Anasayfa Analiz BTC ve ETH Analiz: Önemli ABD Ekonomik Verileri Öncesi İkili

BTC ve ETH Analiz: Önemli ABD Ekonomik Verileri Öncesi İkili

Analiz

Yatırımcılar, önemli ABD ekonomik verilerine hazırlanırken dev ikili Bitcoin (BTC) ve Ethereum'da (ETH) son durum nedir? İşte detaylar...

BTC ve ETH Analiz: Önemli ABD Ekonomik Verileri Öncesi İkili
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC), yakın tarihli bir düşüşün ardından, manşeti enflasyon raporu olan ABD ekonomik verilerinin açıklanacağı önemli bir hafta öncesinde Pazartesi günü tekrar 30.000 doların üzerine çıktı. Enflasyonun Haziran ayında yaklaşık iki yılın en düşük seviyesi olan %3,1'e düşmesi bekleniyor. Tüm bunlar olurken Ethereum (ETH) da Pazartesi günü düştü ve 1.900 doların altında kaldı.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC), hafta sonu fiyatın bu noktanın altına düşmesinin ardından haftaya 30.000$ seviyesinin yakınından işlem görmeye başladı.

Pazar günkü 29.985,39$'lık düşük seviyenin ardından BTC/USD ticaret çifti, bugünkü seansta 30.427,59$'lık gün içi en yüksek seviyesine sıçradı.

Geri tepme, ayıların 29.900$ seviyesindeki son destek noktasının altındaki bir kırılım reddetmesiyle geldi.

BTC ve ETH Analiz: Önemli ABD Ekonomik Verileri Öncesi İkili

Bitcoin (BTC), çoğunlukla son dört gündür konsolide oluyor ve bu da 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalamanın yön değiştirmesine yol açtı.

Son haftalarda yukarı yönlü hareket ettikten sonra, Hareketli Ortalama (MA) şimdi düzleşmiş gibi görünüyor ve önümüzdeki günlerde potansiyel bir düşüşe yol açıyor.

Buna ek olarak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda 58.00'deki tavanın biraz altında 57.75'te seyrediyor.

Eğer patlak veremezse, Bitcoin'in (BTC) önümüzdeki günlerde daha da düşme şansı yüksek.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), fiyat geçen hafta aynı noktaya göre yaklaşık %5 daha düşük olduğu için Pazartesi günü 1.900 doların altında işlem görmeye devam etti.

ETH/USD ticaret çifti, yaklaşık 30$ daha yüksek işlem gördükten bir gün sonra haftaya başlamak için 1.848,78$ ile gün içi dip seviyesine geriledi.

Genel olarak, bu, Ethereum'un (ETH) 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalamasının 25 günlük (mavi) muadili ile aşağı yönlü bir çaprazda kapanmasına neden oldu.

BTC ve ETH Analiz: Önemli ABD Ekonomik Verileri Öncesi İkili

Böyle bir durumda, ilk olası hedef, en son 30 Haziran'da ulaşılan 1.815$'lık taban fiyat olacaktır.

Fiyat gücü şu anda 50.35'te, ancak 48.00'de yaklaşan bir tabanın altına hareket ederse, muhtemelen bir satış gerçekleşecek.

BTC ve ETH Analiz: Önemli ABD Ekonomik Verileri Öncesi İkili içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar