Anasayfa Bitcoin BTC Opsiyon Sözleşmelerinin Süresi Doluyor: Fiyat Etkilenir mi?

BTC Opsiyon Sözleşmelerinin Süresi Doluyor: Fiyat Etkilenir mi?

Bitcoin

Ay sona ererken büyük hacimli Bitcoin (BTC) opsiyon sözleşmelerinin süresi bugün dolacak. Bu, kripto para piyasalarını harekete geçirmek için yeterli olur mu?

BTC Opsiyon Sözleşmelerinin Süresi Doluyor: Fiyat Etkilenir mi?

Önümüzdeki iki ay için en büyük Bitcoin (BTC) opsiyonlarının sona erme olayı, 71.000 Bitcoin (BTC) sözleşmesinin sona ermesiyle 28 Temmuz'da yani bugün gerçekleşecek. Bu haftaki sona erme olayı, 2.08 milyar dolarlık bir kavramsal değere sahip ve onu bir süredir en büyüklerinden biri yapıyor. Ayrıca, maksimum acı noktası 29.000$'dır ve bu Bitcoin (BTC) için mevcut spot piyasa fiyatına oldukça yakındır.

Maksimum acı noktası, en açık sözleşmelere sahip fiyat seviyesidir. Aynı zamanda sözleşmeler sona erdiğinde en çok zararın verileceği seviyedir. Bugünün süresi dolan Bitcoin (BTC) opsiyon sözleşmeleri yığınının satış/alım oranı 0,57'dir. Bu, satılmakta olan alım sözleşmelerinin neredeyse iki katı olduğu anlamına gelir.

Oran, kısa satıcı kontratlarının (puts) sayısının uzun satıcı kontratlarının (calls) sayısına bölünmesiyle elde edilir. Ayrıca, 1'in altındaki değerler, daha fazla alım sözleşmesi anlamına gelir ve bu da genellikle dayanak varlık için yükseliş eğilimini gösterir.

BTC Opsiyon Sözleşmelerinin Süresi Doluyor: Fiyat Etkilenir mi?

Greeks Live, Pazartesi günkü düşüşün bu ayki teslimat fiyatını maksimum acı noktasına getirmesiyle oynaklığın bu hafta düşük kaldığını belirtti. Zımni volatilitenin (IV) de rekor düşük seviyelerde olduğunu ekledi. IV, türev sözleşmesi faaliyetini analiz ederek bir kripto para birimi için önümüzdeki 30 gün boyunca beklenen oynaklığın bir ölçüsüdür.

"Aylık sürenin sona ermesi pozisyonlarda çok fazla değişiklik bile getirmedi ve balinalar kapıdan çıkarken çok dikkatli davranıyorlar, ayıların daha sabırlı olması ve zamanla kaynaması gerekiyor."

Ek olarak, bugün sona eren 600.000 Ethereum (ETH) opsiyon sözleşmesi var ve nominal değeri 1,12 milyar dolar. Ethereum (ETH) sözleşmeleri için maksimum acı noktası 1.850$ ve satış/alım oranı 0,37. Bu nedenle, satıcılar bu seviyede Ethereum (ETH) için çok daha fazla çağrı sözleşmesi ticareti yapıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Görünümü

Bitcoin (BTC) fiyatları, yazı yazılırken gün içinde %1 gerileyerek 29.187 dolara geriledi. Hacimler kurudu ve bu haftanın büyük bölümünde bu seviyede kaldı.

BTC Opsiyon Sözleşmelerinin Süresi Doluyor: Fiyat Etkilenir mi?

Bitcoin (BTC) geçen hafta sonu 30.000 doların üzerinde tutunamadı ve hafta boyunca bu fiyat seviyesini tekrar ziyaret etmedi. Bu, direncin çok güçlü olduğunu ve bir sonraki hamlesi için daha kolay bir yolun aşağı yönlü olabileceğini gösteriyor.

Kaynak: BeInCrypto

BTC Opsiyon Sözleşmelerinin Süresi Doluyor: Fiyat Etkilenir mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar