Anasayfa Analiz BTC ve ETH Fiyat Analizi: Liderlerin Yeni Rotası Neresi Olacak?

BTC ve ETH Fiyat Analizi: Liderlerin Yeni Rotası Neresi Olacak?

Analiz

Bitcoin ve Ethereum ikilisi mevcut ayı nasıl geçiriyor? Arka planda oluşan veriler neler? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm detaylarıyla Koinbox'ta...

BTC ve ETH Fiyat Analizi: Liderlerin Yeni Rotası Neresi Olacak?
Hızlı İçerik

Piyasalar en son ABD perakende satış raporuna tepki vermeye devam ederken, Bitcoin (BTC) Çarşamba günü 30.000 doların altına düştü. 

Satışlar geçen ay %0,2 arttı ve bu, birçok kişinin tahmin ettiği %0,5'lik toplamın üzerinde. Ethereum (ETH) ise, dirençli kaldı ve 1.900 doların üzerine çıktı. 

Peki Bitcoin ve Ethereum cephesinde son gelişmeler neler? Lider kripto para ve lider altcoin için en kritik seviyeler neler? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım.

Bitcoin (BTC)

BTC ve ETH Fiyat Analizi: Liderlerin Yeni Rotası Neresi Olacak?

Bitcoin (BTC), ABD'den gelen son perakende satış verilerinin ardından Çarşamba günü 30.000 doların altına düştü. Salı günü 30.184,18 dolarlık bir zirveye tırmandıktan sonra, BTC/USD çifti bugün erken saatlerde 29.556,43 dolarlık gün içi düşük seviyesine geriledi.

Düşüş, geçen haftaki 32.000$'a yaklaşan hareketin hemen ardından meydana gelen beş günlük kazançsız koşunun ortasında geldi. Boğalar o zamandan beri karşı koymaya başladı ve Bitcoin, Göreceli Güç Endeksinin (RSI) yardımıyla 30.000 doların üzerine çıktı.

Endeks 50.00 seviyesinde bir destek noktası buldu ve şimdiye kadar bu seviyeden kırılıma direndi.

Boğalar için bir endişe alanı, 10 günlük (kırmızı) ve 25 günlük (mavi) hareketli ortalamalar arasında, gelecekte bir satışla sonuçlanabilecek yakın tarihli bir aşağı geçiştir diyebiliriz.

Ethereum (ETH)

BTC ve ETH Fiyat Analizi: Liderlerin Yeni Rotası Neresi Olacak?

Ethereum (ETH) fiyatı, kısa bir süre için 1.900$ seviyesinin üzerine çıktığı için marjinal günde biraz daha düşüktü. ETH/USD çifti, günün erken saatlerinde 1.878.72$'da dibe düştü, ancak 1.918.12$'a kadar tekrar tırmanmayı başardı.

Bitcoin'e benzer şekilde Ethereum, Çarşamba günkü toparlanmadan önce beş gün boyunca düşüş eğilimindeydi. Grafikten, RSI'nin bugünkü geri dönüşün ardından 55.00'lik bir tavana doğru ilerlediği görülüyor, bu da Ethereum'u kendi başına önemli bir fiyat noktasına götürmek için yeterli olabilir.

Hedef, en son hafta sonu işlem saatleri seansında vurulan 1.930 dolar işareti gibi görünüyor. Bu tavanın kırılması durumunda, Ethereum'un 2.000$'a doğru bir hamle daha yapması için iyi bir şansı olacaktır diyebiliriz.

Ancak yine de, yüksek volatiliteli mevcut süreç göz önüne alındığında yatırımcıların dikkatli bir şekilde hareket etmesinde fayda var.

BTC ve ETH Fiyat Analizi: Liderlerin Yeni Rotası Neresi Olacak? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar