Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Brezilyalı kripto para borsasına dava açıldı!

Brezilya’da kripto paraların son yıllarda yaşanan ekonomik problemler nedeniyle ciddi bir talep gördüğü biliniyor. Ülkede enflasyon oranlar artmaya devam ederken, yerel paranın değeri sürekli ABD Doları karşısında düşüyor. Yeni devlet başkanı ABD ile sıcak ve yeni yakın ilişkiler kurmaya çalışsa da geçmiş yönetimin istihdam ve üretim konusunda hatalarını yeni yönetim düzeltmeye çalışıyor. Kripto para birimlerine ilgi gösteren Brezilya vatandaşları son dönemde kritik bir sorun ile karşı karşıya kaldı. Bitcoin Bank Group’a ait NegocieCoins isimli kripto para birimi borsası son dönemde kripto para yatırımcılarının çekim taleplerine asla yanıt vermemeye ve iletişime geçen yatırımcılara da iletişim kurmamaları konusunda baskı yapmaya başladı.

İddialara göre Brezilya’da merkezi bulunan kripto para birimi borsasının bugüne kadar çekim taleplerine yanıt verdiği, son dönemde ise hiçbir kripto para yatırımcısının çekim talebine kripto para tutarı ne kadar düşük olursa olsun yanıt vermediği açıklandı.

Parana merkezli Bitcoin Bank Group’a ait NegocieCoins kripto para borsası hakkında CoinMarketCap sitesinde ise şöyle bir uyarı var: “Kullanıcıların para yatırma ve para çekme işleminin engellendiği raporları aldık. Lütfen paranıza dikkat edin.”

Bitcoin Bank Group’a ait NegocieCoins hakkında Mayıs ayından beri yaşadığı dolandırıcılık olaylarından dolayı maddi sorunlar yaşadığı ve bu sebeple bazı borsa yatırımcılarının kripto paralarını Facebook’ta hesap bilgilerini %90’a varan indirimle satmaya çalıştıkları açıklandı. Borsa hakkında Brezilyalı binlerce kripto para yatırımcısının yasal olarak dava açtığı açıklandı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu