Anasayfa Altcoin Bu Gelişme Ethereum'a Olan İlgiyi Artırabilir! İşte Detaylar

Bu Gelişme Ethereum'a Olan İlgiyi Artırabilir! İşte Detaylar

Altcoin

Ethereum, Bitcoin'in rallisinin hakim olduğu bir pazarla karşı karşıya, fakat bu gelişme ETH'nin cazibesini ve faydasını artırabilir. İşte tüm detaylar...

Bu Gelişme Ethereum'a Olan İlgiyi Artırabilir! İşte Detaylar
  • Altcoinlere olan ilginin artmasıyla Ethereum (ETH), Bitcoin'in (BTC) son yükselişinin gerisinde kaldı.
  • Son Ethereum İyileştirme Önerileri (EIP) ve aktif geliştirici tartışmaları, Ethereum'un (ETH) ekosistemini geliştirmeye çalıştı.

Bitcoin (BTC) 30.000 dolar seviyesine yaklaşırken diğer birçok kripto para birimine de ilgide artış görüldü. Ancak yine de, genellikle Bitcoin'in altınının dijital gümüşü olarak görülen Ethereum (ETH), bu dönemde nispeten zayıf bir büyüme kaydetti.

Bununla birlikte Ethereum'un (ETH) performansı veya fiyat hareketi açısından eksikliği, Ethereum (ETH) ekosisteminde devam eden gelişmeleri yansıtmıyordu.

Yeni Teklifler

Dikkate değer bir gelişme, eş zamanlı olmayan para yatırma ve itfa akışlarını tanıtmayı amaçlayan, genellikle EIP olarak bilinen en son Ethereum İyileştirme Teklifidir. Bu teklif, mevcut ERC-4626 tokenize kasa standardının bir uzantısı olarak hizmet vermektedir. ERC-4626 standardı, stratejiler uygulayan ve token yatıranlara ödüller sağlayan akıllı sözleşme platformları olan getiri sağlayan kasalar için parametreler oluşturmaya odaklanmaktadır.

Bu Gelişme Ethereum'a Olan İlgiyi Artırabilir! İşte Detaylar

Özellikle EIP-7540, eş zamanlı olmayan para yatırma ve itfa akışlarını etkinleştirmeye, gerçek dünya varlıkları (RWA'lar), zincirler arası borç verme ve likit staking ile ilgilenen protokoller için süreçleri önemli ölçüde iyileştirmeye odaklanıyor. Aslında bu potansiyel iyileştirme, Centrifuge'de DeFi uzmanı Asad Khan ile yapılan bir röportajda vurgulandı.

Khan, EIP-7540'ın, varlık yatıran kullanıcılar ile karşılığında aldıkları tokenler arasında daha kesintisiz etkileşime olanak sağladığını ve daha kullanıcı dostu bir deneyim yarattığını açıkladı. Bu, özellikle farklı gerçek dünya varlıklarının daha verimli bir şekilde tokenize edilebildiği ve yönetilebildiği RWA'lar gibi alanlarla ilgilidir.

Ağdaki Gelişmeler Artmaya Devam Ediyor!

Ek olarak, Ethereum'un geliştirici topluluğu oldukça aktif kalarak ağın gelişimine olan bağlılığını gösterdi. 19 Ekim 2023'teki 120. toplantılarında Ethereum (ETH) geliştiricileri, Ethereum'un çekirdek fikir birliği katmanındaki (CL) değişiklikler de dahil olmak üzere hayati güncellemeleri tartıştı. Bu, Ethereum'un temel işlevselliğini geliştirmek, güvenilirliğini ve performansını sağlamak için sürekli çaba sarf edildiğini göstermektedir.

Bu toplantıda ele alınan belirli bir sorun, veri blobu senkronizasyonuyla ilgiliydi. Veri blobu senkronizasyonu, bilgi bloklarının Ethereum (ETH) ağı boyunca verimli bir şekilde yayılmasını içerir. Bu senkronizasyon, tüm katılımcıların aynı verilere tutarlı erişime sahip olmasını sağlamak için çok önemlidir. Toplantıdaki geliştiriciler, veri blobu senkronizasyonunun blok gecikmesi üzerindeki etkisini inceledi.

Bağlam açısından, Ethereum Blok gecikmesi, yeni bir işlem bloğunun ağdaki düğümler (nodes) tarafından alınması ve işlenmesi için geçen süreyi ifade eder. Ethereum blok zincirinin verimliliğini ve yanıt verebilirliğini arttırdığı için blok gecikmesinin daha düşük olması arzu edilir.

Ethereum (ETH) bu gelişmelere ve iyileştirmelere maruz kaldıkça, Ethereum (ETH) fiyatı üzerindeki potansiyel etkisi hakkında sorular devam ediyor. Ethereum'un (ETH) fiyatı hem bu teknik gelişmelerden hem de daha geniş piyasa duyarlılığından etkilenebilir.

Bu Gelişme Ethereum'a Olan İlgiyi Artırabilir! İşte Detaylar

Aynı zamanda ağ büyümesi düşüş işaretleri gösterdi; bu da EthereumUn (ETH) gelecekte büyümeye devam etmek için yeni kullanıcılar arasındaki ilgiyi yeniden canlandırması gerekebileceğini gösteriyor.

Kaynak: AMBCrypto

Bu Gelişme Ethereum'a Olan İlgiyi Artırabilir! İşte Detaylar içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar