Brezilya’da kripto paralarla ilgili komite kuruluyor

1 Dakikada Okunabilir


Brezilya merkezli bir kripto para birimi sitesi tarafından dün yayınlanan bir rapora göre, Brezilya Temsilciler Meclisi Başkanı ülkedeki kripto para birimi düzenlemesini inceleyen bir komisyon kurulmasını emretti.

30 Mayıs tarihli rapordan bir gün önce, Milletvekili Rodrigo Maia, özellikle Güney Amerika ülkesinde Bitcoin gibi dijital para birimleri düzenlemeyi amaçlayan 2303/2015 no’lu konuşmada analizlerini ve tavsiyelerini sunmak için özel bir komisyon oluşturmak istediklerini resmi olarak açıkladı.

Toplamda 34 üyeli Meclis Usul Kurallarında belirtildiği gibi komisyon oluşturmaya yetecek sayıya ulaşmakta sorun yaşamadan gerekli oy topladı. Aynı şekilde, kripto düzenlemesi ile ilgili iki projenin Federal Milletvekili Aureo Ribeiro tarafından sunulacağını da ortaya koyuyor.

Brezilya yakın zamanda bazı düzenlemelerin yapılması beklenen bir ülke olarak tanınsa da kripto paralar hakkında yapılan tüm çalışmalar gelecekte ülkedeki mafya ve çetelerin olası kripto para kullanımını engellemeye ve bunları yaparken Brezilya halkının da kripto paralar konusunda olası bir takım sorunlar ile karşı karşıya gelmelerini bugünden engellemeye yönelik.

Bu yeni FATF kurallarının, bu ay Japonya’da G20 liderlerine resmi olarak sunulacağı ve şirketlerin 2021’de kendilerine adapte olmaları için bir yıl süre vereceği ve 1 yıl kadar süre içerisinde yeni kararlar alınacağı açıklandı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Brezilya İç Gelir Servisi kripto para birimlerine yönelik olarak düzenleme için yeni vergi kuralları koydu ve bu da her ay 30.000 BRL (7,600 ABD Doları) değerindeki işlemin rapor edilmesini zorunlu kıldı. Rapor edilecek detaylar, yurt içinde, yurtdışında veya borsaların yardımı olmadan eşler arası işlemler yapıp yapmadıklarına bakılmaksızın işlemlerin tamamını içeriyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!