Anasayfa Bitcoin Bu Döngü için En İyi 3 Bitcoin Fiyat Zirvesi Tahmini

Bu Döngü için En İyi 3 Bitcoin Fiyat Zirvesi Tahmini

Bitcoin

Mevcut döngü için yapılan en iyi 3 Bitcoin fiyat zirvesi tahmini nedir? Ayrıntılar burada...

Bu Döngü için En İyi 3 Bitcoin Fiyat Zirvesi Tahmini

Devam eden piyasa döngüsü için en iyi Bitcoin fiyat zirvesi tahminleri nelerdir? En büyük kripto para birimi gerçekten de Kasım 2022'de 15.476 dolar seviyesinde döngünün dibine ulaştıysa potansiyel zirvesi nerede?

Bitcoin Fiyat Zirvesi Tahminleri

Birinci Tahmin: Ağustos 2024'te 137.000 Dolar

Analist @Washigorir'e göre; Bitcoin fiyatı, bir yıldan kısa bir süre içinde 137.000 dolara ulaşabilir. Ona göre bu, Bitcoin'in bir sonraki halving'inden sadece birkaç ay sonra Ağustos 2024 gibi erken bir tarihte mümkün. Bu olay şu anda 17 Nisan 2024 için öngörülüyor.

Analist, cesur Bitcoin fiyat zirvesi tahmini için birbirini tamamlayan iki yöntem kullanıyor. Bunlardan ilki BTC gerçekleşen fiyat göstergesidir. Bu zincir üstü metrik, gerçekleşen piyasa değerini mevcut arza (yeşil çizgi) böler.

Analist, ayrıca grafiğine gerçekleşen fiyattan iki sapmayı da dahil etmiştir - mavi, piyasanın en düşük seviyelerini ve kırmızı, zirveleri işaret etmektedir.

İkinci yöntem ise diyagonal trend çizgileridir (siyah). Bu da bir önceki döngünün dip noktasını bir sonraki döngünün tepe noktasına bağlar. Tarihsel trend çizgilerini takip ediyor gibi görünse de bu yöntem, oldukça öznel görünmektedir.

Gerçekleşen fiyatın grafiği ile nerede kesiştiğini belirleyen çizginin açısı birçok şekilde seçilebilir. Bununla birlikte @Washigorira'nın tahmininin nihai sonucu, Ağustos 2024 gibi erken bir tarihte ulaşılacak 137.000 dolar seviyesidir.

Bu Döngü için En İyi 3 Bitcoin Fiyat Zirvesi Tahmini

İkinci Tahmin: İddialı 200.000 - 250.000 Dolar Aralığı

İkinci Bitcoin fiyat zirvesi tahmini analist @seth_fin'den geliyor. Grafiğinde, hem piyasa zirveleri (kırmızı) hem de piyasa dipleri (yeşil) için ünlü Pi Döngüsü göstergelerini kullanıyor.

Her şeyden önce grafiği, Bitcoin'in her dört yılda bir yarıya inmesiyle tetiklenen döngüselliğine uyuyor (siyah çizgiler). BTC fiyatı, genellikle bu olaydan yaklaşık 12-18 ay sonra bir sonraki döngünün zirvesine ulaşıyor.

Analist, yükselen bir sinüzoidin izi boyunca hareket ediyor gibi görünen Pi Döngüsü göstergelerinin daha sonraki seyrini tahmin ediyor. Önceki iki zirveyi birbirine bağlayan analist, Bitcoin fiyatının zirvesini tahmin etmek için bu şekilde oluşan trend çizgisinin uzantısını kullanıyor.

Seth_fin'e göre, olgun bir boğa piyasasının sonunda Bitcoin, yükseliş trendini muhtemelen 200.000 - 250.000 dolar aralığında bir yerde sonlandıracaktır. Bu, mevcut fiyattan yaklaşık 10 katlık bir artış olacaktır.

Grafikle ilgili yorumunda analist, böyle bir senaryonun olasılığının 2015 fraktalına benzerlikten kaynaklandığını ve 2020'deki COVID-19 çöküşü gibi bir siyah kuğunun olmamasını gerektirdiğini vurguluyor.

Bu Döngü için En İyi 3 Bitcoin Fiyat Zirvesi Tahmini

Üçümcü Tahmin: ATH Şimdiden İlk Aşamada

En son Bitcoin fiyat zirvesi tahmini, analist @CryptoYoddha'dan geldi. İlginç bir şekilde grafiği, döngünün mutlak zirvesine ilişkin bir tahmin içermiyor, yalnızca rallinin ilk aşaması için önerilerini içeriyor.

Analiz için uzun vadeli bir paralel kanal kullanıyor. Üst aralık (kırmızı) geçmiş ve gelecekteki tepe noktalarının bulunduğu alanı işaret ediyor. Alt aralık (mavi) ise piyasa makro diplerinin bulunduğu alanları işaret etmektedir.

Buna ek olarak analist, ünlü 200 haftalık hareketli ortalamayı (200W MA, kırmızı) kullanıyor. Bu, önceki döngülerde BTC fiyatı için maksimum acı seviyesinin bir göstergesi olarak kabul edilmiştir.

Bununla birlikte mevcut döngünün dibini oluştururken kaybolduğunu ve Bitcoin'in birkaç ay boyunca bunun altında kaldığını biliyoruz.

CryptoYoddha'nın analizinin en önemli kısmı, önceki döngü ile fraktal benzerliktir. Önceki analistlerin aksine halving'den önce bile gerçekleşmesi beklenen yukarı yönlü ilk aşamanın, tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) çoktan geçeceğini iddia ediyor.

Kanalın medyan bölgesinde (gri) 72.000-74.000 dolar civarındaki alanı hedef olarak alıyor. Bundan sonra - önceki döngü ile benzerliğe dayanarak - bir düzeltme ve olası bir siyah kuğu beklenecektir. Analizindeki nihai Bitcoin fiyat zirvesi tahmini, yayınlanan grafiklerin dışında kalmaktadır.

Bununla birlikte, ikinci tahminde tartışılan seviyelere yaklaşacağını tahmin etmek mantıklıdır - 200.000 dolar alanının üzerinde.

Kaynak: BeInCrypto

Bu Döngü için En İyi 3 Bitcoin Fiyat Zirvesi Tahmini içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar