Anasayfa Bitcoin Bu Ülkede Önemli Gelişme: Devlet Başkanı Bitcoin Sahibi Oldu!

Bu Ülkede Önemli Gelişme: Devlet Başkanı Bitcoin Sahibi Oldu!

Bitcoin

Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro resmen Bitcoin sahibi oldu.

Bu Ülkede Önemli Gelişme: Devlet Başkanı Bitcoin Sahibi Oldu!

Güney Amerika'da bir başka Bitcoin benimseme hikâyesinin başlangıcı olabilecek bir şekilde Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro resmen BTC sahibi oldu. Bölgedeki diğer bazı ülkeler kripto para birimlerine olumlu bakarken, bir Latin Amerika ülkesi olan El Salvador, Eylül 2021'de Bitcoin'i resmî para birimi olarak kabul etti.

Kolombiya Devlet Başkanı BTC Sahibi Oldu

JAN3 CEO'su Samson Mow, Kolombiya Devlet Başkanı'na 100 bin Satoshi değerinde BTC hediye etti. Bunun ardından Başkan Petro, kripto para birimlerinin arkasındaki teknolojinin Kolombiya halkı için umut verici olabileceğini belirten bir mesaj paylaştı. Mow, şu ifadeleri kullandı:

Kolombiya Başkanı artık kesinlikle bir Bitcoin HODLer. Tam olarak 100 bin Satoshi'ye sahip.

BTC sahibi olması vesilesiyle Başkan Petro, teknolojinin ekonomi için faydalı olduğu her yerde kamu yönetiminde ve tabandaki topluluklarda çalışma gruplarının açılmasını başlatacağını söyledi. Kripto para birimlerinin ve blockchain'in şüphesiz dünyada kendine yer edindiğini ve geleceğe yönelik gelişmelerin olacağını açıklayan Petro'ya göre, bu teknolojiler insanların refahı için umut verici olabilir.

Bu Ülkede Önemli Gelişme: Devlet Başkanı Bitcoin Sahibi Oldu!

Arjantin ve El Salvador Kripto Kullanımını İleriye Taşıyor

Arjantin'in 19 Kasım 2023'te sağ kanat lideri Javier Milei'yi yeni devlet başkanı olarak seçmesinden kısa bir süre sonra El Salvador Başkanı Nayib Bukele'nin Bitcoin danışmanı Max Keiser, Arjantinli Bitcoin ekibinin El Salvador'u ziyaret etmesi için izin istedi. Başkan Bukele; Bitcoin El Salvador ekibinin, barış ve ekonomik özgürlükle ilgili bir "Bitcoin diplomatik misyonu" için Arjantin'e yapacağı ziyareti onayladı.

Kaynak: CoinGape

Bu Ülkede Önemli Gelişme: Devlet Başkanı Bitcoin Sahibi Oldu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar