Kripto Para Borsaları

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde kripto borsasının yaşadığı büyümeye hep beraber şahit oluyoruz. Bu büyüme dolayısıyla birçok kişinin bu borsaya giriş yapma hedefleri olduğunu görüyoruz. Ancak bu konuda tecrübe sahibi olmayan ve ilk adımı atmak için korkuları olanların sayısı da oldukça fazla. İşte sizlere ülkemizin en eski kripto para borsası olan BtcTurk hakkında merak ettiğiniz tüm cevapları hazırladık. Gelin hep beraber bu yazımıza geçelim…

BtcTurk Nedir?

BtcTurk, 2013 yılının Temmuz ayının başında Türkiye merkezli olarak kurulan bir kripto para alım satım platformudur. Kuruluşuyla birlikte dünya üzerindeki ilk BTC / TL işlemini gerçekleştiren BtcTurk, ülkemizin ilk, dünyanın ise 4. kripto para borsası olarak kayıtlara geçti. Bulundurduğu tecrübeli destek ekibi sayesinde müşterilerin her an hizmetinde olan BtcTurk, aynı zamanda üst seviye bir güvenlik sistemi ile korunuyor.

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

BtcTurk Ne İşe Yarar?

BtcTurk, sahip olduğu geniş kullanıcı ağı ile Türkiye’nin en kapsamlı ve gelişmiş BTC ve kripto para borsasıdır. BtcTurk sayesinde siz de dilediğiniz şekilde Bitcoin ve kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

BtcTurk Nasıl Üye Olunur?

BtcTurk’e üye olmanız için izlemeniz gereken adımları sizler için şu şekilde sıraladık:

 • BtcTurk üzerinden kendimize ait bir hesap oluşturmak için buraya tıklıyoruz.
 • Burada bizden birtakım üyelik bilgilerini doldurmamız isteniyor. İlgili alanlara T.C. kimlik numarası, isim, soy isim, doğum tarihi, e-posta adresi ve telefon numarası bilgilerimizi yazıyoruz.
 • Daha sonra ise alt tarafa geçerek giriş yaparken kullanacağımız en az 8 karakterden oluşan ve birer küçük harf, büyük harf ve rakam bulunduran şifremizi yazıyoruz.
 • Girmiş olduğumuz bu bilgileri tekrar kontrolden geçirdikten sonra üyelik şartlarını okuyarak kabul ediyorsak kutucuğu işaretliyoruz ve ‘Üyeliğimi Başlat’ butonuna basıyoruz.
 • Bu işlemin ardından kaydolurken vermiş olduğumuz e-posta adresine bir doğrulama maili geliyor. Bu bağlantıyı tıklıyoruz ve tekrar sisteme yönlendiriliyoruz.
 • Son olarak yine kayıtta verdiğimiz telefon numaramıza gelen SMS onay kodunu, ilgili alana yazarak işlemlerimizi tamamlıyoruz.

BtcTurk Nasıl Kullanılır?

Peki ben bu BtcTurk’ü nasıl mı kullanırım diyorsunuz? Bu sorunuzun cevabını sizler için derledik.

 • İlk olarak BtcTurk üzerinden kendinize ait bir hesap oluşturmamız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için buraya tıklayabilirsiniz.
 • BtcTurk’e Nasıl Üye Olunur? başlığımızda sizler için sıraladığımız adımları uyguladıktan sonra, kripto para çekmenin haricindeki birçok işlemi sınırlı olarak gerçekleştirebiliyoruz.
 • Herhangi bir sınırımız olmasını istemiyorsak, hesabımızı onaylatmamız gerekiyor.
 • Bu işlem için de ‘Hesap’ menüsünün altında yer alan ‘Hesap Onayı’ bağlantısını tıklıyoruz.
 • Burada bizden kimlik belgemiz ile beraber 1 adet fotoğrafımız isteniyor. İlgili belgeleri buradan göndererek hesabımızın onaylanmasını bekliyoruz. (Fotoğraf, kimlik belgemiz ve el yazısı ile yazmış olduğumuz o anki tarih ve BtcTurk yazısı ile birlikte olmalıdır.)
 • Hesabımızın onaylanmasının ardından, yatırma ve çekme limitlerimiz güncellenir ve bu işlemleri artık sınırsız olarak gerçekleştirebiliriz.
 • Kripto para çekme işlemi yapabilmemiz için ise en az 1 defa TL üzerinden yatırma ve çekme işlemi yapmamız gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan 48 saat sonra da kripto para çekme işlemi gerçekleştirebiliyoruz.

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

BtcTurk Kimin?

BtcTurk, 2013 senesinde Net Holding’in sahibi olan Besim Tibuk’un oğlu olan Kerem Tibuk tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin ilk kripto para borsası olarak kayıtlara geçen BtcTurk’un yüzde 95’i ünlü borsacı Özgür Güneri tarafından satın alındı. Daha önceden QNB Finansinvest CEO’su olarak bildiğimiz Güneri, 1 Şubat 2018 tarihi itibarı ile bu görevini bırakarak hem BtcTurk hem de BtcTrader’da ortaklık ve CEO’luk görevlerine başladı. Bu satın alım sonrası ise Kerem Tibuk, halen BtcTurk’te teknoloji kısmında görev yapıyor.

BtcTurk Hangi Banka ile Çalışıyor?

BtcTurk, Akbank, Denizbank, Fibabanka, Vakıfbank ve Ziraat bankası ile çalışıyor. Ülkemizin, bu denli sayıda banka ile işbirliğinde olan ilk BTC ve kripto para borsası olarak hizmet veren BtcTurk üzerinden siz de işlemlerinizi havale yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Anlaşmalı bankalardan yapacağınız havale işlemlerinin ardından paranız, aynı gün içerisinde hesabınıza geçiyor.

BtcTurk Para Çekme İşlemi

BtcTurk ile Türkiye’deki herhangi bankadan adınıza kayıtlı olan TL hesabınıza en az 10 TL değerinde para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki bu işlem nasıl yapılıyor? Bu işlemde izlemeniz gereken adımları sizler için şöyle listeledik:

 • Hesabımıza giriş yapmamızın ardından, bizi karşılayan giriş sayfasındaki ‘Çekme’ kısmına geliyoruz.
 • Buradan hesabımızda bulunan kripto parayı diğer bir cüzdanımıza ya da TL’mizi banka hesabımıza çekebiliyoruz.
 • ‘Çekme’ kısmına geldikten sonra sistem bizi otomatik olarak yönlendiriyor. Bize sadece gerekli bilgileri doldurmak kalıyor.
 • Ancak, para çekme işlemi yapacağımız banka hesabımızın adımıza kayıtlı olması gerekiyor.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirmemizin ardından para çekme işlemimiz de sonlanmış oluyor ve paramızın hesabımıza geçmesini bekliyoruz. (Anlaşmalı bankalar üzerinden yapacağımız para çekme işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleşecektir.)

İşte BtcTurk üzerinden para çekme işlemi yapmak bu kadar kolay!

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

BtcTurk Para Yatırma İşlemi

BtcTurk üzerinden para yatırma işlemini yapmanız için izlemeniz gereken adımları sizler için sıraladık:

 • Hesabımıza giriş yaptığımızda karşımıza çıkan sayfadan ‘Yatırma’ kısmına geçiş yapıyoruz ve ‘Türk Lirası’ bölümüne giriyoruz.
 • Burada bizden yatırmak istediğimiz miktarı girmemiz isteniyor.
 • Miktarı girdikten sonra ise Banka Transferi ile mi yoksa Papara ile mi yatırma işlemi yapacağımızı seçiyoruz.
 • Bu seçimi de yapmamızın ardından birkaç dakikalık bir süre sonrasında paramız hesabımıza geçiyor.

Bu işlemi EFT saatleri dışında gerçekleştirmemiz durumunda ise bekleme süremiz biraz daha fazla olabilir. Ayrıca, banka transferi yapıyorsak herhangi bir ücret ödemiyoruz ancak Papara ile para yatırma işlemlerinde bizden yüzde 1 oranında komisyon ve buna en olarak KDV alınıyor.

BtcTurk KDV Ne Kadar?

BtcTurk, anlaşmalı bankaları ile ücretsiz olarak para yatırma ve çekme işlemlerini bizlere sunarken, Papara üzerinden ise %1 komisyonun yanı sıra KDV alıyor. BtcTurk, sitesinden aldığımız verilere göre komisyon oranlarına %18 KDV’nin dahil olduğunu söyleyebiliriz.

BtcTurk Bitcoin Gönderme Nasıl Yapılır?

BtcTurk üzerinden donanım cüzdana, mobil cüzdana veya diğer bir platforma BTC gönderme işlemi yapabilmeniz için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • İlk olarak hesabımıza giriş yaptıktan sonra, ‘Bitcoin Cüzdanı’ kısmına gitmemiz gerekiyor.
 • Burada çıkan sayfanın sol kısmında ‘Bitcoin Çek’ bölümüne geçiyoruz.
 • Ardından daha önce bir adres belirlemediysek, bir çekme adresi belirliyoruz.
 • ‘Yeni Adres Tanımla’ butonuna basarak, en az 5 harften oluşan bir kayıt adı belirliyoruz ve çekim yapmak istediğimiz BTC adresimizi ‘Adres’ kısmına yapıştırıyoruz.
 • Bu işlemi yaptıktan sonra altta yer alan ‘Tanımla’ butonuna basıyoruz.
 • Şimdi bizden iki aşamalı doğrulama kodu girmemiz istenecek. Buraya SMS yoluyla bize gelmiş olan veya Google Authenticator uygulamasında oluşturduğumuz 6 haneli kodu giriyoruz ve tekrar çıkan ‘Tanımla’ butonuna basarak adresimizi eklemiş oluyoruz.
 • Adresimizi belirledikten sonra, bu kısmın altında bulunan ‘Çekmek İstediğiniz Miktar’ kısmına tutar girişi yapıyoruz. (Burada yer alan + butonuna basarak da miktar belirleyebiliriz.)
 • Tüm bilgilerimizi tekrar kontrol ettikten sonra, ‘Çekme İsteği Gönder’ butonuna basıyoruz ve Bitcoin cüzdan şifremizi giriyoruz. Ardından karşımıza çıkan ‘Onayla’ butonuna basarak çekme talebimizi yolluyoruz.
 • Son olarak ise e-posta adresimize onay maili geliyor. Burada da bilgilerimizi önce kontrol ediyoruz sonra da ‘Çekme İsteğini Onayla’ butonuna basıyoruz.

İşte tüm bu işlemleri yaparak, çekim talebimizi bitirmiş oluyoruz. Dilerseniz işleminizi güncel olarak ‘Bitcoin Cüzdanı’ kısmında yer alan ‘Bitcoin Çek’ bölümünden takip edebilirsiniz.

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

BtcTurk Güvenilir mi?

BtcTurk’ün oldukça güvenilir olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Bunun sebebi olarak da şu ana kadar herhangi bir saldırıya maruz kalmamaları ve bundan dolayı kullanıcılarını mağdur etmemeleri geliyor. Bunun yanı sıra, bizlere sunmuş olduğu iki aşamalı doğrulama sayesinde de hesabımızı her zaman güvende tutabilmemizi sağlıyor.

Aynı zamanda bizim de dikkat etmemiz gereken bazı durumlar bulunuyor. Bunların başında da kayıtta verdiğimiz e-posta adresimizi, yine iki aşamalı doğrulamayla korumamız geliyor. Ayrıca, telefonumuzda SMS okuma işlemleri gerçekleştirebilen üçüncü parti uygulamalara izin vermememiz gerekiyor.

BtcTurk Hacklendi mi?

BtcTurk, siber saldırganlar tarafından şu ana kadar herhangi bir hack saldırısına uğramadı.

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

BtcTurk de Hangi Coinler Var?

BtcTurk marketi içerisinde Bitcoin, Ethereum, EOS, Litecoin, NEO, Stellar Coin, Tether ve Ripple olmak üzere 8 adet kripto para birimi bulabilirsiniz.

BtcTurk Şikayet Var mı?

BtcTurk kullanıcılarının yapmış olduğu şikayetlerden bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

Para çekme işlemimin ardından yaklaşık 4 saat geçmesine rağmen, param halen hesabıma geçmedi. İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Neredeyse iki haftadır canlı destek tarafından yardım alamıyorum. Ulaşmak imkansız. Yeni komisyon oranları hakkında sadece bir sorum var fakat cevap almak mümkün değil.

Hesabımın onaylanmasını bekliyorum fakat, destek ekibinden neredeyse 8 saattir geri dönüş alamıyorum. Hesabım onaylanmadığı için işlemlerim de kısıtlı oluyor.

BtcTurk Yasal mı?

BtcTurk’ün yasal olup olmadığı da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. BtcTurk’ün yasal olarak hizmetlerini sürdüren bir BTC ve kripto para borsası olduğunu söyleyebiliriz.

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

BtcTurk Komisyon Oranları

BtcTurk üzerinden yapılacak alım-satım işlemleri veya para yatırma-çekme işlemleri için belirlenen komisyon oranları şu şekilde sıralayabiliriz:

Alım – Satım Komisyon Oranları

 • Aylık hacmi 0 – 100.000 TL olan piyasa yapıcı için %0,20, piyasa alıcı için %0,30
 • Aylık hacmi 100.000 – 500.000 TL olan piyasa yapıcı için %0,15, piyasa alıcı için %0,25
 • Aylık hacmi 500.000 – 1.000.000 TL olan piyasa yapıcı için %0,10, piyasa alıcı için %0,20
 • Aylık hacmi 1.000.000 – 5.000.000 TL olan piyasa yapıcı için %0,08, piyasa alıcı için %0,18
 • Aylık hacmi 5.000.000 – 10.000.000 TL olan piyasa yapıcı için %0,06, piyasa alıcı için %0,12
 • Aylık hacmi 10.000.000 – 50.000.000 TL olan piyasa yapıcı için %0,04, piyasa alıcı için %0,10
 • Aylık hacmi 50.000.000 ve üzeri TL olan piyasa yapıcı için %0,02, piyasa alıcı için %0,08

Yatırma – Çekme Komisyonları

Papara’dan yatırma ve çekme için %1 komisyonun yanı sıra KDV ücreti de alınıyor. Bu oran en fazla 50 TL + KDV olabiliyor. Ayrıca, bankadan para çekme işlemlerinde 3 TL + KDV uygulanıyor. Bunun dışında herhangi bir komisyon bulunmuyor.

Bu komisyon oranları her an değişebileceği için, düzenli olarak kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

BtcTurk Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

BtcTurk Telefon ve Diğer İletişim Bilgileri

BtcTurk’e ulaşabileceğiniz telefon ve diğer iletişim bilgilerini şu şekilde sıraladık:

Telefon Numarası: 0212 282 22 25

Adres: Kültür Mahallesi Nispetiye Caddesi Akmerkez E Kule K:9 Beşiktaş/İstanbul 34340

Bize Ulaşın Form Doldurma Adresi: https://form.btcturk.com

Destek Twitter Adresi: https://twitter.com/BtcTurkDestek

BtcTurk Hesap Silme İşlemi

BtcTurk hesabınızı silmek için BtcTurk’ün destek e-posta adresine mesaj göndererek yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra müşteri hizmetlerinden de bu yardımı alma şansınız var.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 3 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu