Kripto Para Haberleri

Bu Haftanın En Önemli Kripto Para Haberleri

BNY Mellon ve Coinbase’den Çin’e kadar Haziran ayının ilk haftasından en iyi kripto para birimi ve merkezi olmayan finans (DeFi) haberlerinin özeti:

BNY Mellon, Kripto Para Saklama Hizmeti Başlatacak

Bu haftanın başlarında, Ireland’s Business Post, ABD merkezli bir saklama ve varlık yönetimi şirketi olan BNY Mellon’un ülkede kripto para hizmetleri başlatmayı hedeflediğini bildirdi. Planlanan Dijital İnovasyon Merkezi Dublin’de yer alacak. Bankanın kripto para birimlerinin geleceği üzerine bahis yapmak olarak tanımladığı bir hareketle kripto para saklama hizmetleri yapacak. Şirket, İrlanda Merkez Bankası düzenlemeleri kapsamında dijital varlıklarla işlem yapmak isteyen müşterilerine yardımcı olacak.

İrlanda Merkez Bankası kripto varlıkların sahipliği ile ilgili endişelerini daha önce dile getirdi. Pazartesi günü Bloomberg röportajında ​​konuşan üst düzey bir İrlanda Merkez Bankası yöneticisi olan Derville Rowland, yatırımcıları kripto para alanındaki yatırımlarını kaybetme riskleri konusunda uyardı.

Ayrıca Rowland, İrlandanın şu anda dijital para birimlerini spekülatif ve düzenlenmemiş yatırımlar olarak sınıflandırmaya devam ettiğini söyledi. Buna ek olarak Derville Rowland yakında, Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi yatırım yönetimi komitesinin başkanı olacak ve bu güçlü düşüncelerle, Avrupa’daki kriptonun kaderi pamuk ipliğine bağlı gibi duruyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ran Neuner: Ripple, Bitcoin'e göre çok daha hızlı!

kripto

Coinbase Card Artık Apple Pay ve Google Pay’de Kullanılabiliyor

Coinbase Card kullanıcıları artık kripto para birimleri ile Apple Pay ve Google Pay üzerinden işlem yapabilir. Coinbase, kripto para kullanıcılarının ödemelerini daha kolay hale getirecek bir hareketle Salı günü yayınlanan bir blog yazısı aracılığıyla bu haberi doğruladı.

ABD’deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase ayrıca bu hizmeti kullanacak kişilerin harcadığı paranın %4’ünü kripto ödülü olarak geri vermeyi planlıyor. Ödül programı ABD merkezli kullanıcılarla sınırlı olacak ancak Coinbase’in bu programı ilerleyen zamanlarda diğer bölgelere de genişleyecek.

Borsa, Bitcoin’in işlemlerde kullanımını kolaylaştırmak için 2019’da Birleşik Krallık’ta Visa banka kartını piyasaya sürdü. Hizmet, o zamandan beri geçen yıl Ekim ayından bu yana kullanıcıların bekleme listesine katıldığı ABD de dahil olmak üzere diğer birçok ülkeye yayıldı. Google Pay ve Apple Pay entegrasyonu ise hem mobil hem de kripto para sektörlerinde önemli gelişmelerin yaşandığı bir zamanda geliyor.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

Standard Chartered, Avrupa’da Kripto Para Borsası Yapacak

Standard Chartered’ın kripto para birimlerini benimseme yönündeki hareketini gösteren bir çabayla, banka Çarşamba günü kripto para komisyonculuğu ve takas hizmetlerini (kripto para borsa) başlatmaya hazırlandığını duyurdu. Planlanan lansman, özellikle Avrupa’daki kurumsal müşterilerinin Bitcoin ve diğer dijital varlıklarla katılım sağlamalarına neden olacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Japon Zaif'in kimler tarafından hacklendiği ortaya çıkarılacak

Bankanın inovasyon kolu (SC Ventures), yeni ürün için Hong Kong merkezli bir kripto firması olan OSL ile iş birliği yapacak. Hong Kong’lu borsa şirketi OSL, BC Tech Group’un bir yan kuruluşudur. Standard Chartered’dan gelen bu duyuru başka bir banka olan HSBC’nin kısa süre önce müşterilerine kripto hizmetleri sunmayacağı konusundaki ısrarını takip ediyor. Standard Chartered’ın rakibi HSBC müşterilerini MicroStrategy gibi kripto paralara yatırım yapan firmalarla doğrudan temastan alıkoymak için önlemler aldı.

SC Ventures’tan Alex Manson, firmanın kripto paraların ilerleyen zamanlarda son derece alakalı kalacağına ve burada kalacaklarına olan inancını açıkladı. SC Ventures başkanı, yeni ürünün büyük yatırımcılar için güvenilir bir yatırım alanı yaratacağını da ortaya koydu.

Tayland’ın SEC’i Ülkenin DeFi Sektörünü Düzenlemeye Çalışıyor

Tayland finans ve menkul kıymetler denetçisi 1 Haziran’da, dijital varlıkların ihracıyla ilgili tüm merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin kurum tarafından lisanslanması gerektiğini duyurdu. Asya ülkesinde DeFi ile ilgili ilk resmi iletişimi belgelemek isteyen Tayland SEC’i dijital token çıkaran firmaların bilgilerini açıklamalarını ve faaliyetleri için yalnızca lisanslı portalları kullanmaları gerektiğini söyledi.

Finansal gözlemciden gelen bu duyuru bir DeFi projesi olan TukTuk’un lansmanından kısa bir süre sonra geldi. TukTuk’un tokeni TUK saatler içinde yüzlerce dolara yükseldi, ancak rapor edilen bir pompalama ve boşaltma planından sonra 1 doların altına düştü. Tayland SEC’i ayrıca, DeFi projelerine yatırım yapmak isteyenlere, yatırım yapmadan önce projelerin teknik ve güvenlik özellikleri hakkında kapsamlı araştırma yapmaları gerektiği konusunda uyardı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin SV'de yeni bölünme yaşandı!

kriptolar

Çin Büyük Bir CBDC Denemesi Yapacak

Çin, yaklaşmakta olan Dragon Boat Festivali sırasında Dijital Yuan CBDC’sini Pekin sakinleriyle deneme planları olduğunu ortaya koydu. Planlanan piyango etkinliğinde dijital para biriminin 40 milyon birimi dağıtılacak. Yaklaşık 6.2 milyon dolara eşdeğer olan bu miktar, her biri 200 Dijital Yuan içeren kırmızı zarflar içinde 200.000 şanslı Pekin sakinine dağıtılacak.

Tüm istekli katılımcılar, 7 Haziran’a kadar adı geçen iki bankacılık uygulamasından biri aracılığıyla adlarını ve kimlik numaralarını kullanarak kayıt yaptıracaklar. Kazananlar daha sonra 11 Haziran’da açıklanacak ve hediye edilen CBDC’lerini 20 Haziran’a kadar şehirdeki belirli satıcılarda harcayabilecekler.

Çin’in CBDC’si Dijital Yuan, 2014’ten beri geliştiriliyor ve Çin Halk Bankası (PBoC) şu anda testlerinin kapsamını büyütmeye çalışıyor. Nisan ayında Boao Asya Forumu’nda konuşan PBoC’nin vali yardımcısı Li Bo, Çin’in Dijital Yuan’ı Pekin’deki yaklaşan Kış Olimpiyatları sırasında uluslararası ziyaretçiler tarafından bile kullanıma sunmayı planladıklarını açıkladı.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu