Anasayfa Sektörel Bu Ülke, Facebook'u Kapatmak İstiyor! Nedeni Kripto...

Bu Ülke, Facebook'u Kapatmak İstiyor! Nedeni Kripto...

Sektörel

Tayland, kripto dolandırıcılığı reklamları nedeniyle Meta'nın sosyal medya platformu Facebook'u kapatmak istiyor.

Bu Ülke, Facebook'u Kapatmak İstiyor! Nedeni Kripto...

Tayland Dijital Ekonomi ve Toplum Bakanlığı, kripto ve yatırım dolandırıcılığı reklamları nedeniyle Facebook'a karşı mahkeme kapatma kararı istiyor.

Bakanlık, yaptığı resmî açıklamada, 200 bin civarında kişinin dolandırıcı reklamlarla kandırıldığına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

Günümüzde siber dolandırıcıların kandırmak ve hesaplardan para aktarmak için farklı taktikleri var.

Dolandırıcılar, sürekli olarak ayarlanacak yeni mekanizmalarla kullanıcıları uygulamalar veya web siteleri aracılığıyla dijital para ve döviz ticareti yapmaları için kandırıyor. Aslında kullanıcıları kripto paralara, yüksek getirili kredi şirketlerine, altın stoklarına, açık artırmalara, hisse senetlerine vb. yatırım yapmaya da teşvik ediyorlar.

Bakanlık,  ayrıca çevrim içi dolandırıcıların genellikle profilleri taklit ettiğini ve güvenilirliği artırmak için ünlüleri ve finansal rakamları kullandığını belirtti. Dolandırıcılar, yatırım yapmakla ilgilenen çevrim içi sosyal gruplar içinde kendilerini gizleyerek ve günlük yüzde 30'a varan getiri sağlama vaadiyle mağdurlara yaklaşıyorlar.

Facebook'un Kapatılması için Kanıt Toplanıyor

Bu Ülke, Facebook'u Kapatmak İstiyor! Nedeni Kripto...

Tayland Dijital Ekonomi ve Toplum Bakanlığı, Facebook'un harekete geçmesini ve sorunu çözmesini talep eden bir mektup gönderdi. Bakanlık, 5.301 dolandırıcılık reklamına karşı daha fazla kanıt topluyor. Ay sonunda mahkemeden "Facebook'un yedi gün içinde kapatılması" talep edilecek.

Dijital Ekonomi ve Toplum Bakanı Chaiwut Thanakmanusorn, şunları söyledi:

Tayland Dijital Ekonomi ve Toplum Bakanlığı, bu ayın sonuna kadar Facebook'un kapatılması için mahkemeye göndermek üzere Facebook platformundaki suçlulardan kanıt toplama sürecindedir ve Facebook'un suçu nedeniyle 7 gün içinde mahkemeden Facebook bölgesinin kapatılmasına karar vermesini istemektedir.

Bakan, Facebook'un Tayland'da iş yapmak istiyorsa Tayland toplumuna karşı sorumluluk göstermesi gerektiğini ileri sürdü.

Bu Ülke, Facebook'u Kapatmak İstiyor! Nedeni Kripto... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Pepe Coin Güvenlik Rehberi: Yatırımlarınızı Koruma Altına Alın!
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik