Dikkat Çekenler

Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 koin: BTC, ETH, DOT, AAVE ve SNX

Bazı altcoinler tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselirken Bitcoin 34.000 doların üzerinde hareket kazanamıyor. Bitcoin fiyatı yan yönde ilerledikçe tüccarlar BTC düzeltmesinin bitip bitmediğini ölçmek için kurumsal yatırımcıların yeni alım yapıp yapmadığına dikkat etmeye devam ediyor.

Yakın zamanda MicroStrategy’nin ortalama olarak 31.808 dolardan 314 Bitcoin satın alması hafif bir duyarlılık artırıcı etmendir, ancak alıcılar devreye girmez ve alımlarını daha yüksek seviyelerde sürdürmezse bu Bitcoin’in düşüşünü durdurmak için yeterli olmayabilir.

QCP Capital tarafından yapılan yakın tarihli bir analiz, Asya ve ABD ticaret aralıklarını 12 saatlik bir aralığa böldü ve 2020 Mart ayından bu yana kurumsal yatırımcılardan gelen sürekli satın alma nedeniyle Bitcoin fiyatının ABD saatlerinde yükseldiği tespit edildi. Bununla birlikte, ABD’den gelen bu satın alma hareketi Bitcoin’in yaklaşık 2 hafta önce zirveye çıkmasından bu yana ilk kez tükenme belirtilerini göstermeye başladı.

Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 koin: BTC, ETH, DOT, AAVE ve SNX 7

Kurumsal yatırımcı girişine göz kulak olmak iyi bir strateji olsa da perakende tarafında da neler olup bittiğini izlemek de çok önemli olacaktır. Geçtiğimiz birkaç ayda, perakende yatırımcı hacmi toparlandı ve bu, dünya çapındaki hisse senedi piyasalarının hareketlerini de destekliyor.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini geri kazanmak için mücadele ediyor olabilir, ancak bu süre zarfında birkaç altcoin yeni zirvelere yükseldi. Bu, perakende tüccarlarının şu anda altcoinlere odaklandığını gösteriyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde trend olabilecek 5 kripto paraya bakalım:

Bitcoin

Bitcoin 50 günlük basit hareketli ortalamada (28.632 dolar) destek bulsa da şu anda 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (33.775 dolar) yakınında büyük bir dirençle karşı karşıya. 20 günlük EMA’nın üzerine çıkamamak her rallide düşüşlerde alımdan daha çok satış olduğunu gösterdiği için olumsuz bir işarettir.

Bitcoin’in 20 günlük EMA’sı düşmeye başladı ve göreli güç endeksi (RSI) 50 seviyesinin altında, bu da ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. 23 Ocak ve bugünkü mum çubuğu formasyonu, boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu göstermektedir.

Bitcoin
Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 koin: BTC, ETH, DOT, AAVE ve SNX 8

Bitcoin’in belirsizliği olumsuz yönde sonuçlanırsa ayılar güç kazanacaktır ve böylece ayılar BTC / USD kurunu 50 günlük SMA’nın altına çekmeye çalışacaktır. Bu hareket başarılı olurlarsa Bitcoin 25.897,42 dolarda bulunan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinde ve ardından 22.106.73 dolarda bulunan %61.8 geri çekilme seviyesinde doğru daha derin bir düzeltme yapabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  5 Mart 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Aksine, eğer boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa BTC düşüş trendi çizgisine doğru yükselebilir ve burada tekrardan sert bir dirençle karşılaşma olasılığı vardır. Fiyat bu seviyeden düşer ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse ayıların rallilerde satış yaptığı kanıtlanacaktır. Ancak boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa düzeltme aşaması bitmiş demektir.

Düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kapanış olursa Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.959,63 doları yeniden test etme girişiminde bulunabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma BTC’nin 50.000 dolara yükselmesine neden olabilir.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve 4 saatlik grafikteki negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün konumda olduğunu gösteriyor. Bitcoin fiyat hareketi yeni bir düşüşte tamamlanacak düşüş trendi yanlısı bir üçgen modeline doğru ilerliyor. Bu üçgen modelini hedefi 18.940.37 dolardır.

Bu varsayımın aksine, eğer boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarabilirse BTC düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken kritik bir dirençtir, bu seviyenin üzerinde bir kırılma düşüş trendini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda ayılar yanlış tarafta kalabilir ve bu da fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru çıkarabilecek bir short squeeze ile sonuçlanabilir.

Ethereum

Ethereum (ETH) 1.300 dolarlık genel direncin üzerine çıktı ve boğalar yukarı hareketi sürdürmeye çalışıyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 61’in üzerindeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH) Neden Artıyor?
Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 koin: BTC, ETH, DOT, AAVE ve SNX 9

Fiyat 1.300 doların üzerinde kalırsa ETH / USD kuru tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.477.300 doları test edebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış olursa ETH 1.675 dolarlık hedefine doğru hareket yapabilir. Öte yandan ETH fiyatı genel direnç seviyesinden düşerse ETH 20 günlük EMA’ya (1.166 dolar) geri çekilebilir. Bu destekten gelecek bir toparlanma yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır.

Bununla birlikte bir sonraki değer kaybında fiyat yükseliş trendi çizgisinin altına gerilerse trendde olası bir değişik olduğunu gösterecektir. Aşağı yönde bir sonraki destek 50 günlük SMA’dadır (882 dolar).

