Anasayfa Altcoin Bu Altcoin Sadece Bir Günde Yüzde 100 Fırladı! İşte Nedeni...

Bu Altcoin Sadece Bir Günde Yüzde 100 Fırladı! İşte Nedeni...

Altcoin

Helium Mobile (MOBILE) fiyatı bir günde yüzde 100 arttı. Peki, bu rallinin arkasında ne var?

Bu Altcoin Sadece Bir Günde Yüzde 100 Fırladı! İşte Nedeni...

En iyi altcoinler sağlam bir yükselişin ardından sağlıklı bir geri çekilmeyle karşı karşıya kalırken, küçük piyasa değerine sahip altcoinler ise daha fazla yatırımcı odağı arasında sorumluluk aldı. Helium Mobile (MOBILE) fiyatı son 24 saat içinde yüzde 100'lük güçlü bir artışla 0,0070 dolara yükseldi. Benzer şekilde, işlem hacmi de yüzde 200 artarak 18 milyon dolara ulaştı.

Helium Mobile Fiyatı Neden Yükseliyor?

Helium Mobile, kısa bir süre önce ülke çapında sınırsız mobil hizmetleri aylık 20 dolar maliyetle tanıttı. Mevcut tahminler, mobil sanal ağ operatörünün (MVNO) yaklaşık 8.000 abone topladığını gösteriyor. İlk katılım sürecinin bir parçası olarak yeni Helium Mobile abonelerine, telefonlarının oturum bağlantı verilerini Helium ile paylaşarak "haritalama ödülleri" kazanma seçeneği sunuluyor.

Kullanıcıların kabul etmeleri halinde Helium (Solana) cüzdanlarına NFT basılıyor ve bu NFT'nin sahipleri, tüm MOBILE ödüllerinin yüzde 20'sini oluşturan MOBILE eşleme ödüllerinden orantılı bir pay alıyor. 

Kripto para terminolojisinde Helium Mobile kullanıcıları, telefonlarına konum izlemeyi destekleyen bir NFT yerleştirerek MOBILE ödüllerini alabilirler. Bu cep telefonları, Solana blockchain platformunda çalışan bir Helium kripto para cüzdanına erişim ile donatılmıştır.

Bu Altcoin Sadece Bir Günde Yüzde 100 Fırladı! İşte Nedeni...

NFT'lere Yönelik Artan Talep

Müşteriler, NFT'yi dahil etmeyi seçerek Helium kullanıcılarının toplandığı yerlerin belirlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu veriler, Helium Mobile için değerlidir çünkü şirketin, kullanıcıları bu alanlarda etkin noktalar kurmaya teşvik etmesine ve sonuçta T-Mobile'a yapılan MVNO ağ kullanım ödemelerini azaltmasına imkân tanır.

Merkeziyetsiz web (DeWi) alanına yatırım yapan Escape Velocity Ventures'ın kurucu ortağı Salvador Gala, Helium Mobile NFT ihracına ilişkin görüşlerini açıkladı. Gala'ya göre; bir kripto izleme sitesi, Helium Mobile NFT'sinin yaklaşık 8.000 alıcısını gösteriyor ve bu rakamın doğru bir müşteri sayısını temsil ettiğine inanılıyor.

Toplamda 34.000 civarında olan bir başka sayı ise uygulamayı indirmiş ve haritalamayı seçmiş ancak henüz bir cep telefonu planına abone olmamış kişileri içeriyor. Gala, ayrıca Helium Mobile müşterilerinin önemli bir kısmının, aylık 20 dolarlık hizmetlerin ülke çapında kullanıma sunulmasından önce Miami'de aylık 5 dolarlık hizmetlerin mevcut olduğu dönemde kaydolmuş olabileceğini vurguladı.

Kaynak: CoinGape

Bu Altcoin Sadece Bir Günde Yüzde 100 Fırladı! İşte Nedeni... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan