Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

BtcTurk Ceo’su Özgür Güneri: Yatırımlarınızı dolar yaparak, paranızı koruyamazsınız

Türk kripto para topluluğu tarafından sevilen isimlerden biri olan BtcTurk CEO’su Özgür Güneri kısa süre önce değer saklama aracı olarak dolar hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO dolar ile yapılan yatırımların beklenildiği gibi güvenli olmadığını söyledi.

Özgür Güneri dolar yatırımları hakkında düşüncelerini açıkladı

Dün gerçekleşen Kriptometre yayınına katılan Özgür Güneri geleneksel finans hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özgür Güneri, geleneksel finans alanında çok fazla para olduğunu ve yatırımcıların her türlü varlığı kolayca alabildiği günümüzde fiyat değişikliklerinin kaçınılmaz olacağını söyledi. Bu açıklamalarına ek olarak:

“Bitcoin oynaklığının orta ve uzun vadede azalacağını düşünüyorum. Yine de Bitcoin geleneksel finans piyasalarındaki oynaklık seviyesine gerilemeyecektir. Bu piyasalarda oynaklık artacak ve Bitcoin ile orta bir yerde buluşacaklar.”

Türkiye’de dolar birikiminin yatırımcıların ana yatırımı olduğunu söyleyen BtcTurk kripto para borsasının CEO’su doların artık güvenilir bir yatırım olmadığını iddia etti.

Bitcoin

Dolar güç kaybediyor

Özgür Güneri aşağıdaki örnekle doların nasıl güç kaybettiğini açıkladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ünlü analistten bomba açıklama! Bitcoin 40.000 dolara ilerliyor

“ABD’de enflasyon %1-2 olduğunu düşünürsek ve Türkiye’de 100 bin dolar saklarsak 3 yıl sonra alacağımız aynı hizmetler şu anki ile aynı olamayacaktır.”

Bitcoin

Enflasyonun gerçek hayatı yansıtmadığını söyleyen ünlü CEO, değer saklama aracı olarak doların son derece yanlış bir varlık olduğunu söyledi. Buna ek olarak Özgür Güneri:

“Sevgili Türk vatandaşları, dolar saklayarak paranızı güvence altına alamazsınız. Bitcoin piyasası orta-uzun vade altını yakalayacaktır. Bu iki piyasa 2 trilyon da 12 trilyonda buluşabilir. Dünyada çok fazla para Bitcoin bu paralardan destek alarak yükselecektir.”

Son olarak Özgür Güneri, Bitcoin’in sadece kısa vadeli kâr alımı yapılan fiyat açısından bir varlık olmadığını ve geleneksel varlık rakiplerine karşı sağlam bir seçenek olduğunu ve geleneksel piyasadan destek alacağını söyledi.

“Bitcoin’de keskin düşüş devam ediyor! Analistler ne diyor?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoinde-keskin-dusus-devam-ediyor-analistler-ne-diyor/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu