Anasayfa Altcoin Bu Altcoin'de Rug Pull Alarmı: Fiyat Yüzde 94'ten Fazla Çakıldı!

Bu Altcoin'de Rug Pull Alarmı: Fiyat Yüzde 94'ten Fazla Çakıldı!

Altcoin

Safereum projesinden büyük miktarda likidite çekilmesi üzerine SAFEREUM fiyatının yüzde 94'ten fazla düşüş yaşadığı görüldü.

Bu Altcoin'de Rug Pull Alarmı: Fiyat Yüzde 94'ten Fazla Çakıldı!

Kripto para topluluğu, Safereum ekibinin 600.000 dolarlık büyük bir fon toplama işlemini tamamlamasından sadece birkaç saat sonra söz konusu projeden büyük miktarda likiditenin çekildiğini görünce rug pull korkusu yaşamaya başladı. 

Blockchain güvenlik firması CertiK ve diğer analistlere göre, Safereum geliştiricileri "safereum.eth" token dağıtım adresini kullanarak token arzının kilidini açtılar ve 600 Ether değerinden fazlasını elden çıkardılar. Bu da SAFEREUM token fiyatının yüzde 94'ten fazla düşmesine neden oldu.

Rug pull olarak değerlendirilen süreç, ekibin "Safepad" adlı bir türev tokeni için yaklaşık 600.000 dolarlık bir fon toplama işlemini tamamlamasının ardından geldi. Bu fonların, çalınan toplam meblağın bir kısmını oluşturduğu anlaşılıyor. Söz konusu meblağ; yaklaşık 720 ETH, yani cari fiyatlarla 1,27 milyon dolar değerindedir.

CertiK, yasa dışı fonların o zamandan beri bir dizi cüzdan aracılığıyla dağıtıldığını ve bu durumun gözetim sürecini daha da karmaşık hale getirdiğini belirtti.

X'teki resmî Safereum hesabı da silindi. Yayınlandığı sırada SAFEREUM, iddia edilen çıkış dolandırıcılığından önce işlem gördüğü 0,000014 dolardan yüzde 94,1 düşüşle 0,0000008 dolardan işlem görüyor.

Bu Altcoin'de Rug Pull Alarmı: Fiyat Yüzde 94'ten Fazla Çakıldı!

"En Çılgın Rug Pull" Olarak Tanımlandı

NFT traderı Died.eth, Safereum dolandırıcılığını tanık oldukları en çılgın rug pull'lardan biri olarak tanımladı. Died.eth, "Safereum/Safepad şimdiye kadar gördüğüm en çılgın rug pull oldu. 700e safepad ön satışını tamamladıktan sonra son bir çıkış için 600e'den fazla safereum ve safepad dump'ladılar." açıklamasında bulundu.

Bu arada, Safereum projesini tanıtmadaki iddia edilen rolleri nedeniyle birçok influencer'a çağrıda bulunuldu. Blockchain dedektifi ZachXBT, dolandırıcılık projesinin resmî destekçisi olan ve ProTheDoge olarak bilinen bir kullanıcıya dikkat çekti ve bunun, söz konusu kullanıcının durum tespiti konusunda çok az şey yaptığı ilk sefer olmadığını belirtti.

Bu Altcoin'de Rug Pull Alarmı: Fiyat Yüzde 94'ten Fazla Çakıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik