Anasayfa Altcoin Bu Altcoinde Kimlik Avı Dolandırıcılığı Alarmı: Fiyat Düştü!

Bu Altcoinde Kimlik Avı Dolandırıcılığı Alarmı: Fiyat Düştü!

Altcoin

Tellor projesinin X hesabı, kimlik avı dolandırıcılığı ile karşı karşıya geldi. Bu da TRB fiyatında düşüşe neden oldu.

Bu Altcoinde Kimlik Avı Dolandırıcılığı Alarmı: Fiyat Düştü!

PeckShield Alert raporu; Tellor projesinin X hesabının (@WeAreTellor) kimlik avı dolandırıcılığına kurban gitmesi nedeniyle kripto topluluğunda endişelere yol açtı. Saldırganlar, Tellor kılığına girerek kullanıcıları önemli bir TRB airdrop vaadiyle kandırdı ve onları tehlikeli bir tuzağa düşürdü.

Bu arada kripto dolandırıcılığı ve kripto alanındaki güvenlik ihlâlleri, son günlerde yatırımcılar için en büyük endişelerden biri oldu. Artan sayıda olay, dijital varlık alanına yönelik potansiyel tehdit konusunda birçok piyasa meraklısını korkuttu.

3 Kasım'da Tellor projesinin resmî Twitter hesabı ele geçirildi ve 50.000 dolar değerinde TRB'nin hala airdrop'ta talep edilebileceğini iddia eden aldatıcı bir tweet yayınlandı. Tweet'te dikkat çekici bir eylem çağrısı yer alıyordu: "Çok geç olmadan acele edin. TRB'nizi talep edin." Buna ek olarak işleri daha da kötüleştirmek için tokenleri talep etmeye istekli kullanıcılara yönelik bir bağlantı sağlandı.

Fakat PeckShield Alert, alarmı çalmakta gecikmedi ve kullanıcıları "TRB'nizi talep edin." mesajının ve beraberindeki bağlantının bir kimlik avı dolandırıcılığının parçası olduğu konusunda uyardı. Bu hain operasyonun arkasındaki dolandırıcılar, şüphelenmeyen kripto meraklılarını istismar etmeyi amaçlıyordu.

Bu arada PeckShield Alert tarafından paylaşılan ekran görüntüsü, başka bir tüyler ürpertici keşfi ortaya çıkardı. Aegis Web3, "tellor.co" sitesini bir kimlik avı sitesi olarak tanımladı. Bu da kullanıcılar için ciddi bir tehdit oluşturdu. Bu kötü niyetli siteler; genellikle özel anahtarları çalmaya, kullanıcıları token onayları vermeleri için kandırmaya veya onları scam tokenlerini satın almaları için ikna etmeye çalışmaktadır. 

Olaydan Sonra TRB Fiyatı Düştü

Bu Altcoinde Kimlik Avı Dolandırıcılığı Alarmı: Fiyat Düştü!

TRB fiyatı, haberin ardından önemli düşüşlere tanık oldu. Bununla birlikte kripto para piyasasındaki mevcut gerileme ivmesi de kriptonun kayıplarına katkıda bulunmuş olabilir.

TRB fiyatı yazım sırasında yüzde 6,08 düşüşle 105,27 dolara gerilerken, işlem hacmi yazım sırasında yüzde 64,24 artışla 74,57 milyon dolara yükseldi. Buna karşılık kripto para biriminin fiyatı son 30 gün içinde yaklaşık yüzde 107 artarak yatırımcıların kriptoya yönelik ilgisinin arttığını gösterdi.

Bununla birlikte son hack olayı, kripto para alanında her zaman mevcut olan risklerin belirgin bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor. Kripto para birimlerinin ve blockchain'in arkasındaki teknoloji gelişmeye devam ederken, dolandırıcılık ve sahtekârlık faaliyetleri potansiyeli önemli bir sorun olmaya devam ediyor. Bu nedenle topluluk üyeleri, özellikle sosyal medya platformlarında cazip teklifler veya airdrop duyurularıyla karşılaştıklarında, tetikte olmaya ve dikkatli davranmaya teşvik edilmektedir.

Kimlik avı saldırılarından korunmak için kullanıcılar, kripto paralarla ilgili her türlü iletişimin gerçekliğini iki kez kontrol etmelidir. Şüpheli bağlantılara tıklamaktan veya özel anahtarları paylaşmaktan kaçının. Bilgi kaynağının meşru olduğundan emin olmak ve gerekli özeni göstermek, dolandırıcılığa kurban gitmeyi önlemeye yardımcı olabilir. Bilgi sahibi olmak ve güvenlik uygulamaları konusunda kendini eğitmek, kripto varlıkları korumanın temel adımlarıdır.

Kaynak: CoinGape

Bu Altcoinde Kimlik Avı Dolandırıcılığı Alarmı: Fiyat Düştü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik