Anasayfa Altcoin Bu Altcoin'de Hareketlilik Şaşırttı! 128 Milyon Dolarlık Transfer...

Bu Altcoin'de Hareketlilik Şaşırttı! 128 Milyon Dolarlık Transfer...

Altcoin

Chainlink'in Binance'e 128 milyon dolarlık token transferi toplulukta endişelere yol açtı.

Bu Altcoin'de Hareketlilik Şaşırttı! 128 Milyon Dolarlık Transfer...

Etherscan verilerine göre; şaşırtıcı bir olay ile Chainlink'in iki dolaşımda olmayan arz adresi, Binance borsasına 128 milyon dolarlık tokenın transferini başlattı. Bu önemli hareket, 11,2 milyon kilidi açılmış tokendan oluşuyordu ve bu varlıkların satılmasına yönelik potansiyel bir niyetin sinyalini veriyordu.

Chainlink'in Binance borsasına beklenmedik 128 milyon dolarlık token transferi, projenin dolaşımda olmayan arza ilişkin önceki güvenceleriyle çelişiyordu.

Başlangıçta proje; bu tokenların tasfiye edilmeyeceğini, bunun yerine sübvansiyonlara ve ağ düğümlerinin ödüllendirilmesine tahsis edileceğini taahhüt etmişti. Bu, Chainlink topluluğunun şaşırtıcı ve son eylemle çelişkili bulduğu bir duruş oldu. 

LINK sahipleri arasındaki tepkiler, bu açıklamanın ardından çeşitli duygular sergiledi. Bir grup bu gelişmeden etkilenmezken, belirli üyeler arasında karara ışık tutacak hoşnutsuzluk ortaya çıktı. Topluluğun elçisi olarak hareket eden ChainlinkGod, bu hamlenin ardındaki mantığı açıklamaya çalıştı.

Yakın zamanda yayınlanan bir X gönderisinde ChainlinkGod, Web3 projesi kapsamında Haziran ayındaki bir iletişime değindi. Bu iletişim, daha önce bahsedilen Oracle ödüllerini kapsayan ayrıntılı bir token yayınlama programını tanımladı.

Bu Altcoin'de Hareketlilik Şaşırttı! 128 Milyon Dolarlık Transfer...

Topluluk, bu transferin Chainlink ekibinin tokenları boşaltmak için yaptığı kasıtlı bir hareket olabileceğine inanıyor ve bu da bir "dump" konusunda şüphelere yol açıyor. LINK'in geçen yıl diğer altcoin'lerle karşılaştırıldığında etkileyici performansına rağmen piyasa koşulları olumsuz bir şekilde değişti ve bu da token için zorlu bir döneme işaret ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre; LINK'in değeri, geçen yıl yüzde 123 oranında etkileyici bir artış gösterdi ancak geçtiğimiz hafta önemli bir gerilemenin olduğu zıt bir tablo çizildi.

LINK, yedi gün içinde yüzde 14,14'lük önemli bir düşüş ile 14,49 dolar seviyesine geriledi. LINK fiyatının 4 saatlik grafiğinin ayrıntılı teknik analizi, piyasa dinamiklerinin daha önceki "bullish" görünümünden daha "bearish" görünümüne geçişini ortaya koyuyor.

Token, ayrıca satış baskısı nedeniyle 14,55 dolarlık destek seviyesinin altında bir düşüş yaşadı. 10 Aralık'ta gözlemlenen önceki zirve olan 17,22 dolara ulaşmak, ısrarlı satış baskısı nedeniyle LINK için giderek daha zorlayıcı görünüyor.

Üstel Hareketli Ortalama (EMA) göstergeleri, özellikle 20 günlük EMA'nın altındaki 9 günlük EMA geçişi olmak üzere düşüş trendini destekliyor. Bu trend tahmini, LINK piyasasında hakim olan düşüş hissiyatını gösteriyor.

Fakat 9 ve 20 günlük EMA'ların yakınlığı, bir sonraki piyasa hamlesini tahmin etmeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle piyasa analistleri, herhangi bir olası geri dönüşün belirsiz kalması nedeniyle uzun veya kısa pozisyon başlatmaktan kaçınarak dikkatli olunmasını tavsiye ediyor.​

Kaynak: TronWeekly

Bu Altcoin'de Hareketlilik Şaşırttı! 128 Milyon Dolarlık Transfer... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik