Anasayfa Altcoin Bu Altcoin, Ralli ile Sıralamayı Altüst Etti! BNB'yi Böyle Solladı

Bu Altcoin, Ralli ile Sıralamayı Altüst Etti! BNB'yi Böyle Solladı

Altcoin

Solana fiyatı son 24 saatte yüzde 17 arttı. SOL, BNB'yi geçerek en büyük dördüncü kripto para birimi oldu.

Bu Altcoin, Ralli ile Sıralamayı Altüst Etti! BNB'yi Böyle Solladı

Solana (SOL) fiyatı, son 24 saat içinde büyük bir yükselişle yüzde 17,15'e kadar değer kazanarak piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi haline geldi.

SOL, yazım sırasında yaklaşık 42 milyar dolarlık piyasa değeriyle 98,63 dolardan işlem görüyor. Bu artış; Solana'yı, CoinGecko verilerine göre şu anda 41,9 milyar dolar değerinde olan BNB'yi geride bırakarak en büyük dördüncü kripto para birimi konumuna itiyor.

Son yükseliş, piyasa değerindeki artışın ötesine geçiyor. SOL'un ağdaki sözleşme işlem hacmi, yüzde 32'lik önemli bir artışa tanık olarak 10 milyarı aştı.

Ayrıca, SOL sözleşmelerindeki açık pozisyon 1,34 milyara ulaşarak Solana'yı açık pozisyonlarda Bitcoin (BTC) ve Ethereum'un (ETH) ardından ikinci en yüksek pozisyona getirdi.

Solana'da TVL 1,3 Milyar Doları Geçti

Bu Altcoin, Ralli ile Sıralamayı Altüst Etti! BNB'yi Böyle Solladı

DeFi Llama'dan alınan verilere göre; Solana blockchain'inde kilitli toplam değer (TVL), 1,3 milyar doları aştı. Bu, son iki ayda DeFi aktivitesinde önemli bir artışa işaret ediyor.

Dikkat çekici yükselişe rağmen önemli oyuncuların SOL arzlarını tasfiye ettiklerine dair göstergeler var. Kripto para borsası BitMEX'in kurucu ortağı Arthur Hayes, SOL varlıklarını sattığını ve fonlarını ETH'ye yeniden tahsis ettiğini açıkladı.

Bu stratejik hamle, Solana'nın yılın başından bu yana yüzde 700'lük bir artışa tanık olduğu ve son iki ayda 5 katlık kayda değer bir artışa tanıklık ettiği daha geniş trendle uyumlu.

En büyük kripto para birimi Bitcoin, üst düzey varlık yöneticilerinin son spot ETF başvurularının ortasında bugün bir kez daha 44.100 doların üzerinde işlem görüyor.

Kaynak: Cryptonews

Bu Altcoin, Ralli ile Sıralamayı Altüst Etti! BNB'yi Böyle Solladı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan