Brezilya dijital dönüşümü kontrol altında tutmak istiyor

1 Dakikada Okunabilir


Brezilya son günlerde kripto para ve yeni dijital sektör haberleri ile en fazla gündemde kalan ülkeler arasında. Latin Amerika ülkesi Brezilya, kripto para birimleri konusunda mevcut başkan tarafından kripto paralara karşı bir duruş sergileniyor olsa da kripto paraların yasak veya baskı altında olduğu bir ülke değil. Brezilya’da halk kripto paraları mevcut ekonomik konular sebebi ile daha fazla tercih etmeye başlarken, hükümette bunu engelleme derdinde değil.

Brezilya Merkez Bankası, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), Özel Sigorta Müfettişliği (SUSEP) ve Ekonomi Bakanlığı Özel Finans Sekreterliği liderliğinde ülkede kripto paralar dahil dijital dönüşümün kontrol altında tutulabilmesi için çalışmalar yapıldığı ve kurumların ortak olarak bazı yeni görüşmeler düzenledikleri açılandı.

Brezilya Merkez Bankası, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), Özel Sigorta Müfettişliği (SUSEP) ve Ekonomi Bakanlığı Özel Finans Sekreterliği’nin yapacak olduğu görüşmeler sonucunda ülkedeki dijital sektörün geleceği kontrol altına alınacak ve sektörün daha fazla gelişmesine öncü olacak kararlar alınacak.

Sermaye ve sigorta sektörleri ile bir araya gelecek olan bu kurumlar sayesinde ülkedeki Blockchain teknolojisi gelişmelerinin de masaya yatırılması mümkün. Ülkede, henüz bu konuda yasal düzenlemeler olmaması mevcut devlet dairelerinde bu konuda nasıl adım atılacağına dair bir rehbere ihtiyaç duyulmasına ancak bu rehbere ulaşılamamasına buna bağlı olarak ise yargı alanında bazı sorunlara sebep olabiliyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
Ali Gülle
Hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim İstanbul'dan hemen sonra Avrupa'ya taşınmam ile kripto para sahibi olmam aynı zamana denk geliyor. Avrupa'da kripto paraların daha fazla insana ulaşması ve daha fazla insanın bilgi sahibi olması için buradayım.
error: Kopyalama Engellendi!