Brezilya ve IBM’den ortak Blockchain kararı

1 Dakikada Okunabilir


Blockchain, dünyanın dört bir yanındaki bankalar tarafından çeşitli nedenlerle yaygın olarak kullanılmaktadır. İster teknik destek olsun, ister sınır ötesi ödemeler olsun, Blockchain bu teknolojik açıdan ileri zamanlarda önemli bir araç olarak görülmeye değer olduğunu son sürat kanıtladı.

Son zamanlarda, Brezilya bankaları tarafından bir kimlik çözümü olarak yeni bir standart blok zinciri kimlik çözümü uygulandı. Bu teknoloji Hyperledger Fabric platformu tarafından özel olarak desteklendi.

Bu yeni platform, bireyin cep telefonu ve SIM kart bilgilerini kullanarak kullanıcıların banka hesaplarındaki sanal kimlikleri doğrulamak ve onaylayabilmek için bir araç olarak hizmet edecek. Ek olarak, platform, kullanıcılarla ilgili diğer akıllı telefondan elde edilen kişisel bilgi ve verileri de aynı zamanda ortak bir sistemde kontrol ile tarayacaktır.

Tüm bu veriler bir blok zincirinde kaydedilecek olan güvenli bir kimlik oluşturmak için bir araya gelecek ve erişim bilgileri doğrulamak için kurumlar tarafından kullanılacaktır.

Bu platform, ülkenin merkez bankası ile IBM ve CIP tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir. Bu teknolojinin, ülkedeki tüm bankalar ve finans kurumları tarafından kullanılacak olan Brezilya Ödeme Sistemi (SPB) adı verilen ulusal bir ödeme sistemine entegre olması gelecekte muhtemel.

Her şey plana göre giderse, platformun tümü Blockchain tarafından desteklenen ilk çok kurumlu bankacılık çözümü olmaya yönelik olarak yeniden hazırlandı. Bu, diğer ülkelerin uyması için örnek bir emsal teşkil edebilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!