Analizler

Bu hafta takip etmeniz gereken 5 kripto para birimi – BTC, LINK, UNI, XTZ, ATOM

Bitcoin’in konsolidasyon dönemine girmesi bazı altcoinlerin işine geliyor gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı henüz 40.000 dolara tekrardan çıkamadı. Bitcoin yükseliş trendinin hızlı bir şekilde yeniden başlamasını bekleyen tüccarlar son geri çekilmeye hazırlıksız yakalanmış olabilir.

Grayscale Investments, geçtiğimiz birkaç ay içinde en büyük Bitcoin alıcılardan biri oldu ama 15 Ocak’ta Osprey Funds borsa dışı piyasada OBTC borsa kodu ile Grayscale’e rakip oldu. Ayrıca Osprey Funds, Grayscale ile karşılaştırıldığında rekabetçi bir yönetim ücreti yapısı sunuyor. Bu, kripto para piyasaları için olumlu bir işarettir. Her iki firma da kurumsal yatırımcıları çekerse, satın alma ilgisi tekrardan yükselişe geçebilir ve böylece Bitcoin tekrardan yeni zirve seviyelere doğru yol almaya başlayabilir. Bitcoin şu anda sıkışık b ir aralıkta işlem görürken bazı altcoinler ise yükseliş yaşadı. Önümüzdeki birkaç gün içinde boğalar tarafından tercih edilebilecek ilk 5 kripto paraya bakalım.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin şu anda bir yükseliş trendinde konsolide oluyor. Son birkaç günün fiyat hareketi, genellikle bir devam modeli olarak hareket eden simetrik bir üçgen oluşturdu. Bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların düşüşleri 20 günlük üstel hareketli ortalamada (34.241 dolar) satın aldığını gösteriyor.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirse, yükseliş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir. Böyle bir harekette ilk hedef seviyesi 41.959.63 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesi olabilir, ancak boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarabilirse BTC / USD kuru 50.000 dolara doğru yükselebilir.

Bitcoin

Bu varsayımın aksine, toparlanma daha yüksek seviyelerde alıcı bulamazsa ayılar fiyatı üçgenin altına düşürmeye çalışabilir. Başarılı olurlarsa BTC 29.688.10 dolara düşebilir. Bu seviye alıcıları çekebilir, ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkaramazsa, aşağı yöndeki düzeltme 50 günlük basit hareketli ortalamaya (26.581 dolar) kadar ilerleyebilir.

4 saatlik grafik, boğaların simetrik üçgenin destek çizgisine düşüşleri satın aldığını, ancak aşağı doğru eğimli hareketli ortalamalarda dirençle karşılaşabileceklerini gösteriyor. Fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, ayılar fiyatı üçgenin altına çekmeye çalışacaktır. Başarılı olurlarsa, daha keskin bir düzeltme gelebilir.

Yukarıdakinin aksine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarabilirse fiyat çift simetrik üçgenin direnç çizgisine yükselebilir. Bu direncin kırılması yükseliş trendini başlatabilir. Bununla birlikte fiyat üçgenin direnç çizgisinden dönerse BTC birkaç gün daha üçgenin içinde işlem yapabilir.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) 15 Ocak’ta 20.1111 dolarlık direncin üzerine çıktı ve bunu 16 Ocak’ta bir başka yükseliş takip ederek 22.96 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Ancak 16 Ocak mum çubuğundaki uzun mum daha yüksek seviyelerde kâr alıp çıkma olduğuna işaret ediyor.

Fiyat bugün 20.1111 dolarlık kırılma seviyesinden geri döndü ve bu da boğaların bu seviyeyi desteklemek için çaba sarf ettiğini gösteriyor. Boğalar fiyatı 23 doların üzerine çıkarabilirse, LINK / USD kuru 27 dolara ve ardından 30 dolara yükselebilir. Yükselen 20 günlük EMA (16,25 dolar) ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, boğaların hala kontrol altında olduğunu gösteriyor.

Analistler LINK/TRY hakkında ne diyor? LINK artar mı?

Yukarıdaki boğa varsayımının aksine fiyat düşüş geçer ve 20.1111 doların altına düşerse bir sonraki durak muhtemelen 17.7777 dolar olacaktır. Bu seviye önemli bir destektir ve 17.77 dolar kırılırsa LINK trendi tersine dönecektir. 4 saatlik grafik, 20.1111 doların üzerindeki kırılmanın RSI’ı aşırı alım bölgesinin derinliklerine ittiğini ve bu durumun kısa vadeli tüccarlar arasında kâr alıp çıkma hareketini tetiklediğini gösteriyor.

Böyle bir düşüşte yine de boğalar agresif bir şekilde 20-EMA’da satın alım yapabilir. Boğalar fiyatı 21.5709 doların üzerinde tutabilirse LINK 22.96 doları yeniden test edebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma olursa altcoinin yükseliş trendini devam edebilir. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu yükseliş görünümü, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altında tutarsa ​​geçersiz hale gelecektir. Böyle bir harekette fiyat 17.7777 dolara çekebilir ve bu da LINK fiyat hareketinin zayıfladığını gösterir.

Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI) şu anda yükseliş trendinde ancak 16 Ocak’taki uzun mum ve bugünün uzun mumundan da görüldüğü gibi UNI 9 doların üzerinde büyük bir satış baskısı yaşıyor. Boğalar UNI’den vazgeçmezse fiyat hareketi tüccarların son ralliden sonra tekrar çıkış yapmadığını ve düşük seviyelerden alım yaptığını kanıtlayacak.

Yükselen 20 günlük EMA (6.15 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. UNI / USD kuru 7.4725 dolarda %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde kalırsa boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır.

Uniswap-UNI

UNI fiyatı 9.3776 doların üzerine çıkarsa altcoinin rallisi ilk olarak 12.4597 dolara ve ardından 15 dolara çıkabilir. Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 7,4725 doların altına çekerse UNI 20 günlük EMA’ya düşebilir. Genellikle derin bir düzeltme, fiyat hareketinin zayıfladığını ve bunun birkaç günlük menzile bağlı eylemle sonuçlanabileceğini gösterir.

4 saatlik grafik, UNI fiyatının son ani yükselişin ardından şu anda konsolide olduğunu gösteriyor. Boğalar düşüşü 8 dolarlık destekte satın alıyor ve ayılar 9 doların üzerinde satış yapıyor. Boğalar fiyatı 9 ila 9,3776 dolarlık genel direncin üzerine çıkarabilirse, yükseliş hareketi devam edebilir. Öte yandan, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, düşüş 50-SMA’ya kadar uzayabilir.

Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ), geçtiğimiz birkaç hafta boyunca 2,85 ila 1,85 dolar arasında işlem görüyordu. Boğalar şu anda fiyatı bu aralığın üzerine çıkarmaya ve yeni bir yükseliş trendi başlatmaya çalışıyor.

Bununla birlikte, 16 Ocak mum çubuğundaki uzun mum, boğaların fiyatı bu aralığın üzerinde tutmakta zorlandığını gösteriyor. Günümüzde ise grafiklerde görülen uzun fitil ve kuyruk, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlık olduğunu gösteriyor.

Boğalar XTZ fiyatını 2,85 doların üzerinde tutabilirse, yeni bir yükseliş trendi başlayabilir. Yükselen 20 günlük EMA (2.48 dolar) ve 66’nın üzerindeki RSI, en yakın direnç seviyesinin yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Tezos (XTZ) fiyat

Yukarı yönde ilk hedef 3.90 dolar ve ardından 4.4936 dolardadır. Bu yükseliş görünümü, XTZ / USD kuru 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacaktır. 4 saatlik grafik, boğaların fiyatı 2.85 doların üzerine çıkardığını, ancak güç toplayamadıklarını ve yeni bir düzeltmenin gelebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, boğalar 20-EMA’ya olan düşüşü agresif bir şekilde satın aldı ve şimdi fiyatı 3.1838 doların üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, yükseliş trendi devam edebilir.

Yukarıdakinin aksine, fiyat mevcut seviyelerden, genel dirençten düşerse veya 20-EMA’nın altına düşerse XTZ 50-SMA’yı doğru düzeltme yapabilir. Bu desteğin altında bir kırılma, XTZ’nin 2,85 doların üzerine çıktığı son yükseliş hareketinin bir boğa tuzağı olduğu kanıtlanacaktır.

Cosmos (ATOM)

Cosmos (ATOM) 16 Ocak’ta 8.877 dolarlık ana direncinin üzerine çıktı ve 9.60 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviye rekoruna ulaştı. Fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında, bu boğaların kontrolde olduğunu bir işaretidir.

Bununla birlikte ayılar fiyatı tekrardan 8.877 doların altına geri çekti. Ayılar fiyatı 7.093 dolarda bulunan %61.8 Fibonacci geri çekme seviyesinin altına çekerse yükseliş hareketi zayıflayabilir. Bunan tam tersine, boğalar bölgeyi 8.05 dolar ve 7.572 dolar arasında bölgeyi savunurlarsa ATOM’a duyulan talebin daha düşük seviyelerde güçlü olduğunu ortaya çıkacaktır. Fiyat bu destek bölgesinden çıkarsa, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. 9.60 doların üzerinde bir kırılma ATOM / USD kurunu ilk olarak 12.10 dolara ve ardından 13.974 dolara itebilir.

Cosmos-(ATOM)

ATOM grafiklerinde her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların avantajlı konumda olduğunu gösteriyor. ATOM kısa süre önce 20-EMA’dan sıçradı ve boğalar şimdi fiyatı 8.877 dolarlık genel direncinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı olurlarsa, altcoin 9.60 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. Tersine, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse ATOM fiyat hareketinin zayıfladığı kanıtlanacak ve böylece ATOM 7,50 dolara ve ardından 50-SMA’ya düşecektir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu