Anasayfa Altcoin Bu Altcoin, Gizemli Tasfiyede Yüzde 30'dan Fazla Düşüş Yaşadı!

Bu Altcoin, Gizemli Tasfiyede Yüzde 30'dan Fazla Düşüş Yaşadı!

Altcoin

Bir altcoinin fiyatı, balina kaynaklı gizemli tasfiyede yüzde 34 düşüş yaşadı.

Bu Altcoin, Gizemli Tasfiyede Yüzde 30'dan Fazla Düşüş Yaşadı!

Şaşırtıcı bir şekilde 14 Eylül'de Binance borsasından önemli miktarda Tellor (TRB) çekmiş olan birden fazla adres bugün dikkat çekici bir hamle yaptı. Bu adresler, toplu olarak 4,06 milyon dolar değerinde 145.000 TRB'yi borsaya geri aktardılar. TRB likiditesinin bu ani akışı, kripto para topluluğunda şok etkisi yaratarak TRB fiyatının yüzde 34 düşmesine ve 42 dolardan 25 dolara gerilemesine yol açtı.

Daha da ilgi çekici olan şey ise bunun münferit bir olay olmaması. Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde Binance borsasından önemli miktarda TRB çeken üç adres oldu ve toplamda 15,3 milyon dolara eşdeğer 566.920 TRB toplandı. Bu üç adres şu anda toplam TRB arzının yüzde 23'lük önemli bir kısmını elinde tutuyor ve TRB sahipliğinin potansiyel merkezileşmesine ilişkin endişeleri artırıyor.

TRB sahipleri için rollercoaster yolculuğu, 30 Ağustos'ta TRB fiyatının 14,45 dolar ile 46,3 dolar arasında değişmesiyle başladı ve kripto para piyasasının karakteristiği haline gelen aşırı oynaklığı gözler önüne serdi. Geçtiğimiz 24 saat içerisinde TRB'nin spot işlem hacmi 184 milyon dolarla nispeten düşük kalırken, sözleşme hacmi şaşırtıcı bir şekilde 6,748 milyar dolara yükseldi.

Bu Altcoin, Gizemli Tasfiyede Yüzde 30'dan Fazla Düşüş Yaşadı!

Balinalar, TRB Piyasasını Manipüle Ediyor Olabilir mi?

Bu tuhaf durum; uzmanların ve analistlerin, "bir balinanın ya da bir grup balinanın TRB piyasasını kendi çıkarları doğrultusunda stratejik olarak manipüle ediyor olabileceği" yönünde spekülasyonlar yapmasına yol açtı. Onlar, spot piyasadaki TRB arzını kontrol ederek, sözleşme gelirlerini ve yüksek fonlama oranlarını potansiyel olarak etkileyebilir ve önemli finansal kazançlar için hâkim konumlarını etkili bir şekilde kaldıraç olarak kullanabilirler.

TRB, Tellor sistemi içinde utility token işlevini görür ve Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 token olarak çalışır. TRB, madenciler tarafından stake edilerek teşvik sisteminde hayati bir rol oynar ve ayrıca sorgulara doğru yanıtlar vermeleri için "ipuçları" yoluyla onları ödüllendirmek üzere kullanılır. Bu benzersiz fayda, TRB'yi kripto dünyasında aranan bir varlık haline getirmiştir ancak aynı zamanda piyasa manipülasyonuna da açık hale getirmiştir.

Bu Altcoin, Gizemli Tasfiyede Yüzde 30'dan Fazla Düşüş Yaşadı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar