Anasayfa Altcoin Bu Altcoin, 2024'te Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterebilir!

Bu Altcoin, 2024'te Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterebilir!

Altcoin

Ethereum'un, 2024 yılında Bitcoin'den daha iyi performans gösterebileceği öngörülüyor. İşte nedeni...

Bu Altcoin, 2024'te Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterebilir!

Raoul Pal'a göre; Ethereum (ETH) 2024 yılında Bitcoin'den (BTC) daha iyi performans gösterecek. Görüşünü X'te paylaşan Pal, BTC'nin başlangıçta ETH'nin performansını geçtiği 2021 döngüsünün bir tekrarı olabileceğini kaydetti. Fakat dokuz ay sonra ETH yüzde 245 yükselirken BTC aynı dönemde yüzde 45 değer kazandı.

Pal'ın bakış açısı yalnızca kendisine ait değildi. Aynı zamanda Exponential Age Asset Management'ın (EXPAAM) da bakış açısıydı.

EXPAAM, Global Micro Investor'ın CEO'su olarak da görev yapan Pal tarafından kurulan bir dijital varlık yatırım yönetimi firmasıdır. Yatırımcılar, kendi düşünce ekolünü savunurken şunları kaydetti:

Her şey likidite ve risk eğrisini yönlendiren iş döngüsüyle ilgili. Hikâye bunu takip eder.

Bu yıl Ethereum'un fiyatı yüzde 92,04 oranında artarken 2.3110 dolardan el değiştirdi. Fakat BTC'nin performansı, yüzde 163,21'lik artış sayesinde daha iyi oldu.

Ethereum Fiyatı Yakında 2.500 Dolara Çıkabilecek mi?

Bu Altcoin, 2024'te Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterebilir!

ETH'nin büyüme potansiyelinin çok büyük olduğuna dair tartışmalar söz konusu. Piyasa değeri-gerçekleşen değer (MVRV) oranının Z-skorundan elde edilen göstergeler, okunan değerin 0,61 olduğunu gösterdi. MVRV Z-skoru, piyasa değerinin gerçekleşen değerin ne zaman altında olduğunu belirlemede tarihsel olarak etkili olmuştur. Ayrıca, gerçekleşen değerin piyasa değerinin üzerinde olduğu zamanları da gösterir. 

Metrik 1'in altında olduğu için piyasa değerinin, gerçekleşen değerin çok altında olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, ETH'yi bu seviyede satın almak yatırımcılar için büyük getiri sağlama potansiyeline sahiptir.

Fiyat hareketine göre; Üstel Hareketli Ortalama (EMA), ETH'nin değerinin uzun vadede katlanarak büyüyebileceğini gösterdi. Bu yazının yazıldığı sırada, 50 EMA (mavi) 200 EMA'nın (sarı) üzerine çıkmıştı. Bu pozisyon altın haç olarak adlandırılır ve bir boğa işaretidir.

Ethereum'un Denge Hacmi (OBV) ise yazım sırasında 11,6 milyona yükselmişti. OBV, alım ve satım baskısını ölçer. Dolayısıyla artış, piyasa oyuncularının kısa vadede fiyatı yükseltme niyetinde olduğu anlamına geliyor.

Bu Altcoin, 2024'te Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterebilir!

Bu nedenle, ETH'nin yakında 2.500 dolara ulaşabileceği yönündeki son rapor geçerliliğini koruyor. Fakat Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) negatife döndü. MACD okuması düşüş momentumuna işaret ediyor. Dolayısıyla, ETH'nin fiyatının 2.500 dolara ulaşma potansiyelinden önce 2.300 doların altına düşme ihtimali bulunmaktadır.

Buna ek olarak, Long Term Holder NUPL (LTH-NUPL) umut ve korkudan iyimserliğe geçti. LTH-NUPL, yalnızca en az 155 günlük ömrü olan UTXO'ları dikkate alan ve uzun vadeli yatırımcıların davranışlarını değerlendirmek için bir gösterge görevi gören Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarardır. Bu pozisyon; piyasanın, ETH'nin 2024'teki performansının 2023'tekinden daha iyi olacağına inandığı anlamına gelir. Altcoin bunu başarırsa Pal'ın öngörüsü somut olarak kabul edilebilir.

Kaynak: AMBCrypto

Bu Altcoin, 2024'te Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterebilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar