Anasayfa Bitcoin Bu Durum Madencilere Yaradı! Ücretler Son 6 Ayın Zirvesinde...

Bu Durum Madencilere Yaradı! Ücretler Son 6 Ayın Zirvesinde...

Bitcoin

Bitcoin ücretleri, son 6 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Ücretler gelire önemli ölçüde katkıda bulunduğu için madenciler bundan faydalanıyor.

Bu Durum Madencilere Yaradı! Ücretler Son 6 Ayın Zirvesinde...

Son zamanlarda Bitcoin (BTC) ücretleri, artan ağ aktivitesi nedeniyle önemli bir artış yaşadı. Genel ücretler artarken madenci ücretleri de yükseliş eğilimi gösterdi.

Bitcoin Ücretleri 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Tırmandı

Yakın tarihli bir IntoTheBlock gönderisine göre, Bitcoin ücretleri altı ayın zirvesine çıkarak 60 milyon doları aştı. Analize göre; Ordinals'a yönelik artan ilgiye atfedilen bu ücret artışı, yüzde 60'lık bir artışı temsil ediyor. Daha ayrıntılı incelemeler, Kasım ayı boyunca ücretlerde kayda değer bir artış olduğunu ve son 10 gün içinde en yüksek noktalarına ulaştığını ortaya koydu.

17 ve 18 Kasım'daki günlük ücretler 11 milyon doları aştı ancak son güncelleme itibariyle yaklaşık 3,6 milyon dolara düştü. Ücretlerdeki düşüşe rağmen hash oranı,  bu yılki en yüksek seviyelerinden birinde kaldı.

Bitcoin Ücretleri, Hash Oranını Artırıyor

CryoptoQuant'ta yakın zamanda yapılan Bitcoin hash oranı analizi, geçtiğimiz birkaç hafta içinde tutarlı bir artış eğilimi gösterdi. Bu artış, ağdaki işlem hacminin artmasına ve bu işlemleri işlemek için daha fazla hesaplama gücüne ihtiyaç duyulmasına bağlanabilir.

Grafik, hash oranının 19 Kasım'da 546 milyonu aşarak yılın zirvesine ulaştığını gösterdi. Fakat daha sonra 23 Kasım'da 331 milyar civarına düşmüştür. 

Bu Durum Madencilere Yaradı! Ücretler Son 6 Ayın Zirvesinde...

Bu yazı itibariyle hash oranı 540 milyarın üzerine çıkarak son 6 ayın en yüksek ikinci seviyesine ulaştı.

Bitcoin Madencilerine Daha Fazla Gelir Akışı

Dikkat çeken bir diğer gözlem de son birkaç hafta içinde Bitcoin madencilerinin ücretlerden elde ettiği gelirdeki artıştır.

Her ne kadar 8 Mayıs civarında gözlemlenen zirveye ulaşmamış olsa da tutarlılığı, bu eğilimi diğerlerinden ayırıyor. Grafik analizi, madencilerin ücretlerden elde ettiği gelirin bu ay içinde üç kez yüzde 20'yi aştığını ortaya koyuyor.

Bu Durum Madencilere Yaradı! Ücretler Son 6 Ayın Zirvesinde...

Bu yazı itibariyle, ücretlerden elde edilen gelir yaklaşık yüzde 8,5'e düşmüştür. Bu düşüşe rağmen, önceki üç ayda gözlemlenenden daha yüksek kalmıştır.

Bu durum, son aylarda ücretlerin madencilerin gelirlerine önemli bir katkı sağladığını göstermektedir.

BTC Trendi Gücünü Koruyor

Mevcut değerlendirme itibariyle Bitcoin günlük zaman dilimi,  BTC'nin 37.000 dolar fiyat aralığında sabit kaldığını gösteriyor.

Grafik, yüzde 1'in üzerinde bir artış görülen bir önceki seansın ardından yüzde 1'den daha az marjinal bir artış gösterdi. Hafta sona yaklaşırken de güçlü bir trend sergilemeye devam etti.

Kaynak: AMBCrypto

Bu Durum Madencilere Yaradı! Ücretler Son 6 Ayın Zirvesinde... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar