan bir yönetime sahip. Hatta öyle ki Washington ile iyi ilişkiler mevcut yeni devlet başkanı ile çok daha iyi oldu ve giderek iyi hale gelmeye devam ediyor. Ne de olsa kıtanın birçok ülkesini ABD kontrol etmekte ve bu Brezilya halkı için büyük öneme sahip. Bugün bir kez daha görmek gerekirse İran ve Venezuela’nın hali ortada.

Brezilya bu konuda ABD’nin kendi rakibi olmadığını ve kendisinin ABD’ye rakip olamayacağını bilen ülkelerden birisi ve karşısında dev bir güç olduğunun bilinci ile hareket ediyor.

Brezilya’nın yakın zamanda başlattığı Blockchain teknolojisi çalışmaları ise ABD ile rekabet edebilmesine olanak sunacak gibi görünüyor. Bir süre önce IBM ile çalışmalar düzenlemeye başlayan Brezilya, bu konuda her bir adımında ülkenin daha çok yeni teknolojilerden yararlanmasını ve daha fazla yeni teknoloji kullanmasına yönelik olarak adımlar attı. Brezilyalı yöneticiler ise bu konuda attıkları her adımda önce ülkelerinin gelişimine odaklandılar.

Ülke kendi kendisine yeten bir bankacılık ve finans sistemi üzerinde yoğunlaşmaya başladığı için Blockchain teknolojisi son derece önemli görünmekte. Ülkenin geleceği açısından atılacak her bir adım Blockchain teknolojisinin gelişiminde de büyük bir rol oynayabilir.

*Brezilya’da Blockchain teknolojisi hakkında henüz hiçbir yasa yok.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
121
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Lol Lol
242
Lol
Harika Harika
121
Harika
Korkunç Korkunç
80
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!