Altcoin Haberleri

Bu hafta en çok para kazandıran 5 altcoin…

XRP ve Stellar’dan Cardano’ya kadar altcoinler bu hafta keskin bir şekilde yükseldi. Kripto para tüccarları yeni bir alt sezonunun başlayıp başlamadığını merak etmeye başladı. Bitcoin (BTC) kısa süre önce yeni bir yükseliş hareketi ile 19.000 doların üzerine çıktı, ancak tüccarlar 24 Kasım’da hala altcoinlerle ilgileniyor.

Birçok kripto para tüccarı çoğu altcoinde son 3 yıl içinde görülmeyen seviyelerin bugün görüldüğünden dolayı alt sezonunun başladığını iddia ediyor. İşte bu hafta en çok para kazandıran 5 altcoin:

Ripple (XRP)

Ripple

Ripple (XRP) %110’dan daha fazla yükseliş ile haftalık olarak en çok para kazandıran altcoinlerin başında geliyor. Buna ek olarak Ripple’da sosyal medyada ilgi topluyor. Bugün XRP/USD kuru, Coinbase’in büyük bir teknik kesinti yaşamasıyla birlikte başlayan %30’luk flaş düşüşten önce 0,92 dolara kadar çıktı. XRP şu anda 0,68 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, XRP 3 dolarlık en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak %80’den daha fazla geridedir. Karşılaştırıldığında, Bitcoin (BTC) Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden şu anda sadece %3 geridedir.

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) Fiyat

XRP’nin yükselişi ile Stellar (XLM) 0.18 doların üzerine çıkarak haftalık olarak %90’ın üzerinde değer kazandı. Böylece XLM haftalık olarak en fazla getiriye sahip 2. kripto para oldu. Boğa piyasalarında XRP’yi takip etme eğiliminde olan XLM için bu yükseliş klasik bir harekettir. XLM en son Kasım 2018’de görülen fiyat seviyesine bugün geri döndü. XLM’de tüm zamanların en yüksek seviyesi ise 0,60 doların biraz üzerindedir.

Cardano (ADA)

Cardano ADA fiyat analizi

Bu hafta en çok para kazandıran 3. altcoin ise Cardano (ADA) oldu. Çoğu geçtiğimiz Çarşamba günkü altcoin yükselişi ile ADA haftalık olarak %50 değer kazandı. Şu anda 5 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile Cardano, 0.16 doların üzerine çıkarak en büyük 8. kripto para oldu.

Bununla birlikte ADA 1 doların üzerinde ki tüm zamanların en yüksek seviyesinden oldukça geride ve ADA fiyatının 1 doların üzerine çıkması için önünde bir sürü direnç seviyesi var.

IOTA (MIOTA)

En fazla haftalık getiri sağlayan 4. altcoin IOTA (MIOTA) oldu. IOTA yatırımcılarına haftalık olarak %50’nin biraz altında kazanç sağladı. IOTA şu anda kripto para listesinde 26. sırada yer alıyor. Fiyat bu hafta 0.36 dolara kadar çıktı ancak altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.50 dolardan çok fazla geride.

DASH (DASH)

 

Dash (DASH) Nedir? Nasıl alınır?

Altcoin tüccarları arasında en çok sevilen kripto paralardan biri olan Dash (DASH) bu hafta en çok değer kazanana 5. kripto para oldu. DASH/USD kuru son 7 günde yaklaşık %40 değer kazandı.  Son yükseliş sırasında 115 dolardan işlem gören Dash hala 1.500 dolarlık en yüksek fiyatının çok uzağında.

Popüler analist Scott Melker:

Bitcoin hakimiyeti. Merak ediyorsanız, alt sezonu böyle görünüyor. Dikkat ederseniz Bitcoin hakimiyeti bu hafta yukarı doğru kırılmadı. Bu hareket 2017’yi oldukça anımsatıyor. Altcoinlerin yükselmesi için kısa bir aralık var. Daha sonra Bitcoin’e geri döneceğiz ve bu böyle devam edecek.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu