Anasayfa Rehber BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?

Rehber

BtcTurk nedir? BtcTurk güvenilir mi? Kripto para alım satım platformunun kullanımı, avantajları ve daha fazlası burada…

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?

BtcTurk Nedir?

Dünya genelinde kripto para alım-satım platformlarının popülaritesi giderek artıyor. Binance, dünyanın en büyük kripto para borsası iken BtcTurk ise Türkiye’nin ilk Bitcoin ve kripto para alım satım platformu olarak karşımıza çıkıyor. 1 Temmuz 2013’te Kerem Tibuk tarafından kurulan kripto para platformu BtcTurk ile kullanıcılar, 7 gün 24 saat boyunca Türk Lirası ile kripto para alıp satabiliyorlar. BtcTurk kullanıcıları, aynı zamanda Türkiye’de bulunan banka hesaplarına diledikleri bir vakitte Türk Lirası çekebiliyorlar. 

Kripto para alım satım platformu BtcTurk, 7 gün 24 saat boyunca canlı destek hizmeti sunan bir ekibe sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Kripto para borsası BtcTurk’te birkaç adım ile hesap oluşturabilir, bankadan havale/EFT ya da FAST ile Türk Lirası gönderebilir ve tek işlemle hızlı bir şekilde 100,000 TL’ye kadar Bitcoin satın alabilirsiniz. BtcTurk nedir? sorusunun yanıtı en basit haliyle bu şekildedir. 

İşlem hacmi ile rekor üstüne rekor kıran kripto para platformu BtcTurk, 2019 yılında farklı kripto para birimleri ile alım satım faaliyetlerinin yapılabildiği ve profesyonel yatırımcılar için gelişmiş araçların bulunduğu BtcTurk|PRO platformunu hayata geçirdi. Profesyonel yatırımcılar için gelişmiş bir ticaret hizmeti sunan BtcTurk|PRO, gerçek zamanlı grafiklerin yanı sıra grafik analiz araçları ve göstergeler ile fark yaratıyor. Burada anlık emir hareketlerinin takibini derinlik tablosu ile yapabiliyorsunuz. Gelişmiş alarm seçeneklerine sahip olan platform, e-posta ve SMS vasıtasıyla fiyat hareketlerini anlık olarak görebilmenize imkân tanıyor.  

BtcTurk Nasıl Çalışır?

Popüler borsa BtcTurk nasıl çalışır? BtcTurk çalışma sistemini detaylı bir şekilde ele alalım. İşlem hacmi ile dikkat çeken BtcTurk kripto para borsasını kullanabilmek için öncelikle üye olmanız gerekiyor. BtcTurk üyelik formuna erişim sağlayabilmek için “Yeni Üyelik” butonuna basın. Üyelik formuna T.C. kimlik numaranızı, e-posta adresinizi, adınızı ve soyadınızı, mevcut cep telefonu numaranızı, doğum tarihinizi, fatura adresinizi ve parola bilgilerinizi girin. 

“Ben Robot Değilim” ifadesinin yanında yer alan kutucuğu işaretleyin. BtcTurk platformuna üye olabilmek için “Üyeliğimi Başlat” butonuna tıklayın. Bunun üzerine e-posta adresinize bir üyelik onayı gelecek. Buradan “E-Posta Adresini Onayla” butonuna basın. BtcTurk borsa giriş ekranını karşınızda göreceksiniz. 

Birinci alana e-posta adresinizi veya T.C. kimlik numaranızı girin. İkinci alana ise parolanızı yazın. Şimdi cep telefonu numaranıza gönderilen SMS ile iki aşamalı güvenlik kodunu kullanabilir ve platforma rahat bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Kripto para alım satım platformu BtcTurk için üyelik işlemini tamamladınız.

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?

Üyelik için işlem süreci bittikten sonra sıra geldi para yatırma işlemine. BtcTurk borsa hesabınızı Türk Lirası bakiyesi ile doldurmak mı istiyorsunuz? Bunun için ilk olarak BtcTurk borsa hesabınıza giriş yapın. Sırasıyla “TL Cüzdanı”, “Yatır” ve “Banka Transferi” seçimlerini yapın. Daha sonra bankanızı seçin. Banka bilgilerinizi almak için “Banka Bilgilerini SMS ile Al” seçeneğine tıklayın. Böylece bankanız üzerinden kolaylıkla Türk Lirası yatırabilirsiniz. 

İş Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Fibabanka, Denizbank veya Akbank’ta kendi adınıza kayıtlı olan hesabınızdan 7 gün 24 saat boyunca havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de bulunan diğer bankalardan birinde hesabınız varsa EFT vasıtasıyla mesai saatlerinde işlem yapabilirsiniz. FAST uygulaması aracılığıyla diğer bankalarda yer alan hesaplarınızdan 7 gün 24 saat boyunca 5,000 Türk Lirası’na kadar para yatırabilirsiniz. Öte yandan, BtcTurk borsa hesabınıza Türk Lirası yatırmak için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. 

Türkiye İş Bankası hesabınız varsa ve BtcTurk hesabınıza Türk Lirası yatırmak istiyorsanız İşCep uygulamasından da faydalanabilirsiniz. Sırasıyla “Ödeme Yap” ve “Kripto Platformlara Para Aktarma” seçeneklerine tıklayın. “Kurum” bölümünden de “BtcTurk” seçimini yapın. 

Prosedürlere aykırı olarak BtcTurk hesabınıza yatırılan paranın iadesi, hafta içi aynı gün içerisinde saat 17.00’a kadar IBAN numaranıza yapılıyor. Resmî tatil veya hafta sonu olması durumunda ise ilk iş günü içerisinde iade süreci tamamlanıyor. 

Banka kartınız ile ATM üzerinden havale/EFT gerçekleştirebiliyorsunuz. ATM üzerinden herhangi bir şekilde kart kullanmadan para transferi yapmanız halinde iade süreci için dekontun yanı sıra kimliğinizin ön yüzünün fotoğrafını ve şahsınıza ait bir vadesiz banka hesap numarası ibraz etmeniz gerekiyor. 

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?

Yatırdığınız Türk Lirası bakiyesi BtcTurk hesabınıza geçtikten sonra Bitcoin kripto para birimi satın alabilirsiniz. Paneli kullanarak ödemek istediğiniz tutarı yazın. Daha sonra “Bitcoin Al” butonuna tıklayın. Karşınıza bir onay kutusu gelecek. Buradan Bitcoin fiyatını ve ödemek istediğiniz tutarı kontrol edebilir, satın alabileceğiniz Bitcoin miktarına bakabilirsiniz. Onay kutusunda bulunan “Bitcoin Al” butonuna bastıktan sonra işlem tamamlanmış olacak. 

Bitcoin kripto para birimi satın alabilmeniz için bazı kuralların mevcut olduğunu hatırlatalım. İşte o kurallar:

 • Minimum 10 TL ile BTC satın alabilirsiniz.
 • Tek seferde maksimum 100,000 TL değerinde BTC satın alabilirsiniz.
 • Satın alma işleminizin yerine getirilmesinin ardından yeniden BTC satın alabilirsiniz.

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?

Yukarıda BtcTurk|Pro platformundan söz etmiştik. Bitcoin ve kripto para alım satım işlemlerinizi profesyonel bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz BtcTurk|Pro platformuna üye olabilmek için internet sitesinde veya mobil uygulamasında bulunan “Yeni Üyelik” butonuna tıklayarak aynı adımları takip edebilirsiniz. Hesabınıza Türk Lirası yatırmak için de aynı işlemleri yerine getirmeniz gerekiyor. 

BtcTurk|Pro platformunda kripto para satın almak için “Basit Al-Sat” sayfasını veya “Gelişmiş Al-Sat” sayfasını kullanabilirsiniz. “Basit Al-Sat” sayfasında işlem yapacaksanız “Basit Al-Sat” seçeneğine tıklayıp satın almak istediğiniz kripto para birimini seçin. Piyasa emri veya limit emri seçeneklerinden biriyle kripto para satın alabilirsiniz. Unutmayın: Kripto para satın almak için ilk olarak hesabınıza Türk Lirası yatırmanız önemli!

"Gelişmiş Al-Sat” sayfasında ise işlem çiftlerinde yaşanan anlık değişimleri, işlem çiftlerinin grafiklerini ve emir defterlerini ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Burada aynı zamanda stop emri seçeneğini de kullanabilirsiniz. 

 • Piyasa emri: İşlem çiftini (kripto/kripto veya kripto/TRY) seçip satın almayı hedeflediğiniz kripto para birimi için TL miktarını girin.  
 • Limit emri: İşlem çiftini (kripto/kripto veya kripto/TRY) seçip satın almayı hedeflediğiniz kripto para birimi için birim fiyat belirleyin ve kripto para miktarını girin. 
 • Stop emri: İşlem çiftini (kripto/kripto veya kripto/TRY) seçip satın almayı hedeflediğiniz kripto para birimi için tetikleme fiyatı ve birim fiyat belirleyip kripto para miktarını girin. 

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?

Kripto para borsaları ile ilgili en fazla merak edilen konulardan biri de her işlem için geçerli komisyon oranlarıdır. BtcTurk|Pro platformunda kripto/kripto alış-satış komisyonu ve kripto/TRY alış-satış komisyonu vardır. Coin ticareti yapan kullanıcıların her biri tek bir komisyon kademesine sahiptir. 

 • Kripto/kripto alış-satış komisyonu

BtcTurk 1’inci kademe komisyon: 30 günlük alış-satış hacminin 0-10 milyon TL aralığında olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,05 iken piyasa alıcı için yüzde 0,09’dur. 

BtcTurk 2’nci kademe komisyon: 30 günlük alış-satış hacminin 10 milyon-40 milyon TL aralığında olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,04 iken piyasa alıcı için yüzde 0,08’dir.

BtcTurk 3’üncü kademe komisyon: 30 günlük alış-satış hacminin 40 milyon-100 milyon TL aralığında olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,03 iken piyasa alıcı için yüzde 0,06’dır.

BtcTurk 4’üncü kademe komisyon : 30 günlük alış-satış hacminin 100 milyon-200 milyon TL aralığında olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,02 iken piyasa alıcı için yüzde 0,05’tir. 

BtcTurk 5’inci kademe komisyon: 30 günlük alış-satış hacminin 200 milyon TL üstü olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,01 iken piyasa alıcı için yüzde 0,04’tür. 

 • Kripto/TRY alış-satış komisyonu

BtcTurk 1’inci kademe komisyon: 30 günlük alış-satış hacminin 0-10 milyon TL aralığında olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,10 iken piyasa alıcı için yüzde 0,18’dir. 

BtcTurk 2’nci kademe komisyon: 30 günlük alış-satış hacminin 10 milyon-40 milyon TL aralığında olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,08 iken piyasa alıcı için yüzde 0,16’dır. 

BtcTurk 3’üncü kademe komisyon: 30 günlük alış-satış hacminin 40 milyon-100 milyon TL aralığında olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,06 iken piyasa alıcı için yüzde 0,12’dir. 

BtcTurk 4’üncü kademe komisyon: 30 günlük alış-satış hacminin 100 milyon-200 milyon TL aralığında olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,04 iken piyasa alıcı için yüzde 0,10’dur. 

BtcTurk 5’inci kademe komisyon: 30 günlük alış-satış hacminin 200 milyon TL üstü olması halinde komisyon oranı piyasa yapıcı için yüzde 0,01 iken piyasa alıcı için yüzde 0,08’dir. 

30 günlük alış-satış hacmi şu şekilde belirleniyor: Türk Lirası, BTC ve USDT çiftlerinde gerçekleştirilen işlemlerin son 30 günlük toplam hacimleri Türk Lirası olarak hesaplanıyor. Kripto para platformunda banka transferi ile para yatırma ve para yatırma işlemlerinden herhangi bir komisyon talep edilmiyor.  

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?

BtcTurk Avantajları Nelerdir?

İşlem hacmi ile ön plana çıkan BtcTurk, kullanıcılarına birtakım avantajlar sunuyor. Borsa tarafından sunulan avantajlar, yatırımcılar için büyük bir önem arz ediyor. BtcTurk kripto para borsasının avantajları şu şekilde özetlenebilir:

 • Kripto para borsası BtcTurk ile kullanıcıların bankadan havale/EFT ya da FAST ile Türk Lirası gönderebilmeleri ve tek işlemle hızlı bir şekilde 100,000 TL’ye kadar Bitcoin satın alabilmeleri
 • BtcTurk ile kullanıcıların 7 gün 24 saat boyunca Türk Lirası ile kripto para alıp satabilmeleri 
 • BtcTurk ile kullanıcıların Türkiye’de bulunan banka hesaplarına diledikleri bir vakitte Türk Lirası çekebilmeleri
 • BtcTurk’ün 7 gün 24 saat boyunca canlı destek hizmeti sunan bir ekibe sahip olması
 • BtcTurk mobil uygulamasına getirilen “Düzenli Alım” özelliği ile kullanıcıların belirli periyotlarda (günlük, haftalık, aylık) tekrarlanan düzenli Bitcoin alım talimatı verebilmeleri
 • Profesyonel yatırımcılar için gelişmiş araçların bulunduğu BtcTurk|PRO platformunun hayata geçirilmesi 
 • BtcTurk|PRO mobil uygulaması ile bütün işlemlerin akıllı telefonlardan gerçekleştirilebilmesi
 • Kullanıcıların BtcTurk|PRO mobil uygulaması ile fiyat hareketlerinden anlık bir şekilde haberdar olabilmeleri, herhangi bir yerde ve herhangi bir zamanda Türk Lirası’nın yanı sıra Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini yatırıp çekebilmeleri ve alıp satabilmeleri
 • Kullanıcı bakiyelerinin minimum yüzde 97’sinin çevrimdışı kripto para cüzdanlarında saklanması (Bunlar, çok imzalı cüzdanlardır. FIPS-Level 2 güvenlik seviyesine sahip cihazlarda muhafaza edilmektedir.)
 • Hesapların kullanıcı adı ve parola haricinde ikinci bir kimlik doğrulama yöntemi ile güvence altına alınması (Hesaplarına giriş yaparken kullanıcılara SMS vasıtasıyla tek kullanımlık bir şifre gönderiliyor. Kullanıcılar, Google Authenticator uygulamasından da yararlanabiliyor.) 
 • Kullanıcıların oltalama (pnishing) kodu oluşturmaları ve bu şekilde e-posta adreslerine gelen mesajların kripto para platformu BtcTurk tarafından yollandığından emin olabilmeleri 
 • BtcTurk kullanıcılarının hesaplarına ilişkin her işlemde tarayıcı bilgilerinin, işletim sistemlerinin, cihaz tiplerinin ve IP adreslerinin kontrol edilip kayıt altına alınması

Yukarıdaki son dört madde, aynı zamanda BtcTurk güvenilir mi? sorusuna yanıt olarak da verilebilir.

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?

BtcTurk Yasal mı?

BtcTurk gibi kripto para alım satım platformlarının yasal ve güvenilir olup olmadıkları önemli bir ayrıntıdır. Binance, dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından biri olarak kabul ediliyor. Türkiye’nin ilk Bitcoin ve kripto para alım satım platformu BtcTurk ile ilgili akıllara şu soru geliyor: BtcTurk güvenilir mi? BtcTurk, yasal ve güvenilir bir kripto para borsasıdır. Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. tarafından yönetilmektedir. Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş.’nin de İstanbul Ticaret Odasına kayıtlı olduğu ifade edilmektedir. 

Özgür Güneri kripto para alım satım platformu BtcTurk’ü devralırken Kerem Tibuk ise teknoloji tarafına geçmiştir. BtcTurk; İş Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Fibabanka, Denizbank ve Akbank ile 7/24 hizmet anlaşmaları imzalamıştır. 

Yatırımcıların radarına işlem hacmi sayesinde girmeyi başaran kripto para borsası BtcTurk, 2020 yılında Türkiye’nin erkek ve kadın futbol millî takımlarına ana sponsor olmuştur. Millî voleybolcu Ebrar Karakurt ve millî futbolcu Cengiz Ünder ile önemli iş birliklerine imza atmıştır. Kripto para borsası BtcTurk, aynı zamanda Türkiye’nin erkek ve kadın voleybol millî takımlarına da ana sponsor olmuştur. Bu bakımdan kripto para platformu BtcTurk güvenilir mi? sorusuna "Evet" yanıtını verebiliriz. 

BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)