Brezilya mobil bankacılıkta rekor kırıyor, kripto parada aynısı yaşanabilir

1 Dakikada Okunabilir


2017 yılının başında Forbes’in “şu ​​anda en sıcak gelişen pazar” olarak anılan Brezilya, ekonomik olarak en güçlü ülkeler arasında gelecek yıllarda eğer bir problem çıkmazsa liderliğe doğru gidecek.

2016 yılı, enflasyon oranları düşürüldü ve enflasyonun düşmesi ile kredi faiz oranlarında büyük bir düşüş oldu, ve yeni başkan olarak göreve başlayan milliyetçi Jair Bolsonaro’nun 2019’un başında Başkan olarak seçilmesi sert açıklamalarına rağmen ülke ekonomisinin gelişmesini asla engelleyemedi.

Brezilyalılar, mobil bankacılık da dahil olmak üzere teknolojiyi benimseme konusunda dünyanın en öncü insanları olmuşlardır.

Dijital Finansal İşlemlerin Rekor Kırışı: %30 Arttı

Deloitte tarafından Brezilya Bankacılık Federasyonu ile birlikte özel olarak hazırlanan bir rapora göre, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen tüm bankacılık işlemlerinin neredeyse yarısı mobil cihazlar üzerinden akıllı cep telefonu kullanıcılarınca gerçekleştirildi.

Beş yıldan daha az bir sürede mobil cihaz veya bilgisayar yoluyla gerçekleştirilen finansal işlemlerin, 2014’te %10’dan, 2018’e geldiklerinde %40’a yükseldiğini ve bu durumun dünyada eşi benzeri olmayan bir artış olduğu konusunda açıklama yapıldı.

Yaygın bankacılık olanaklarının mobil cihazlara uygulama olarak kısa süre içerisinde gelmesi, sektörde devrim yaratan bir gelişme oldu.

Cep telefonu kullanarak birçok büyük finansal problemi çözmek mümkün.

Dijital banka hesaplarının açılması, 2017 yılında 1,6 milyondan sonra 2017 yılında rekor kırarak 2,5 milyona yükseldi ve  862 milyon işlemin yapıldığı resmi kanallarca açıklandı.

Mobil bankacılık sadece bir başlangıç ve geleceği çok daha parlak.


error: Kopyalama Engellendi!