Anasayfa Sektörel Bu Güne Kadar Gerçekleşen En Büyük 5 Airdrop

Bu Güne Kadar Gerçekleşen En Büyük 5 Airdrop

Sektörel

Bu zamana kadar gerçekleşen en büyük 5 airdrop hangileri olabilir? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm detaylarıyla Koinbox'ta...

Bu Güne Kadar Gerçekleşen En Büyük 5 Airdrop

Airdrop Nedir? Airdrop'lar, blockchain tabanlı projeler tarafından mevcut kripto para birimi sahiplerine veya yeni kullanıcılara ücretsiz token dağıtmak için kullanılan bir pazarlama stratejisidir.

Airdrop'lar genellikle yeni bir proje hakkında farkındalık yaratmak, heyecan yaratmak ve yeni kullanıcılar çekmek için kullanılır.

Airdrop'lar Nasıl Çalışır?

Bu Güne Kadar Gerçekleşen En Büyük 5 Airdrop

Airdrop'lar tipik olarak, belirli bir miktarda belirli bir token tutmak veya sosyal medyada bir projeyi takip etmek gibi belirli kriterleri karşılayan tüm kripto para birimi adreslerinin anlık görüntüsünü alarak çalışır. Proje daha sonra ücretsiz tokeni anlık görüntüye dahil edilen adreslere dağıtır.

Tarihteki En Büyük 5 Airdrop

Bu Güne Kadar Gerçekleşen En Büyük 5 Airdrop

  1. Decred (DCR): 2016 yılında Decred (DCR), kayıt olan kullanıcılara 258.93958076 Decred (DCR) token dağıtarak tarihteki en büyük airdroplardan birini gerçekleştirdi. En yüksek airdrop değeri 32.500 dolardı.
  2. Ontology (ONT): 2018 yılında Ontology (ONT), cüzdanlarında Neo (NEO) bulunan kullanıcılara bir airdrop gerçekleştirdi. Dağıtılan 20 milyon Ontology (ONT), toplam 86 milyon dolarlık bir değeri temsil ediyor.
  3. Minereum (MNE): Minereum'un Ocak 2016'daki airdrop, ilk airdrop avcılarını, 32.000 MNE yani 440.000$'lık şaşırtıcı bir değerle zirveye ulaştığını gördükleri için şüpheye düşürdü.
  4. Spark (FLR): 2021'de Spark (FLR), cüzdanlarında XRP bulunan kullanıcılara bir airdrop gerçekleştirdi. Airdrop 45 milyar iken, FLR'nin fiyatı o zamanlar 3 dolardı, bu da yaklaşık 135.000.000.000 dolara eşitti diyebiliriz.
  5. Stellar (XLM): Haziran 2017'de Stellar (XLM), Bitcoin (BTC) başına kabaca 1000$ değerinde Stellar (XLM) token veya toplam token arzının %19'unu dağıttı. Stellar (XLM), Kasım 2018'de 125.000.000$ değerinde Stellar (XLM) tokenini airdrop'la dağıtmıştı.

Airdrop'lara Katılmak Güvenli mi?

Bu Güne Kadar Gerçekleşen En Büyük 5 Airdrop

Airdrop'lara katılmak genellikle güvenlidir, ancak akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. İlk olarak, airdrop meşru olduğundan emin olun. Airdrop olduğunu iddia eden, ancak aslında sadece kripto para biriminizi çalmaya çalışan bir dizi dolandırıcılık var.

İkinci olarak, airdrop hüküm ve koşullarını anladığınızdan emin olun. Bazı airdroplar, hak kazanmak için belirli bir miktarda belirli bir token sahip olmanızı veya belirli görevleri tamamlamanızı gerektirir.

Sonuç

Airdrop'lar, ücretsiz kripto para birimi almanın harika bir yoludur. Ancak, herhangi bir airdrop katılmadan önce araştırmanızı yapmanız önemlidir. Bu makaledeki ipuçlarını izleyerek, güvenli ve yasal airdrop'lara katıldığınızdan emin olmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Kaynak: NullTX

Bu Güne Kadar Gerçekleşen En Büyük 5 Airdrop içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar