Brezilya: R3 Konsorsiyumu, büyük banka ve borsalar ile Blockchain platformu geliştirdi

1 Dakikada Okunabilir


Brezilya’nın Blockchain konusunda ne kadar çalışmalar yapan bir ülke olduğunu anlamak için Brezilya’ya seyahat etmek gerekmiyor. Ülke, sürekli olarak mevcut devlet başkanı kripto para gibi konularda karşı bir duruş sergilemiş olmasına rağmen Blockchain konusunda kendi kararlarını kendisi verebiliyor. Adalet Bakanlığı sebebi ile bugün büyük bir sorun yaşayan Brezilya’da yapılan yeni açıklamaya göre, R3 Konsorsiyumu, ülkedeki büyük bankalar ve kripto para borsaları ile ortak bir Blockchain platformu geliştirdi.

Blockchain konusunda ülkede daha önceki yıllarda pek etkili çalışmalar yapılmamış ve Asya ülkelerinden buna benzeyen bazı duyumlar almak mümkün görünüyordu. Şimdi ise artık Brezilya’da bu kervana katılarak Blockchain platformu kurmak ve bu teknolojinin derinine inmek üzere R3 Konsorsiyumu liderliğinde projelere imzasını atacak gibi görünüyor.

Çok fazla bilgi verilmeyen haber hakkında R3 Konsorsiyumu liderliğinde büyük banka ve kripto para borsalarının bir araya gelmesi sonucunda platformun geliştirildiği açıklandı. Corda Blockchain’in seçildiği açıklanırken, sınır ötesi ödemelerde büyük bankaların Blockchain teknolojisi ile tüm verilerini gizli ve güvenilir olarak saklayabileceği açıklandı. Brezilya’da ciddi bir çalışma olduğunu ve bu teknoloji ile ilgili gelecekte dünyada lider olabilecek birkaç büyük ülkeden birsi olması mümkün. ABD ile yakın dostluk ilişkileri ve kıtanın en güçlü ülkeleri arasında olması Brezilya’nın ekonomik olarak iyi olmamasına rağmen teknolojiye erişim konusunda diğer çevre ülkelere göre daha iyi olmasında pozitif görünüyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!