Anasayfa Altcoin Bu Altcoinde Balina Etkinliği Fırladı: Kritik Eşik Geçilecek mi?

Bu Altcoinde Balina Etkinliği Fırladı: Kritik Eşik Geçilecek mi?

Altcoin

Balina etkinliğinin artış gösterdiği bir altcoin, fiyat olarak kritik eşiği geçmeyi başarabilecek mi? Ayrıntılar burada...

Bu Altcoinde Balina Etkinliği Fırladı: Kritik Eşik Geçilecek mi?

XRP balina hareketleri, zincir üstü faaliyetin ve işlem hacminin yükselmesinden dolayı Aralık ayında bir artış yaşıyor. Santiment verilerine göre; XRP'ye yönelik balina alımları, son beş haftada yüzde 16,7'den yüzde 18,3'e yükseldi. Gelişme, balinaların piyasadaki düşüşlerden yararlanarak daha fazla XRP tokenı biriktirdiğini gösterdi.

Balina aktivitesinde yaşanan ani bir artış, genellikle daha büyük bir şeye hazırlanabileceğinin bir göstergesidir. Bununla birlikte büyük alımlara rağmen XRP'nin fiyat hareketleri, henüz spektrumun yeşil tarafında gerçekleşmedi.

Santiment tarafından yapılan paylaşımda, şu ifadeler kullanıldı:

Fiyatı geri çekilmeye başlar başlamaz 100 bin ila 10 milyon XRP tutan balina adresleri, varlıklarını hızla artırmaya başladı. Balina adreslerinin arzındaki artışın 5 hafta içinde yüzde 16,7'den yüzde 18,3'e çıktığı düşünüldüğünde, XRP'nin bir kez daha koşuya çıkması çok şaşırtıcı olmaz.

XRP, 0,40 Dolar Seviyesini Geçebilir mi?

Bu Altcoinde Balina Etkinliği Fırladı: Kritik Eşik Geçilecek mi?

Salı günü ABD TÜFE verilerinin yayınlanmasının ardından kripto para piyasaları yeşile döndü. TÜFE verileri beklenenden daha iyi çıktı ve enflasyonu yüzde 7,1 olarak göstererek piyasaların yeşil ticaret yapmasına neden oldu.

XRP fiyatı, kısa bir ralli sırasında 0,37 dolardan 0,39 dolara sıçradı ancak 0,40 dolarlık direnç seviyelerini kıramadı. XRP fiyatı, şu anda 0,39 dolardan işlem görüyor. Piyasalar, CPI raporundan sonra fiyat bakımından geriye dönüyor.

XRP fiyatı, üç hafta önce kısa bir süreliğine 0,40 dolar seviyesinin üzerine çıktı ancak daha sonra tekrar 0,39 dolar seviyesinin altına düştü.

Balina faaliyetindeki ani artış XRP fiyatını 0,40 doların üzerine çıkarmadıysa devam eden ayı piyasası sırasında başka hiçbir şey yapamazdı. Kripto para biriminin direnç seviyelerini kırması ve daha hızlı ve ani hareket etmesi için piyasaların bir gün daha yeşil kalması gerekiyor. 

FED'in Çarşamba günü yapacağı faiz artırımı bu hafta piyasaları aşağı çekebilir. Bu nedenle XRP fiyatının önümüzdeki günlerde 0,40 dolar seviyesinin üzerine çıkma şansı daha düşük.

XRP için giriş pozisyonu almadan önce beklemeniz ve piyasaların FED'in faiz artışlarına nasıl tepki verdiğini takip etmeniz öneriliyor.

XRP fiyatı, son 24 saatte yüzde 2,1 artarken yazının hazırlandığı sırada 0,39 dolardan işlem görüyor. Söz konusu fiyat, Ocak 2018'de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,40 doların yüzde 88,5 altında yer alıyor. 

Bu Altcoinde Balina Etkinliği Fırladı: Kritik Eşik Geçilecek mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik