Anasayfa Sektörel Bu Borsasının Twitter Hesabı Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor!

Bu Borsasının Twitter Hesabı Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor!

Sektörel

KuCoin became the latest victim of a Twitter hack, which resulted in the loss of assets worth over 22,000 USDT for its users.

Bu Borsasının Twitter Hesabı Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor!

KuCoin'in Twitter hesabı kısa süreliğine ele geçirildi ve platform kullanıcılarının sahte faaliyetler yoluyla bilgisayar korsanlarına 22.000 Tether (USDT) fazla kaybetmesine neden oldu. 

Kripto para borsası, hesabını kurtarmayı başardı ve etkilenen kullanıcılara geri ödeme sözü verdi. 

KuCoin, 24 Nisan Pazartesi günü bilgisayar korsanlarının sahte bir faaliyeti teşvik etmek için Twitter hesabını 45 dakikalığına ele geçirdiğini ortaya çıkardı. Olay kısa sürse de şirket, Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere dolandırıcılık faaliyetiyle bağlantılı 22 işlem tespit ettiğini söyledi. Toplam kayıpların değeri 22.628 Tether (USDT) olarak belirtildi.

Kripto borsa o zamandan beri Twitter hesabını kurtardı ancak etkilenen tek kanalın kendisi olduğunu vurguladı ve web sitesinin ve diğer sosyal medya hesaplarının güvenli olduğunu ima etti.

KuCoin Tazminat Sözü Verdi!

Bu Borsasının Twitter Hesabı Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor!

Olayın ardından KuCoin, soruşturma yürütürken ve şüpheli adresleri bloke ederken etkilenen kullanıcılara tazminat sözü verdi. Platform ayrıca gelecekte benzer bir olayı önlemek için güvenliği artıracağını söyledi.

Yaşanan son gelişmeler, bilgisayar korsanlarının insanların parasını çalmak için sahte eşantiyonlar yayınlamak üzere önde gelen Twitter hesaplarını nasıl kullanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz dönemde bilgisayar korsanları, sahte bir USDC airdrop tanıtmak için Circle'ın Baş Strateji Sorumlusu Dante Disparte'a ait bir Twitter hesabını ele geçirdiler. Dolandırıcılar, bir XRP airdrop'u zorlamak için News24'ün Twitter hesabını da devraldı. Robinhood, Twitter hesabının platform tarafından oluşturulduğu iddia edilen bir token duyurmak için kullanıldığını gören başka bir kurbandı diyebiliriz.

Bu Borsasının Twitter Hesabı Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik