Kripto Para Haberleri

BTC, ETH, XRP, LTC ve LINK için bu hafta patlama bekleniyor

Bitcoin, son haftalarda yükselişi ile kripto para piyasasını uçuşa çıkardı. Tüm kripto paraların toplam piyasa değeri, Kasım ayının başından bu yana 150 milyar dolar arttı.

Bitcoin ve Altcoinlerin yükselişi ne kadar devam edecek?

BTC, ETH, XRP, LTC ve LINK fiyatı patlayabilir

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta 18,900 doların üzerine çıktı, böylece en son 2017’de görülen tüm zamanlarının en yüksek seviyesine yaklaşmış oldu. Bitcoin’in bu yükselişi Ethereum, Ripple, Litecoin ve Chainlink’in de büyük kazançlar elde etmesine yardımcı oldu. XRP, sadece bu hafta %70’in üzerine değer kazandı. Ethereum, Litecoin ve Chainlink ise %22 ila %36 arasında değer kazandı.

Tüccarlar boğa piyasasının tam olarak ne kadar ilerleyeceğini tahmin etmeye çalışırken Bitcoin ve kripto paralar Şükran Günü öncesi yeni bir yükselişe hazırlanıyor. Kripto paraların bu yükselişi ABD Merkez Bankası veya Avrupa Merkez Bankası’ndan gelebilecek bir haberden destek alabilir.

Bitcoin-cryptowhale
https://www.google.com/finance

Bitcoin’in 2020 boğa koşusunda şimdiye kadar küresel Bitcoin çılgınlığı fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,000 dolara yaklaştır. Yine de BTC 2017 sonunda çıktığı 20,000 dolardan yaklaşık 3,000 dolara kadar düşmüştür. 2020 Bitcoin rallisinin 2017 perakende patlamasından daha kurumsal odaklı olduğu düşünülüyor ve Bitcoin’e perakende talebi hemen köşede olabilir.

Korona virüs salgını, ailelerin Covid-19 öncesindeki gibi toplanmalarını engellese bile tarihsel veriler büyük ABD tatillerini ve özellikle de Şükran Günü’nün genellikle Bitcoin fiyatını keskin bir şekilde yükselttiğini gösteriyor.

San Francisco merkezli Bitcoin ve kripto para borsası Binance.US’in CEO’su Catherine Coley:

Şükran Günü öncesi Bitcoin koşusu gibisi yok. Bu yıl son derece öngörülemez bir yıl oldu, ancak Bitcoin yılın büyük bir bölümünde değerini korudu ve son yükseliş hareketi birçok Bitcoin yatırımcısının çoktan bildiği bir şeyi kanıtladı: Bitcoin temellere bağlı olmayan küresel dijital varlıktır ve özellikle ülkelerin ekonomik aktiviteyi canlandırmak için itibari para bastığı bir zamanda Bitcoin küresel büyüme ve benimsenme açısından büyük bir potansiyele sahiptir.

Bitcoin daha fazla yükselebilir

Bitcoin'de keskin düşüş devam ediyor! Analistler ne diyor?

Bitcoin, 2020’de dijital altın olarak adını geliştirdi. Wall Street’ten ve bazı büyük yatırımcılardan destek buldu, merkez bankaları korona virüs salgını ve salgını kontrol altına almak için uygulanan karantinalara yanıt olarak para basmaya başladı.

Bu hafta ABD ve Avrupa’daki yatırımcılar, ABD Merkez Bankası (FED) ve Avrupa Merkez Bankasının dünya çapında yükselişe geçen korona virüs vakalarına yanıt olarak daha fazla destek sağlamayı ne kadar ciddiye aldıklarına dair daha net bir bilgi verecekler.

Çarşamba günü FED, bu ay ki para politikası toplantısının tutanaklarını yayınlayacak. FED başkanı Jay Powell, ek destek sağlamak için varlık satın alma programında yapılan ince ayarların görüşüldüğünü söyledi. Daha sonra Perşembe günü, Avrupa Merkez Bankası (ECB) yatırımcıların “enstrümanlarını yeniden kalibre etmeyi” planladığını söyledikten sonra ECB’nin seçenekleri hakkında daha fazla bilgi arayacağı Ekim toplantı tutanaklarını yayınladı.

Bitcoin ve diğer kripto paralar neden artıyor?

Kripto Para Dünya Sorunlarını Çözmeye Nasıl Yardımcı Olur?

Hisse senedi piyasalarının yanı sıra Bitcoin ve kripto paraların fiyatları 2020’de basılan paralar ile desteklendi. Bitcoin ve kripto para piyasası geçen ay ödemeleri devi PayPal’ın 350 milyona yakın kullanıcısına Bitcoin satın alma ve satma hizmetleri sunarak pek çok Bitcoin geliştiricisine ve destekçisine uzun süredir aranan desteği ekleyeceğini duyurdu.

Bitcoin ve kripto para borsası CoinCorner’ın CEO’su Danny Scott:

Son 10 yılda Bitcoin aleyhindeki argümanlar hep aynıydı ve yine de Bitcoin kullanıcı tabanını, altyapısını ve değerini muhaliflere rağmen büyütmeye devam etti. Şu anda Bitcoin karşıtlarının neden Bitcoin’in neden boş olduğu bir dönemi geçtiğini ve Bitcoin’in neden işe yaramayacağını açıkladığı bir döneme girdiğimizi hissediyorum. Bitcoin 2020’de en iyi performans gösteren varlık oldu. Buna ek olarak Bitcoin son on yılın en iyi performans gösteren varlığıdır. İstatistikler buradaki kelimelerden daha yüksek sesle konuşuyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu