Anasayfa Sektörel Bu Kripto Borsası, CRV Alım Satımlarını Durdurdu

Bu Kripto Borsası, CRV Alım Satımlarını Durdurdu

Sektörel

Bu borsa, bilgisayar korsanlarının Ethereum'daki Curve Finance'tan yaklaşık 42 milyon dolar sömürmesinin ardından CRV ticaretini askıya aldı.

Bu Kripto Borsası, CRV Alım Satımlarını Durdurdu

Güney Kore kripto para borsası Upbit, projenin hafta sonu büyük bir istismara uğramasının ardından Curve DAO Token'in (CRV) alım satımını durdurdu. Bir Upbit duyurusuna göre borsa, tüm işlemleri korumak ve kullanıcıları olası kayıplardan korumak için Curve DAO Token (CRV) para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak durdurdu.

Uniswap'ten (UNI) sonra Ethereum (ETH) en büyük ikinci merkezi olmayan borsa (DEX) olan Curve Finance, Vyper programlama dilindeki bir güvenlik açığından yararlanan bir yeniden giriş hatası tarafından vuruldu. Saldırı, platformdaki birkaç stablecoin havuzunu açığa çıkardı ve 100 milyon dolardan fazla kripto para birimini riske attı. Etkilenen havuzlar, çeşitli merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetlerinde fiyatlandırma ve likidite için kullanılan alETH, msETH ve pETH'yi içerir.

Upbit:

“Bugün, Curve DAO Token (CRV) ile ilişkili bazı stablecoin havuzlarında belirli güvenlik açıkları keşfedildi. Curve DAO Token (CRV) ile ilgili herhangi bir yatırımı düşünürken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.”

Curve Finance ekibi, durumu değerlendirdiklerini ve işler geliştikçe topluluğu bilgilendireceklerini söyledi. O sırada, etkilenen tüm havuzlar beyaz saldırıya uğramıştı. Ayrıca diğer havuzların güvenli olduğunu ve istismardan etkilenmediğini garanti ettiler.

Upbit para çekme ve para yatırma işlemlerini askıya alırken, Binance, Huobi Global ve OKX gibi diğer borsalar henüz ticareti askıya almadı. Ancak Huobi Global, "durumu yakından izlediğini" belirtti.

Curve DAO Token (CRV) Fiyatı Çakıldı!

Saldırının ardından Upbit, Curve DAO Token'in (CRV) artan oynaklık yaşadığını kaydetti. Token fiyatı 30 Temmuz'da %12,36 düştü ve yazı yazıldığı sırada 0,61 dolardı. Fiyat düşüşü ayrıca, Curve'ün başka bir DeFi borç verme platformu olan Aave'deki (AAVE) 70 milyon dolarlık borçlanma pozisyonunun kurucusunun tasfiyesini tetikleme tehdidinde bulundu.

Bu Kripto Borsası, CRV Alım Satımlarını Durdurdu

Curve Finance istismarı ayrıca daha geniş kripto para piyasasında daha geniş dalgalanmalara neden olma tehdidinde bulundu. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hafif dalgalanmalarla karşı karşıya kaldı ancak kısa süre sonra sırasıyla 29.450$ ve 1.870$'da dengelendi.

Artan Merkezi Olmayan Finans (DeFi) Saldırıları

Eğri istismarı, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünü rahatsız eden bir dizi saldırının en sonuncusudur. Nisan ayında Hundred Finance, Ethereum (ETH) katman-2 blockchain Optimism'de (OP) yaklaşık 7 milyon dolar kaybetti. Merlin DEX ayrıca Nisan ayında protokolden yaklaşık 1,8 milyon dolar kaybetti. Yine Mart ayında bilgisayar korsanları, DeFi protokolü Euler Finance'ten 197 milyon dolar çaldı. Bu olaylar, DeFi kullanıcılarının ve geliştiricilerinin geleneksel finansal sistemde yenilik yapmaya ve bozmaya çalışırken karşılaştıkları riskleri ve zorlukları vurguluyor.

Bu Kripto Borsası, CRV Alım Satımlarını Durdurdu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar