Anasayfa Sektörel Bu 6 Blockchain, Bir Milyondan Fazla Aktif Adres Gördü!

Bu 6 Blockchain, Bir Milyondan Fazla Aktif Adres Gördü!

Sektörel

Kripto para analiz firması Nansen'e göre, Mart 2023'te altı blok zincir bir milyondan fazla aktif adres gördü...

Bu 6 Blockchain, Bir Milyondan Fazla Aktif Adres Gördü!

Verilere göre, BNB Chain 13,3 milyon kullanıcıyla en fazla aktif adrese sahipti. Ardından 5,8 milyon ile Solana (SOL) ve 5,2 milyon ile Ethereum (ETH) takip ediyor. Polygon (MATIC) 3,9 milyon aktif adrese sahipken, Arbitrum'da 2,2 milyon aktif adres bulunuyor. Fantom (FTM), Mart ayında 1 milyon aktif adresle milyon listesini tamamladı.

BNB Chain'in liderliği Binance ve PancakeSwap (CAKE) kullanıcıları tarafından körüklendi. Ancak, Lifeform, Link 3 ve Space ID gibi diğer Web3 projeleri de artışa katkıda bulundu. Binance'in kullanıcı sayısındaki artışı, yeni bir dava etrafındaki FUD'den kaynaklanmış olabilir. 

Birçok kişi korku içinde kripto paralarını borsa çekmeye başladı. ABD Emtia Vadeli işlem İşlemler Komisyonu (CFTC), Binance'i, CEO'su Changpeng Zhao'yu ve eski CCO'su Samuel Lim'i ticaret ve türev düzenlemelerini çiğnemekle suçladı. Şirketin yerel kripto para birimi olan BNB, aynı gün %8'e kadar düşerek 330 dolardan yaklaşık 300 dolara kadar düştü.

PancakeSwap DEX ise 3. sürümünü BNB Chain ve Ethereum (ETH) üzerinde yayınladı. Lansman beklentisi, kullanıcı sayısında bir artışı tetiklemiş olabilir.

Solana (SOL) için Raydium Protocol önemli bir katkı sağladı. STEPN'in (GMT) Web3 uygulaması, önde gelen bir kripto para piyasası olan Orca ile birlikte önemli bir rol oynadı.

Ethereum (ETH) zkSync ve Starknet kullanıcı sayısında %1322 ve %805 artış gördü. Nansen'e göre, bu "muhtemelen airdrop çiftçilerinin diğer zincirlerle köprü kurmasından kaynaklanıyor."

İşte Diğer Kripto Para Birimi Projeleri

Nansen'e göre Arbitrum, Gridex DEX kullanıcılarında %8198'lik bir artış gördü. Bitkeep %7009'luk bir artış görürken, WINR Protokolü %6340'lık bir artış gördü. Rhino.fi DEX ayrıca kullanıcı sayısında %4601'lik büyük bir artış gördü.

Bu 6 Blockchain, Bir Milyondan Fazla Aktif Adres Gördü!

Polygon (MATIC) ve stablecoinler USD Coin (USDC) ve Tether (USDT), aktif adres sayısının artmasında büyük rol oynadı. Ayrıca Bitget, aktif cüzdan artışına da önemli bir katkı yaptı.

Bu 6 Blockchain, Bir Milyondan Fazla Aktif Adres Gördü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik