Anasayfa Terra Haberleri Bu Borsalar LUNA ve UST'yi Kaldırdı

Bu Borsalar LUNA ve UST'yi Kaldırdı

Terra Haberleri

Birkaç kripto para birimi borsası LUNA ve UST’yi kaldırdı. 2 borsa LUNA, UST çiftleri ve bazı altcoinleri liste dışı bıraktı.

Bu Borsalar LUNA ve UST'yi Kaldırdı

Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) kargaşası bugün de devam ederken birkaç kripto para birimi borsası LUNA ve UST’yi delist etti. OKX borsasında marj ve borçlanma hizmetleri Asya sabah saatlerinden beri duraklatıldı ve UST çiftlerine destek günün ilerleyen saatlerinde sonlandırılacak.

OKX, LUNA, UST, ANC ve MIR Coinlerini Kaldırdı

Kripto para borsası OKX sadece LUNA ve UST’yi delist etmesine ek olarak LUNA ekosisteminin parçaları olan ANC ve MIR gibi kripto paralarda marj ve borçlanma hizmetlerini delist ediyor. Şirket ayrıca TerraUSD (UST) karşısında işlem gören spot listelemeleri sonlandıracak

Bu Borsalar LUNA ve UST'yi Kaldırdı

OKX borsası Bitcoin (BTC), Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) için 13 Mayıs 2022’de UST çiftlerini delist etti. Terra ekosistem tokenleri LUNA, ANC ve MIR için borçlanma işlevi Cuma günü akşam saatlerinde kapandı. Bu coinlerde marj alım satım hizmetleri de askıya alındı ​​ve tüm piyasa emirleri iptal edildi. Ayrıca, kalıcı takaslar bugün askıya alındı.

OKX Direktörü Lennix Lai bugün yaptığı açıklamadı:

“Bu hafta gördüğümüz sismik kripto piyasa hareketleri oldukça acımasız dersler verme eğiliminde. UST arızasının ardından DeFi protokollerine doğrudan yatırımdan bir kaçış görüyoruz. Gerçek şu ki merkezi borsalar, piyasalar ne yaparsa yapsın kullanıcılar için çok daha fazla koruma sağlamak üzere kuruludur.”

UST, bu haftanın başlarında bir banka kaçışının ortasında 22 sente kadar düştü. LUNA fiyatları da bu hafta başında 60 doların üzerindeki seviyelerden Perşembe günü %99,7 düşüşle 0.0 doların çok altına düştü.

Binance LUNA ve UST Çiftlerini Kaldırdı

Bu Borsalar LUNA ve UST'yi Kaldırdı

Çeşitli delist uyarılarının ardından kripto para endüstrisinin en büyük borsası Binance LUNA ve UST’nin tüm ticaret çiftlerini kaldırdı. Binance bugün hem LUNA hem de stablecoin UST'yi listeden çıkardığını duyurdu. Bu Terra ekosistem tokenleri bugün hem marjin hem de spot piyasalardan kaldırıldı. Perşembe günü Binance, LUNA'nın fiyatı 0,005 doların altına düşerse kullanıcılarına LUNA/USDT ticaret çiftinin listeden çıkarılacağı konusunda uyardı.

Bu haftanın başlarında, Binance ayrıca yüksek hacimli bekleyen para çekme işlemlerinin neden olduğu ağ tıkanıklığı nedeniyle UST ve LUNA'da para çekme işlemlerini geçici olarak durdurmuştu.

OKX ve Binance’da delist edilen LUNA ve diğer kripto paralar şu anda FTX ve Gate.io gibi kripto para borsalarında işlem görmeye devam ediyor.

Bu Borsalar LUNA ve UST'yi Kaldırdı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)