Ayılar şu anda 1.350 dolarlık genel direnci savunmaya çalışıyor. Fiyat mevcut seviyelerden düşerse ETH hareketli ortalamalarda destek bulabilir. Bu seviyeden bir sıçrama gelirse boğaların her küçük düşüşte alım yaptığı kanıtlacak ve bu da fiyatın 1.350 dolarlık direncinde bir kırılma ile sonuçlanacaktır. Bu varsayımın aksine, eğer ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse ETH yükseliş trendi çizgisinin altına düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ETH duyarlılığında bir değişikliğe işaret edeceğinden daha keskin bir düzeltme gelebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İşlem Hızı En İyi 10 Kripto Para Birimi

Polkadot

Polkadot (DOT) şu anda, 19.40 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden 14.7259 dolara düşüşün %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesi arasında sınırlı bir alanda işlem görüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın konsolidasyon devam ederse bu tüccarların kâr elde etmek için acele etmediklerini gösterir. Bu DOT için çok olumlu bir işarettir.

Ayılar şu anda genel direnci 19,40 doları savunuyor. Bu, DOT / USD kuru ticaret aralığı içindeki süresini birkaç gün daha uzatabilir. Bununla birlikte, yükselen 20 günlük EMA (14.11 dolar) ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 19,40 doların üzerine çıkarabilirse yükselişin bir sonraki ayağı başlayabilir. Yukarı yöndeki ilk hedef 24 dolar ve ardından 30 dolardır.

polkadot-dot
Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 koin: BTC, ETH, DOT, AAVE ve SNX 10

Bu olumlu görüşün aksine DOT kuru düşer ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse altcoin düşüş trendine girebilir. Böyle bir harekette DOT 11.8383 dolarda bulunan %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru keskin bir şekilde düşebilir.

DOT son zamanlarda genel direnç seviyesinden geri adım attı ve bu da ayıların kavga etmeden pes etmeye isteksiz olduğunu gösteriyor. 4 saatlik grafikte düzleşen 20-EMA ve orta seviyenin yakınındaki RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Ayılar altcoini 50-SMA’nın altına çekerse 16 dolar ve ardından 14.7259 dolara doğru bir düşüş mümkündür. Boğalar muhtemelen bu düşüşü satın alacaktır ve fiyatı ticaret aralığı içinde tutmaya çalışacaktır. DOT’da bir sonraki trend hareketi fiyatın ya 19,40 doların üzerine çıkması ya da 14,7259 doların altına düşmesi ile başlayabilir.

Aave

AAVE güçlü bir yükseliş trendinde işlem görüyor ve son birkaç gündür yeni zirvelere ulaşıyor, bu da yatırımcıların her yüksek seviyede alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Yükseliş trendinde, boğalar 20 günlük EMA’daki düşüşleri satın aldı. Yükseliş trendinin şu anki ayağının 263.23 dolar ve ardından 294.229 dolar olarak 2 adet hedefi var. Bugünün mum çubuğundaki mum ayıların 250 dolarlık psikolojik direncin yakınında ralliyi durdurmaya çalıştıklarını gösteriyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Büyük yatırımcılar neden bu fiyatlardan Bitcoin alımı yapıyor?
Aave
Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 koin: BTC, ETH, DOT, AAVE ve SNX 11

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse, ilk destek 200 dolarda ve ardından 20 günlük EMA’dadır (166 dolardır). Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların kontrolde olduğunu gösteriyor.

AAVE’nin ilk zayıflık işareti bir sorun olarak düşünülebilir, böyle bir harekete örnek altcoini 20 günlük EMA’nın altında kapanması olacaktır. Böyle bir harekette arzın dip seviye alıcılardan gelen talebi geçtiğini ve bununda bir trend değişikliğinin işareti olabileceğini gösterecektir.

4 saatlik grafik, fiyatın yükselen bir kanal içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Fiyat mevcut seviyelerden düşerse yükselen kanalın destek seviyesine gerileyebilir, muhtemel bu seviyede alıcılar devreye girecektir. Yükselen kanalın destek seviyesinin altında bir kırılma olursa AAVE fiyatı 20-EMA’ya düşebilir. Bu destekten güçlü bir toparlanma gelirse boğaların dip seviyelerde birikim yapmaya devam ettiğini kanıtlanacaktır. Ancak, hareketli ortalamaların altında bir kırılma olursa altcoin daha derin bir düzeltme yapabilir.

Synthetix

Son dakika! Synthetix (SNX) rallisinin sırrı açıklandı!
Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 koin: BTC, ETH, DOT, AAVE ve SNX 12

Synthetix (SNX), 21 Ocak’ta keskin bir düzeltmeye tanık oldu, ancak fiyat hızla toparlandı ve şu anda yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. 22 Ocak’ta 10.744 dolarda bulunan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin yakınında gelen agresif satın alım SNX talebinin daha düşük seviyelerde orataya çıktığını gösteriyor.

Her 2 hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI orta seviyeden sıçrama yaptı, bu da en az direnç seviyesinin yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 17.150 doların üzerine çıkarabilirse yükseliş hareketinin bir sonraki ayağı başlayabilir.

Yukarı yönde bir sonraki hedef 20 dolar ve ardından 24.083 dolardır. Bununla birlikte, fiyat 17.150 doların altına düşerse SNX / USD kuru 20 günlük EMA’ya (13.68 dolar) düşebilir.

4 saatlik grafik, ayıların 17 dolarlık genel direnci savunmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat mevcut seviyelerden düşerse altcoin hareketli ortalamalarına ve ardından 14 dolara düşebilir. 14 ila 17 dolar arasında bir konsolidasyon olumlu bir işaret olacaktır ve bu SNX’in 17,15 doların üzerine çıkma olasılığını artıracaktır. Bu varsayımın aksine fiyat 14 doların altına gerilerse düzeltme hareketi 11.263 dolara kadar devam edebilir. Böyle bir hareket, yükseliş hareketinin zayıfladığını gösterecektir. 11.262 doların altında bir kırılma olursa fiyat 9.232 dolarda bulunan %61.8 Fibonacci seviyesine ve ardından 7.880 dolara geri çekebilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu